REKLAMA

Dzisiaj możesz stracić prawo jazdy
Utworzona: 2019-11-08

Od godzin porannych, na drogach całego kraju policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Ci, którzy w obszarze zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h mogą spodziewać się utraty uprawnień.

Jak informują funkcjonariusze, szczególnym nadzorem objęte zostały m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Przez cały dzień prowadzone będą pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem wykroczeń). Celem działań jest uświadamianie kierowcom, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 r.* za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali 38.720 takich uprawnień*. To prawie 75% więcej niż w porównywalnym okresie 2018 r.* (* - stan na dzień 31 października danego roku).

Źródło: policja
grafika poglądowa
Do ulubionych