REKLAMA

Francja - przygotowania do ogólnokrajowego strajku
Utworzona: 2019-12-03

W najbliższy czwartek, 5 grudnia br., francuskie organizacje branżowe FNTR i OTRE, planują przyłączyć się do pracowników kolei państwowych SNCF i paryskiego transportu publicznego, które będą protestować przeciwko polityce gospodarczej i społecznej oraz zapowiedzianym przez rząd planom reformy podatkowej.

REKLAMA
Według informacji przekazanej przez FNTR przewoźnicy chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko planowanemu na początku roku 2020 obniżeniu kwoty zwrotu akcyzy na paliwo dla firm transportowych o dwa centy za litr. Natomiast OTRE, zmęczone brakiem wsparcia ze strony francuskiego rządu zapowiedziało strajk branży transportowej na 7 grudnia br.

Warto przypomnieć, że do blokad na północy Francji jak i na granicy z Belgią doszło w miniony czwartek, 28 listopada br., kiedy to na tamtejsze drogi wyjechały konwoje ciężarówek, które w znacznym stopniu utrudniły płynny przejazd między innymi na wszystkich pasach A-2 w kierunku Lille. Demonstracja odbywała się również na granicy francusko-belgijskiej w Ghyvelde. Ta sama forma protestu ma być zastosowana 5 grudnia, tym razem na A-1, również w kierunku Lille.
Do ulubionych