DPD KTW (opinie kurierów) cd skasowanego tematu!
ID: 94129

Dot. sytuacji w oddziale katowickim firmy ale nie tylko, wypowiadajcie się, dzielcie się swoimi odczuciami.
Będzie to ciąg dalszy tematu "Czy Masterlink to dobra firma dla kurierów"
Pozdrawia m

~ciąg dalszy
*.mmj.pl

REKLAMA

Posty (262)

~Robur
2020-01-16 11:53:06
Nieprawda
~wuj
2020-01-29 19:03:19
Po jednym dramatycznie olewczym kurierze następny jest taki sam. Garwolin styczeń 2020. Nie doręcza nie dzwoni albo wpisuje adresat nieobecny albo że umówił inny termin doręczenia w sytuacji gdy w ogóle się nie odezwał. Tylko w kły walić zostaje.
~Andrzej
2020-02-11 17:25:49
W Oławie jest kurier który obsługuje gminne wioski, w ogóle nie podejmuje się dostarczenia przesyłki. Dwa razy niby był u mnie, cały czas ktoś jest w domu. Za każdym razem przekazywana jest informacja jakoby przesyłka została nieodebrana, Nie wiem po co DPD zatrudnia takich kurierów, którzy psują opinie o firmie. Niestety moim obowiązkiem jest ostrzec innych klientów aby nie narażali się na straty z tytułu niedostarczenia przesyłek. Na tego kuriera skarżą się wszyscy znajomi do których są dostarczane przesyłki przez DPD.
~Cyprian
2020-02-11 23:35:48
Niektórzy ludzie są silnie oderwani od rzeczywistości.
Przypominam sobie jak pracowałem w biurze. Szef zamówił nam pizzę. Dostawca pizzę przyniósł i poszedł. Zapytałem szefa:
-Dałeś mu napiwek?
Szef na to:
-Nie. Przecież ma pensję za to co robi!
Ja:
-Ok, ale więcej nie zamawiaj pizzy w tej pizzerii. Znajdź inną.
Szef:
-Dlaczego?
Ja:
-Domyśl się!
Oczywiście zamawiał w tej samej, ale ja już nie jadłem tej pizzy.
Jeśli dostawca przyniósł pizzę i napiwku nie dostał, to na 90% za drugim razem tam napluje pod kiełbasę, nasmarka.

Inny kolega, mający firmę i korzystający z usług kurierów, nie potrafił zrozumieć dlaczego przesyłki do niego nie docierają na czas. Zapytałem go wtedy ile razy dał kurierowi napiwek i dowiedziałem się, że nie dał ani razu. Opowiedziałem mu, że ja też byłem kurierem przez 3 tygodnie.
Generalnie układałem przesyłki tak, żeby dostarczać je po kolei. Ukłądałem wg adresów i jeździłem tak, aby jak najmniej sie najeździć. Wyjątkiem były przesyłki z napiwkami. Miałem wtedy niecałe 100zł dniówki i miałem dwóch klientów, którzy za pomoc we wniesieniu pudeł, dawali mi po 50zł napiwku.
Oni przesyłki mieli zawsze w momencie otwarcia firmy i zawsze poukładane pod drzwiami zanim przyszli do pracy. Nawet gdy miałem dużo pracy i dużo adresów na dany dzień, to wolałem nie dostarczyć kilku przesyłek, niż spóźnić się do tych dwóch panów. Oni byli dla mnie priorytetem i oni przesyłki mieli dostarczone zawsze na czas i zawsze wniesione na górę.
Byli też klienci pyskaci. Ich przesyłki kopałem po korytarzu, rzucałem po aucie i celowo trząsłem nimi. Oczywiście zawsze zostawałem, żeby klient otwierał przesyłkę przy mnie i pisałem protokół, więc straty nie poniósł, bo albo firma albo ubezpieczalnia płaciła mu za nowy produkt, jednak zdarzało się że jedna przesyłka dochodziła w całości za czwartym razem i czekał na nią tydzień. Nawet nadawca nie mógł sie nadziwić, że do wszystkich klientów paczki dochodzą całe, a do niego potłuczone. On po prostu nie dość że nigdy nie dał napiwku, to jeszcze ciągle pyskował do kuriera. I chyba do dzisiaj na to nie wpadł, że tak się nie robi.
Gdybym był dostawcą pizzy, to do pizzy bym nie napluł, ale tam gdzie nie ma napiwków jechałbym na koniec i dostarczał pizzę zimną. Wiadomo że priorytetem jest klient, który płaci.

