REKLAMA
Transport Manager

Zarządzać – nie błądzić
Utworzona: 2019-12-02

Transport Manager Meeting to cykliczne spotkanie przedsiębiorców i ekspertów związanych z branżą TSL - przygotowywane z rozmachem, cieszące się dużą popularnością. Kolejne odbędzie się wkrótce w Gdyni. Jak zwykle przygotowano wiele ciekawych, aktualnych tematów. Wiedza wyniesiona z konferencji z pewnością zaprocentuje podejmowaniem trafnych decyzji biznesowych.

REKLAMA
Najbliższa konferencja przygotowana przez redakcję magazynu "Transport Manager" odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w hotelu "Mercure" przy ul. Armii Krajowej 22 w Gdyni. Na prezentacje przygotowane przez sprawdzonych prelegentów, rozmowy kuluarowe oraz konsultacje i porady prawne dla uczestników przeznaczonych będzie 8,5 godziny - początek o godz. 9:00. Wstęp jest wolny. Konieczne jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na internetowej stronie wydarzenia (link na końcu tekstu).

Jak zwykle program konferencji wypełnią ciekawe zagadnienia z zakresu zarządzania, prawa, finansów i praktyki życia transportowego. Warto wziąć w niej udział i wzbogacić swoją fachową wiedzę, co przyda się w ograniczeniu kosztów i zwiększeniu zysków prowadzonego biznesu. Poza przedstawieniem wielu aktualnych tematów, prelegenci zaprezentują innowacyjne rozwiązania dla sektora TSL. Każdy z uczestników będzie miał szansę nawiązać nowe kontakty biznesowe, nie wspominając o możliwości wygrania (losowanie) upominków ufundowanych przez partnerów przedsięwzięcia. Prezentem dla wszystkich będzie najnowszy egzemplarz czasopisma "Transport Manager". Organizator zapewnia ponadto dostęp do prezentacji prelegentów po zakończeniu konferencji.

Jakie tematy przygotowano? Oto kilka z nich. Jerzy Różyk z CDS Kancelarii Brokerskiej opowie o oszustach, którzy próbują na różne sposoby nabierać przewoźników narażając ich na dotkliwe straty finansowe. Marek Tarczyński, prezes Polskiej Izby Spedycji i Logistyki przedstawi nadchodzące zmiany (w 2020 r.) reguł Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) zwanych Incoterms. Nowe regulacje dotyczą kupujących i sprzedających, a w konsekwencji również przewoźników, spedytorów i operatorów logistycznych, którzy odpowiadają za dostawę towarów. Określają one podział kosztów i ryzyka między stronami. Mł. insp. Damian Bulejak z Krajowej Administracji Skarbowej poinformuje o nowej inicjatywie, która ma ułatwić pracę firmom wysyłającym swoje ciężarówki za wschodnie granice naszego kraju, czyli w praktyce poza granice UE. Otóż, trwają prace nad wprowadzeniem internetowej awizacji dnia i godziny przekroczenia granicy, która pozwoli uniknąć kolejek. Robert Krzych, radca prawny w K&R Consulting, postara się dodać otuchy tym, którzy zapłacili kary za przekroczenia nacisków na osie. Roszczeń odszkodowawczych wobec skarbu państwa można dochodzić na drodze cywilnej pamiętając, że mamy na to 3 lata od daty wydania wyroku w sprawie nacisków przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, czyli do 21 marca 2022 r.

Prelegenci omówią znacznie więcej ciekawych zagadnień. Zasygnalizujmy kolejne:
- sześć sił, które zadecydują o kierunkach rozwoju transportu drogowego w najbliższych dekadach;
- cena to nie wszystko - nowe trendy w zarządzaniu flotą;
- planowanie przewozów zestawami transportowymi w Norwegii;
- europejski rejestr naruszeń w transporcie – jakie przewinienia mogą spowodować odebranie licencji;
- typy osobowościowe w negocjacjach – jak skutecznie negocjować z Niemcami, Francuzami i Włochami;
- wpływ podejmowanych decyzji na oszczędności w transporcie;
- transparentność w dobie cyfryzacji transportu;
- najważniejsze zmiany prawne dotyczące firm transportowych w 2020 roku;
- co zmieni się w podatkach, a dotyczy przewoźników drogowych w 2020 roku;
- rozliczanie kierowców z praktycznego punktu widzenia;
- automatyczne przesyłanie danych – innowacyjne rozwiązania dla firm transportowych;
- przełom w walce przewoźników o zwrot nieprawidłowo naliczonego niemieckiego myta w latach 2016-18 – Komisja Europejska popiera firmy transportowe.

Organizator zastrzega, że liczba miejsc jest ograniczona, więc o możliwości udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Źródło i zdjęcie: Transport Manager
Do ulubionych Transport Manager