Czy uda się uniknąć chaosu?
Utworzona: 2019-10-08

P&O Ferrymasters zawarł strategiczne partnerstwo z firmą SGS Maco, w ramach którego oferowane będą usługi deklaracji celnych dla klientów P&O Ferrymasters. Ma ono zapewnić łatwą i płynną realizację deklaracji celnych towarów przywożonych do i wywożonych ze Zjednoczonego Królestwa, w przypadku Brexitu bez umowy wyjścia.

Jeśli pod koniec października Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy, która utrzyma w mocy istniejące przepisy celne, może pojawić się konieczność przeprowadzania odprawy celnej towarów, zawarte partnerstwo zapewni ciągłość i płynność przewozów dla klientów P&O Ferrymaster.
W ramach partnerstwa, SGS Maco, dostawca usług celnych, będzie współpracować z P&O Ferrymasters, aby ułatwić klientom dokonywanie deklaracji celnych w portach położonych w Holandii i Belgii oraz oferując usługi reprezentacji fiskalnej dla firm transportujących towary na terenie całej Unii Europejskiej. Usługi w zakresie zgłoszeń celnych będą organizowane w Wielkiej Brytanii przez P&O Ferrymasters i pracowników SGS Maco oraz przez partnera w Irlandii.

Dzięki partnerstwu będziemy mogli zaoferować klientom kompleksowy pakiet usług dotyczących odpraw celnych w ramach naszej usługi transportu od drzwi do drzwi. Nasi menedżerowie kont wkrótce skontaktują się z klientami, aby zaoferować im tę usługę powiedział Mark Timmermans, dyrektor działu ds. przyczep.

Brexit stanowi ogromne wyzwanie dla handlowców z Wielkiej Brytanii i UE. SGS Maco uważa, że konieczny jest wspólny wysiłek dostawców usług logistycznych, agentów celnych i handlowców w celu zapewnienia płynności handlu po Brexicie dodał Etienne Mulders, dyrektor zarządzający w SGS Maco.

P&O Ferrymasters obsługuje 20 strategicznych lokalizacji w 13 krajach na całym kontynencie, realizując zintegrowane połączenia drogowe, kolejowe i morskie za pośrednictwem floty ponad 5000 naczep i kontenerów. Firma jest częścią P&O Ferries, brytyjskiego przedsiębiorstwa obsługującego promy pasażersko-samochodowe, kursujące na ośmiu głównych trasach między Wielką Brytanią, Francją, Irlandią Północną, Republiką Irlandii, Holandią i Belgią. W skład floty wchodzi ponad 20 statków, które przewożą rocznie 8,4 mln pasażerów i 2,3 mln jednostek towarowych. P&O Ferries jest częścią DP World, wiodącego dostawcy globalnego handlu i integralnej części łańcucha dostaw.

Źródło: P&O Ferrymasters
Do ulubionych