Jeśli ja zamówiłem coś przez internet RAZ i nigdy więcej nie zamawiałem, to oczywiście że miałem w nosie napiwek dla kuriera. Ani mi na czasie nie zależało, ani na tym żeby był na daną godzinę. Jednak kiedy zamówiłem coś po raz kolejny i był to sprzęt elektroniczny, to na wszelki wypadek zadzwoniłem i powiedziałem że sam odbiorę przesyłkę. Książki, buty, czasopisma itp mogą jechać kurierem. Elektronikę lepiej odebrać samemu.

1

~Monika
2020-03-20 13:03:16
Witam to co sie dzieje w tym gownianym dpd to porazka jakaś. Dostalam numer przesyłki od Pani wszytsko bylo porządku po 2 dniach dostalam wiadomość że zły adres gdzie juz przesylka była we Wrocławiu wiec dzwonię do dpd informujac że adres jest prawidłowy to uslyszalam od Pana ze zapewne ktorys kurier nie wiedzial gdzie jest koja miejscowość pod Wrocławiem I wpisal ze zły adres. Hahaha wiec podalam panu ten sam adres który mieli to wpisal adres prawidłowy I powiedział ze paczka bedzue w srode. Środa mija paczki dalej niema dzwonie wczoraj odbiera pani która informuje mnie ze paczka bedzue na czwartek i zaznaczyla aby paczka zostala wydana do doreczenia dziś mamy piątek a paczka dalej nie dostarczona a co widnieje w firmie dpd na stronie do śledzenia paczki : Paczka do zwrotu do nadawcy no *a bo inaczej sie nie da tam pracuja takie głąby ze masakra; - ( ręce opadają dzis dzownie ponowir ze nie interesuje mnie ale ta paczka ma byc dzis u mnie.


Nigdy wiecej tej gownianej firmy nie zamowie

1

~Jarecki
2020-03-21 08:27:07
DPD- jak zobaczę u sprzedawcy dostawa DPD - rezygnuje z zakupów. Najbardziej nierzetelna firma zatrudniająca ludzi nie znających języka polskiego. Przez 10 dni usiłowałem złożyć reklamacje - złożyłem pozew do sądu o odszkodowanie.
~znieważony klient
2020-04-08 12:22:01
Fatalne potraktowanie klienta. Ciężka paczka zostawiona pod klatką, chociaż była umowa, że pod drzwiami miał kurier zostawić. Dziewczyna nie da rady wnieść pączki na górę. Mimo próśb do kuriera, na infolinię, zero reakcji, zasłaniają się jakimimis swoimi zasadami. Inni kurierzy normalnie wnoszą paczki, a DPD mają problem.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM

1

~Maglina
2020-04-17 08:49:22
Masakra ja czekam i czekam już któryś dzień po 2 wiadomości dostaje ' wg jeden A paczka z częścią do motoru miała przyjść 15 jest 17 i dalej cisza A z paczka do odbioru żeby przyjechał to albo czytam że nie w domu nie było albo że paczka była nie spakowana. Już druga sytuację mam z DPD taka. Również nie odbiera ' wyłącza sie ' straszne hamstwo i dodaje że to jest ostatni raz co zamawiam ta firma. Wszystkie inne dotarły do mnie w poniedziałek z różnych firm. Kurier z UPS bardzo fajna wiadomość pisze zaraz z rana bo od razu wie o której bedzid i daje godzinę między' A miedzy. Albo coś zrobia z tym albo starca klientów

1

~KLIKA
2020-04-28 12:44:50
DRAMAT. Z takim chamstwem ze strony kuriera naprawdę nigdy się nie spotkałam. To bardzo przykre, że w chwili, w której powinno się cieszyć na odbiór rzeczy (zwłaszcza jeśli długo się na nią pracowało) człowiek tylko naje się nerwów. Nie mówię, że wszyscy są tacy sami i nie oceniam ogółu pracowników tej firmy jednak przestrzegam innych, oszczędźcie sobie nerwów i wybierzcie innego przewoźnika.

