Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Krótszy tydzień pracy: mniej w kieszeniach kierowców, więcej w szarej strefie

ID: 279733


Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni lub 35 godzin nie pozostanie bez wpływu na funkcjonowanie branży transportowej, w której tak bardzo liczy się czas, oraz na zarobki zatrudnionych w niej osób, w tym także kierowców zawodowych.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (18)

~Donn Diego
Co za glupoty, 35h pracy tygodniowo to 140 h pracy miesiecznie. Czyli tyle, ile kierowca pracuje w 2 tygodnie. Czyli 1 kierowca robi 6000 km w 2 tygodnie, a potem nastepny drugie 6000. Wiec tempy dziadu, masz 12000 km w miesiac. Aha, zapomialem, dziadowi najlepiej pasuje, jak 1 kierowca pracuje z 400h w miesiacu, i nie placi mu sie za nadgodziny.
~RealPoland
arbeit macht frei
~RealPoland
Idioci tego nie kumają. Wolni ludzie przez stulecia oddawali życie i przelewali własną krew dla .i, a ONI wolą tyrać za miskę ryżu dla Niemca.
~JoJeJo
Tak się kończy głosowanie na rudego i całą tą jego koalicję!!!
~Polak
Który kierowca pracuje po 8 godzin? W transporcie międzynarodowym czy krajowym często jest to od 13 do 15 godzin. Przewoźnicy nie płacą pełnych składek, nie płacą za nadgodziny itp. Maja na to przyzwolnie i nikt im nic nie robi a dziady dalej narzekają.
~kamil
Brakuje kierowców, transport się nie opłaca. Każdy patrzy na swoje 4 litery, kierowców w Polsce jest od groma. Zapłać dziadu normalnie, to będziesz miał kolejkę przed swoją bramą. Jeszcze kilka lat temu, to szefostwo straszyło. Jak ci nie pasuje, to na twoje miejsce już czeka 10 ukraińców. To jest stek bzdur, co piszą przewożnicy, pseudo firmy transportowe. Niech napiszą prawde.
~ADR66
35 tyg. dzien pracy będzie dla ludzi. Kierowca jak zwykle zostanie wyjątkiem, jak ostatnio (brak diet, brak nadgodzin, pracy w nocy!) Czyli coś poniżej Małp płynących codziennie do Europy
~kiero
Nie rozumiem dlaczego kierowca ma mniej zarabiać. Cztery dni, a potem nadgodziny, to powinien więcej zarabiać. Jak zwykle bzdury wymyślają.
~sid
ADR wam objasnil, wiec sie nie podniecajcie, wy dalej 24/ h 7 dni w tygodniu bedziecie w robocie
~sid
35 godzin w tygodniu to dla wolnych ludzi, niewolnicy dalej 24/H
~ADR66
Niemcy już wprowadzają ułatwienia dla Ukraińskich niewolników. Wzamian do Polski podesła"Inżynierów, lekarzy itp. gosci Angeli. Jesli byśmy ich nie chcieli zapłacimy im po 20 000 tyś. euro za sztukę.
~Janusz K.
Ja tam zmieniam firmę co 1-3 lata i na koniec skarga do PIP o nie wypłacanie nadgodzin
Skutkiem czego minimalna podstawa to 5500 zl a maksymalna przeszlo 13 000 zl.
Średnio wychodzi ok. 7-8 tys na miesiąc.
~Btk
Zastanawia mnie jaki znów przekręt szykują podnosząc takie tematy
~Naczelny Ordyn Ordynator!
btk a ty co obserwiatuś, to co!
~Kuc
-arbeit macht frei"
Zrozumie tylko ten co bez pracy.
Dlatego za PRL-U był obowiązek czemu nie było tyle dewiacji co obecnie.
~kiero
Kuc za PRL byłeś tez ormowcem, żal ci że teraz nie ma takiej organizacji?
~sid
- a pisowe mochery to jak ormo kiedys
~Magik
Nic godzinowo nie zmieniać dla kierowców tylko każdy będzie mógł odejść na emeryturę w wieku 55 lat tak jak to w Hiszpanii planują wprowadzić. Spowoduje to napływ nowych pracowników do branży i zakończy kryzys z brakiem kierowców.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.192.48.196

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels