REKLAMA
promy24.com

Nowy prom z Gdańska do Nynäshamn jednak od 1 czerwca
Utworzona: 2018-05-15

Wprowadzenie nowej jednostki Polferries na trasę Gdańsk – Nynäshamn trwa dłużej niż pierwotnie planowano.

Polski operator promowy zapowiedział, że Nova Star popłynie w pierwszy rejs 1 czerwca. Według Polferries liczba wypłynięć promu na trasie Gdańsk - Nynäshamn zwiększy się do sześciu tygodniowo. Przeprawa między Polską i Szwecją potrwa (tak jak dotychczas) osiemnaście godzin.

Planowane na przełomie marca i kwietnia rozpoczęcie kursowania promu Nova Star opóźniło się ze względu na przedłużenie remontu w gdańskiej stoczni Remontowa, gdzie statek został zadokowany 28 marca, w celu przeprowadzenia renowacji i przystosowania do kursowania na nowej trasie. Prom przybrał barwy Polferries i przeszedł prace wykończeniowe wnętrza.

Nowy statek pasażersko-towarowy pomieści 1215 pasażerów i będzie dysponował linią ładunkową o długości 2790 m, z czego aż 1575 m zostanie przeznaczonych dla samochodów ciężarowych. To oznacza, że nowa jednostka zabierze na pokład około 40 ciężarówek więcej niż dotychczas obsługujący to połączenie prom WAWEL. Nova Star oferuje pasażerom również 652 miejsca noclegowe w 163 kabinach oraz 254 rozkładanych foteli.

Źródło: promy24.pl
Do ulubionych promy24.com