1

~Klient
2020-05-15 15:30:51
Kurier DPD pani Patrycja nie doręcza paczki, mimo, że klient jest obecny i przez 2 dni czeka na doręczenie, nie odbiera telefonów, smsa i nie oddzwania do klienta. Nie odbiera tel nawet od swoich przełożonych z DPD. Sugeruję firmie DPD takiego kuriera zwolnić dyscyplinarnie z pracy. Od tej pory nie będę korzystać z usług DPD i sugeruję również sprzedawcą i klientom zrobić to samo. Może to przypomni firmie DPD o profesjonalnym postępowaniu z szacunkiem do Stron transakcji, które dają im zatrudnienie.
Wady:
Lekceważeni e sprzedawcy i klienta. Brak kontaktu z i od kuriera. Nie wywiązywanie się z obowiązku dostarczenia paczki.
~Kolo
2020-06-02 04:19:18
Pamiętacie Przemka Pawła co się zesrał na pace?
~Kolo
2020-06-02 04:20:13
Pamiętacie Przemka Pawła co się zesrał na pace.
~jan
2020-06-25 09:05:41
Stanowczo nie polecam. Większość przesyłek pomimo wykupionej opcji, ostrożnie'' została zniszczona. Poniosłem straty na kilkaset złotych.
Wszystkie reklamacje DPD odrzuciło motywując, że nie jestem upoważniony do składania reklamacji. To nie wiem po co w formularzu reklamacyjnym wybiera się opcję, kto składa reklamację: nadawca czy odbiorca?
W odwecie za złożenie reklamacji po miesiącu od dostarczenia przesyłek do klientów otrzymałem wezwania do dopłat do kilku przesyłek z powodu przekroczenia wagi. Zostały doliczone 8-10 kg do kilku paczek! Traktują klientów jak intruzów: zapłaciłeś to nie waż się reklamować!
Wobec powyższych faktów i wyrządzonej mi krzywdy przez firmę kurierską DPD radzę nie korzystać z ich wątpliwej jakości usług.
~Leszek
2020-06-25 19:49:33
DPD to złodzieje i większość pączek była dostarczana zniszczone. Ostatni raz skorzystałem z ich usługi gdyż nie wiedziałem jaki kurier dostarczy paczkę lokalną. Nie polecam.
~klijent
2020-07-26 14:58:48
mieszkam na Os. Na Wzgórzach Nowa Huta kurier z DPD raz mi przywiuzł rozwaloną paczke nie zareagowałem na to. innym razem wywiózł paczke na Os. Na Stoku to osiedle sąsiadujące dobrze że trafiło na uczciwą kobietę przyniosła tą paczke wieczorem chwała jej za to. też nic nie zrobiłem. więc tym razem napisał że nie zastał nikogo. w godzinach w jakich niby miał być żona była w domu wyszła po moim powrocie do pracy więc nie było możliwe żeby nikogo nie zastał. i oczywiście paczka została odesłana do nadawcy. nie stosują się do swojego regulaminu bo nawet gdy by przyjechał czego nie zrobił to powinien podjąć drugą prube. zadzwoniłem do DPD ale zupełnie mnie zlali. poprostu koszmarne nieróbstwo
~Andrzej Grocghal
2020-08-26 14:46:04
Chciałem odesłać zakupiony piec C. O. Postanowiłem skorzystać z usług DPD za pośrednictwem firmy kurierowo pl. Pierwszy raz odsyłam tak dużą paczkę i nie znam procedur, piec przytwierdziłem do palety i chciałem go zawinąć streczem w obecności kuriera chcąc aby ocenił stan wysyłanego towaru. Zajęłoby mi to 3 minuty. Niestety kurier powiedział, że nie będzie czekał i odjechał. To norma w DPD czy spotkałem wyjątkowego chama? Pani w firmie kurierowo podobnie, nawet nie dała mi się wypowiedzieć i przerwała telefoniczną rozmowę. Tyle tylko zrozumiałem, że może przyjadą jutro i kurier nie ma obowiązku czekać
~boss
2020-08-26 22:25:02
Pierwsze pytanie do pana kierowcy.
W ilu firmach przez ostatnich 12 miesięcy Pan pracował?
-Trzy
Ko p w dupę.

