ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Infracht- bezpieczna i bezpłatna giełda transportowa dla Przewoźników
Utworzona: 2017-10-11

Branża TSL to fragment gospodarki, w której sprzedaż rozwija się bardzo szybko poprzez wykorzystanie systemów IT. Giełdy transportowe stały się nieodzownym elementem pracy praktycznie wszystkich specjalistów z branży transportowej.

Swoją popularność zawdzięczają temu, że są łatwo dostępne i proste w obsłudze, jednoczą środowisko branżowe i znacznie skracają drogę dostępu do informacji. W czasach, gdy koszty transportu odgrywają coraz większą rolę w całkowitych kosztach procesów logistycznych, giełdy transportowe stały się punktem styku między zleceniodawcami a przewoźnikami,  co pomaga w optymalizacji kosztów za przewóz towaru. Na rynku pojawiła się właśnie nowa platforma transportowa, która  wyróżnia się na tle dostępnych aktualnie na rynku polskim narzędzi.

Co to jest Infracht?

Infracht to platforma transportowa stworzona dla profesjonalistów z branży TSL. Giełda dostarcza rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstw.

Infracht
Infracht to pierwsza giełda transportowa całkowicie bezpłatna dla przewoźników. Korzystanie z serwisu zapewnia przewoźnikom dostęp do wolnych ładunków, możliwość współpracy z nowymi zleceniodawcami i spedytorami oraz dostęp do systemu 24/7 bez konieczności instalacji aplikacji.

Zleceniodawcom i spedytorom Infracht zapewnia dostęp do przewoźników, bez konieczności wnoszenia opłat abonamentowych, bez zbędnych umów i ukrytych opłat. Mogą oni korzystać z usług poprzez rozliczenia w modelu efektywnościowym: płacą tylko wtedy, gdy znajdą transport dla swojego zlecenia (ok. 2% od wystawionej aukcji zakończonej sukcesem). Istnieje również możliwość zakupu 30-dniowych pakietów. Do końca 2017 r. trwa bezpłatny okres promocyjny.

Jak działa platforma?

Mechanika działania oparta jest o amerykańskie wzorce platform aukcyjnych, została ona jednak wzbogacona o nową funkcjonalność umożliwiającą natychmiastowe zaakceptowanie zlecenia.

Zasady działania platformy są bardzo proste: zleceniodawca wystawia zlecenie, informacja o zleceniu trafia do setek przewoźników i spedytorów, którzy mogą zaakceptować zlecenie przez opcję Kup Teraz lub przystąpić do licytacji.

Infracht
Interface jest bardzo intuicyjny i w konsekwencji łatwy w obsłudze, a samo działanie platformy jest podobne do działań popularnych portali aukcyjnych, dzięki czemu zastosowane rozwiązania są przyjazne i zrozumiałe dla użytkowników.

Czy zawierane przez Infracht transakcje są bezpieczne?

Założyciele Infracht  dołożyli wszelkich starań, aby zawierane za pośrednictwem platformy transakcje były bezpieczne dla wszystkich członków łańcucha dostaw. W związku z powyższym wdrożono program audytowania kluczowych dokumentów przewoźników, zleceniodawców i spedytorów. Każdego dnia zespół pracowników Infracht weryfikuje: dokumenty rejestrowe, historię firm, wysokość i ważność ubezpieczeń OCP i OCS oraz ważność licencji transportowych i spedycyjnych, a także, w przypadku zleceniodawców, sytuację finansową w Big InfoMonitor.

Infracht - bezpieczeństwo
Proces weryfikacji jest wieloetapowy i przemyślany w taki sposób, aby rzeczywiście zadbać o bezpieczeństwo i interesy użytkowników platformy Infracht.


Infracht - bezpieczeństwo

Do ulubionych

Fotografie