REKLAMA

Port Kopytkowo – bezpieczna przystań z rozmachem
Utworzona: 2019-01-03

W Kopytkowie, przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą wojewódzką nr 231, ok. 80 km od centrum Gdańska, powstaje nowoczesny kompleks dla podróżnych i kierowców samochodów ciężarowych, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Przyjmie pierwszych gości w marcu 2019 roku.

Rozmach inwestycji w Porcie Kopytkowo i skala oferty handlowo-usługowo-rozrywkowej nie mają sobie równych. Teren ma całkowitą powierzchnię przekraczającą 7 hektarów, z czego parkingi, drogi dojazdowe i zieleńce zajmą ponad 5 ha. Główne obiekty kompleksu to: stacja paliw BP ze sklepem i punktem małej gastronomii, hotel z zapleczem Spa i siłownią, parking z 250 miejscami postojowymi dla zestawów ciężarowych i autobusów, myjnia z czterema stanowiskami dla ciężkich pojazdów, restauracja i bar, prysznice (w hotelu i wolno stojące), serwis ogumienia, pralnia, fryzjer, serwisy urządzeń elektronicznych (CB-Radio, telefony komórkowe, nawigacje satelitarne), punkt obsługi klienta systemu viaTOLL. Za paliwo i usługi będzie można zapłacić gotówką lub kartami paliwowymi BP Routex, DKV i UTA.


Port Kopytkowo, który przyjmie pierwszych gości w marcu 2019 roku, a oficjalną inaugurację jego działalności zaplanowano na pierwszy weekend lipca, ma być jedynym w swoim rodzaju miejscem odpoczynku dla zawodowych kierowców. Będą mogli zatrzymać się tam o dowolnej porze (obiekt czynny będzie 24 godziny na dobę) żeby wykąpać się pod prysznicem, pozostawić pojazd na noc na parkingu wyposażonym w system monitoringu, skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi, czy zjeść smaczny, kaloryczny i zdrowy posiłek np. złożony z ryb z własnej hodowli pstrągów. Kuchnia serwować będzie również dania na wynos z myślą o wygodnym zabraniu ich w trasę.

To nie wszystko. Do dyspozycji kierowców oddane zostaną siłownie (wewnętrzna i zewnętrzna) wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia służące do bezpiecznego i skutecznego wyciskania potu. Latem zaś goście będą mogli zażyć kąpieli słonecznej i wypocząć nad wodą (obok jest staw, gdzie powstanie plaża), a także pogrillować pod chmurką. Gospodarz obiektu zamierza nawet zatrudnić specjalistę, który zajmie się promowaniem aktywności ruchowej wśród kierowców - będzie im proponował różne formy wysiłku fizycznego. Oczywiście niektórych nie da się namówić do wykonywania ćwiczeń - o tych też pomyślano. W przytulnym barze zorganizowana zostanie strefa dla palących, aby nie czuli się poszkodowani i nie musieli wychodzić na "dymka" na zewnątrz, co zimą lub w niepogodę bywa nieprzyjemne.


Strefa dostępna dla właścicieli aut osobowych będzie oddzielona od tej dla ciężarowych. Przy wjeździe do "strefy ciężkiej", po uniesieniu się szlabanu, kierowca obierze kartę (bilet), którą będzie mógł się posługiwać we wszystkich punktach, a płatność za całość usług ureguluje przy wyjeździe, gdzie otrzyma fakturę lub paragon. W Porcie Kopytkowo obowiązywał będzie system lojalnościowy, w ramach którego osoba wydająca pieniądze na stacji paliw czy w hotelu będzie mogła liczyć na zniżki w innych miejscach, np. w myjni. Dla klientów tej ostatniej przygotowano nie lada gratkę - losowanie samochodu osobowego. Szczegóły akcji promocyjnej zostaną ujawnione za jakiś czas.

Nie wszystkie usługi dostępne będą od razu. Gospodarz planuje dokładać kolejne atrakcje w miarę upływu czasu. Zamierza np. otworzyć wypożyczalnię rowerów i samochodów, a także organizować cykliczne wykłady dla kierowców o różnej tematyce, np. związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego, zdrowym odżywianiem, aktywnością ruchową. Docelowo będzie można rezerwować miejsce parkingowe on-line za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

CB
Do ulubionych