Odp. jaką usłuży pospolity czub trzymacz mało.

- Dziękuję za wyrażenie zainteresowania naszą firmą. Owszem prowadzimy otwartą rekrutację. Do kandydatów spełniających nasze wymagania odezwiemy się w pewnym czasie. Proszę zostawić cv z wszystkimi miejscami pracy. Okres w którym Pan nie przedstawi ciągłości zatrudnienia traktujemy jak rozwiązanie dyscyplinarne. W takim przypadku nie dędzeimy zainteresowani.

Tak trymacze, usłyszycie to coraz częściej.
panom kierofcom mało, nie zrobię, i. t. d. wszyscy dziękują.
Widły dla pana czekają. Nie kierownica.
~Jarek
2020-10-20 22:18:20
Osobiście nie polecam firmy. DPD obsługujący rejon Wolczkowo/Bezrzecze/ Szczecin. Kurierzy bywają leniwi, nie chce im się podjeżdżać pod dom, nie umieją używać telefonu żeby zadzwonić do dostawcy, Preferują rozwiązanie łatwiejsze, tj. wpisanie do systemu trzykrotnej nieudanej dostawy i zwrot do Nadawcy. Poświadczają tym samym nieprawdę a firma akceptuje takie działania wyłudzającej od klientów pieniądze za następne nadanie. Interes się kręci. Już nie skorzystam z usług tej firmy, Żenada.
Wady
-brak kontaktu z kurierem
-leniwi, nieuczciwi kurierzy
-wyłudzeni a pieniędzy poprzez wymyszenia ponownej dostawy
-aprobatą szefostwa dla tych nieuczciwych praktyk
~wkurzony na maxa nadawca
2020-11-05 14:01:46
DPD = DRAMAT !!!
NAWET NIE PRÓBUJĄ DORĘCZAĆ PACZEK !!! NIE KONTAKTUJĄ SIĘ Z ODBIORCĄ TYLKO AUTOMATYCZNIE ODSYŁAJĄ PACZKE DO NADAWCY... DLACZEGO? ?
KURIERZY ODBIERAJĄ PACZKI NIE WG ZLECENIA TYLKO WG TEGO CZY IM SIE CHCE!!
CHAMSCY WULGARNI. NIE JEDNOKROTNIE PISALIŚMY SKARGI ALE NIC Z NIMI NIE ROBIĄ !
NAJGORSZY PRZEWOŹNIK Z JAKIM MIELIŚMY DOCZYNIENIA !
NIE PROFESJONALNI STRASZNIE
~Magdalena
2020-11-12 16:53:19
Nie polecam DPD ! Właśnie byłam świadkiem jak kurier Adrian rzucił moją paczkę przez ogrodzenie na kostkę brukową do sąsiada gdzie znajdował się sprzęt AGD, a ponadto pies rozszarpał tą paczkę na Strzępy. Kier po odebraniu telefonu i wysłuchaniu mnie przyznał, że rzucił paczke i wyłączył telefon. Po prostu ręce opadają co za ludzie tam pracują
~aleksander
2020-11-13 12:12:16
Czy ktoś z was korzysta z usług kurierskich? Jak nie jesteście zadowoleni z ich usług sprawdzając jak dobrze pakować paczki poprzez firmę s://pakomat. pl/
~aleksander
2020-11-13 12:12:52
Jeśli ktoś ma problem z pakowaniem paczek czy ich wysyłanie, czy generalnie firmami kurierskimi polecam s://pakomat. pl/
~Ewa
2020-11-19 11:31:55
Nie korzystajcie z ich usług. Wysłłąm paczkę z kamionkowym zestawem, który został odpowiednio zabepieczony i zostały podane wyraznie intrukcje co do traktowania przesyłki i w jaki sposób nalezy ja ustawić. Niestety paczka nie dotarła nawet do odbiorcy, nie został spisany protokół zniszczenia przesyłki -wszystko zostało zrobione zupełnie nie zgodnie z zasadami i ze strony prawnej. Wyraznie widac ze paczka upadła na ziemie a przed takim upadkiem nic nie jest w stanie jej uchronić, nawet metalowe pudło. Jesli nie zależy wam na waszych rzeczach albo chcecie sie zawiesc mocno to wtedy skorzystajcie z ich usług.
~Ewa
