REKLAMA

Bez kierowców nie da się żyć
Utworzona: 2019-05-10

Jak wyglądałby świat, gdyby zabrakło zawodowych kierowców? Nie wyimaginowany świat przyszłości, pokazywany w filmach science-fiction, pełen robotów humanoidalnych i myślących superkomputerów sterujących naszym życiem, ale świat rzeczywisty, jaki znamy. Pomyśleliście kiedyś o tym?

REKLAMA
Gdyby tak się stało w markecie lub osiedlowym sklepie nie kupilibyśmy świeżego pieczywa, a i z dostaniem produktów, którymi można by obłożyć bułeczkę lub kromkę chleba byłby kłopot. Towary zniknęłyby z półek w szybkim tempie - nie tylko ze sklepów spożywczych, ale i wszystkich pozostałych. Kurierzy nie dostarczyliby paczek z produktami zakupionymi w internetowych sklepach lub na platformach aukcyjnych. Autobusy komunikacji miejskiej nie dowiozłyby ludzi do pracy. Załogi śmieciarek nie opróżniłyby pojemników z odpadkami stojących przed domami lub blokami na osiedlach. Inwestycje stanęłyby, bo "gruszki" nie dostarczyłyby betonu na place budów, na które nie dotarłyby także wywrotki z piaskiem lub kruszywem. Samochody serwisowe nie dojechałyby na miejsce awarii aut, a lawety nie odholowałyby uszkodzonych pojazdów do serwisów. Dzieci nie pojechałyby na wycieczki szkolne, a taksówkarze nie zawieźliby wiecznie zabieganych ludzi na ważne spotkania.

W rozwoju cywilizacyjnym cofnęlibyśmy się o dziesiątki lat...

Dlatego cieszmy się, że ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze są coraz bardziej komfortowe i łatwiejsze w prowadzeniu, że profesjonalni kierowcy mogą godziwie zarabiać, że szkoły branżowe wkrótce wypuszczą wielu dobrze wykształconych, młodych ludzi, którzy podejmą się wykonywania tej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Bo kierowców nie może zabraknąć!

Ich święto, Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, przypada w drugi piątek maja, czyli dzisiaj. Z tej okazji życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, szerokich i gładkich dróg oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Zespół etransport.pl
Grafika: Bosch
Do ulubionych