2020-11-19 11:32:17
Nie korzystajcie z ich usług. Wysłłąm paczkę z kamionkowym zestawem, który został odpowiednio zabepieczony i zostały podane wyraznie intrukcje co do traktowania przesyłki i w jaki sposób nalezy ja ustawić. Niestety paczka nie dotarła nawet do odbiorcy, nie został spisany protokół zniszczenia przesyłki -wszystko zostało zrobione zupełnie nie zgodnie z zasadami i ze strony prawnej. Wyraznie widac ze paczka upadła na ziemie a przed takim upadkiem nic nie jest w stanie jej uchronić, nawet metalowe pudło. Jesli nie zależy wam na waszych rzeczach albo chcecie sie zawiesc mocno to wtedy skorzystajcie z ich usług.
~szabubaba
2020-12-03 12:49:58
DPD Najgorsza firma kurierska!!! Kurierzy nieprofesjonalni zbieranina buraków!!! Omijać szerokim łukiem!!!
~Mykhailo
2021-01-07 12:26:19
Zamówiłem paczkę 0000284191897U Kurier DPD 798149375 nie zadzwonił i nie przyjechał, Sam kurier napisał odmowę i w wyniku czego paczka została odesłana!!!
~Mis2a
2021-01-15 10:50:25
Najgorsza firma kurierska zarówno w kraju jak i zagranicą. Niekompetentni kurierzy oraz pracownicy biura i infolinii. Kurier mial odebrac paczke miedzy 11 a 16. Nie zjawił się. Na infolinii mówią że nia mają kontaktu z kurierem, natomiast na drugi dzień na infolinii łgają, że kontaktowali się i wysyłali wiadomości. To nie jedyne negatywne doświadczenie. Padaka...
~Klient
2021-01-21 13:40:11
Zdecydowanie odradzam!! DPD to najgorsza firma kurierska!!! Paczkę nadałam dwukrotnie, gdyż nie byłam pewna gdzie leżał problem przy pierwszym nadaniu. Za drugim razem postanowiłam przyjrzeć się bliżej losowi przesyłki. Okazało się, ze w dzień przewidzianej dostawy nie był go nawet w mieście docelowym. Kurier natomiast twierdził, ze był pod drzwiami odbiorcy dwukrotnie! Co mija się z prawda, gdyż tego dnia odbiorca czekał w domu na zapowiedzianego kuriera. Żadnego kuriera niestety nie było. Awizo zresztą tez nie. Paczka trafiła do magazynu głównego, 200 km od miejscowości odbiorcy. Pod numerem obsługi klienta poinformowano mnie, że jest tylko możliwość osobistego odbioru paczki. W innym przypadku paczka wraca do nadawcy. I tak właśnie dałam się nabrać po raz drugi. NIE zróbcie takiego samego błędu jak ja! Nie zamawiajcie przez DPD, bo to tylko strata czasu, pieniędzy i Waszych nerwów!
~Weroniak
2021-02-05 09:31:38
Porażka. Telefon od Sieci pley kurier mial prawie 2 tyg. W ciągu tego czasu nie pojawil sie pod moim adresem, na dodatego nie odebrał telefonu ani nie odpowiadal na świadomość smsy.
Zamawialam wiele razdy ale taka sytuacja byla pierwsza i na szczęście ostatnia. Nie polecam DPD
~stefan
2021-02-09 21:36:20
DPD to patologiczna firma, kurierzy wciskają uszkodzone paczki, potem odmawiają spisania protokołów szkody, zasłaniając się nowymi antycovidowymi przepisami, każa składać reklamacje mailowo, które są odrzucane ze wzgledu na odbiór paczki i brak protokołu...
nie polecam tej firmy, w ten sposób oszukują ludzi i firmy
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.235.11.178

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels