Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Pazua 45h zapomniałem wyciągnąć kartę

ID: 277423


Zjechałem do domu i zrobiłem zakończenie ale po paru godzinach przypomniałem se że nie wyciągnąłem karty, więc poszedłem ją wyciągnąć i niby z wydruków jest 45h ale jak się logowałem pokazywało mniej. Co robić będzie to uznane za 45h?

~Rysio
*.centertel.pl

Posty (13)

~Rysio
jak w temacie...
szatan
W sumie dobre pytanie, bo 45h nie powinno być odbierane w kabinie, ale kartę możesz wyjąć w trakcie odpoczynku i nie powinni Ci policzyć przerwania (co innego włożenie karty).
~Rysio
Niby jak się pomija kraj zakończenia przy wyciąganiu to chyba jest ok a ja nie wiedziałam że tak można i w sumie tera następne pauzy będą się kaszanic przez kilka tygodni chyba.
~Kuc
Drugim razem nie wyciagaj jak już zapomniałeś.
~Kuc
-z wydruków jest 45h ale jak się logowałem pokazywało mniej.. "
Opisz wydruk z tyłu przyczynę skróconej pauzy. O ile go nie wyrzuciłeś.
~męczennik transportu
Moim zdaniem. Wyciągając kartę zrobiłeś największy błąd.
Obsługa tachografu to praca.
Lepiej gdyby nie było karty wówczas mógłbyś dostać mandat za brak urlopowki.
Gdyby zostala karta jest kraj zakończenia. Nie ma miasta.
Nie myśl do tyłu gdyż narobisz sobie problemów do przodu.
~Stan
Nie wyjezdzaj na droge przy kontroli na bank cie zastrzela
~Kit
~Rysio

Jako informacja.

Wybór decyzji zabierać lub zostawać kartę kierowcy w tachografie przy jakichkolwiek przerwach / odpoczynkach należy wyjątkowo kierowcy. W zależności od tego jak dla kierowcy w tej czy innej sytuacji jest wygodniej, bezpieczniej, praktyczniej, lepiej i t. d. tak on i postępuje.

Wiadomość : " W jakich sytuacjach dozwolone jest wyjmowanie karty kierowcy z tachografu?"
Utworz ona : 2021-06-05 Źródło : etransport. pl

Rozporządzenie nr 165/2014/2020.
Art. 34. Użytkowanie kart kierowcy i wykresówek.
1. Kierowcy STOSUJĄ WYKRESÓWKI lub KARTY kierowcy W każdym DNIU, W KTÓRYM PROWADZĄ POJAZD, począwszy od przejęcia pojazdu. NIE WYJMUJE SIĘ wykresówki ani KARTY KIEROWCY z urządzenia rejestrującego PRZED ZAKOŃCZENIEM DZIENNEGO OKRESU PRACY, chyba że jej WYJĘCIE JEST DOPUSZCZALNE z innych powodów.
3. Jeżeli W WYNIKU ODDALENIA się od pojazdu kierowca nie jest w stanie używać tachografu zainstalowanego w pojeździe, to okresy, o których mowa w ust. 5 lit. b) ppkt (ii) "inna praca", (iii) "okresy gotowości" oraz (iv) PRZERWY, ODPOCZYNEK, urlop wypoczynkowy lub zwolnienie lekarskie :
b) jeśli pojazd wyposażony jest w tachograf cyfrowy - wprowadza się na kartę kierowcy PRZY UŻYCIU URZĄDZENIA do manualnego wprowadzania danych, w jakie wyposażony jest tachograf.
Państwa członkowskie NIE NAKŁADAJĄ na kierowców OBOWIĄZKU PRZEDKŁADANIA FORMULARZY potwierdzających ich CZYNNOŚCI w trakcie ODDALENIA się od pojazdu.

ZAŚWIADCZENIE O DZIAŁALNOŚCI (tak zwana "urlopówka") JEST niczym innym jak FORMULARZEM potwierdzającym CZYNNOŚĆ kierowcy w trakcie ODDALENIA się od pojazdu (jak przykład, gdy kierowca poszedł do domu) jak i jest jednocześnie JEDNYM Z możliwych DOKUMENTÓW POMOCNICZYCH usprawiedliwiającym przestrzeganie kierowcą przepisów.

Jeśli kierowca ominie wszelkie wpisy manualne przy włożeniu i/lub wyjęciu KK do/z tachografu (W TACHOGRAFACH cyfrowych NOWSZYCH wersji, jak przykład VDO DTCO wersji - 4. 0, NIE DA SIĘ TEGO ZROBIĆ
Cytat z instrukcji (strona 46) :
"... WSKAZÓWKA
Jeśli kraj nie zostanie wprowadzony w ciągu jednej minuty, wysunięcie karty zostanie przerwane... "
h t t p://www. vdo. lontex. pl/pliki/4. 0. pdf
(żeby link zadziałał trzeba usunąć w nim odstępy)
jak i nie zarejestruje żadnej aktywnej ("jazda", "młotki") i/lub pasywnej ("koperta") czynności podczas jej znajdowania w tachografie, to z czasem będzie to samo co i przy logowaniu i/lub wylogowywaniu muzycznego dysku albo pendrajwu do/z radia pojazdu podczas odpoczynku lub przerwy.

Z reguły, poważni kierowcy od nudzenia "nie bawią się" z KK jak z muzycznym dyskiem lub pendrajwem. :-)
~Nil
Dureń (~Straszny strzelec kuku!) produkujący nasienia, czyli po staremy męskiego rodu, od tego że kogoś nazwiesz kołchoźnikiem sam nim być, będąc w unijnym kołchozie pederastycznego łagru - LGBTQIA+, nie przestaniesz. :-)

Kołchoźnikiem kacapem, jak widać po twoim zachowaniu, to był ten, z którym twoje babcie i matka w młodości nastawiały "rogi", zachodząc w ciążę, twoim panom niby to "dziadkom" i "ojcowi".
Więc, aż tak nerwowo, nie kompleksuj, demonstrując szokaniem / ubogoścją swoje niby to "szlachetne" pochodzenie. :-)
~Rysio
~kit czyli co to oznacza, pisz po chłopsku a nie paragrafy wklejasz
~Ben
~Rysio

Jak chcesz po chłopsku, to wracaj do wideł z gnojem.
Na kierowce nie nadajesz się. :-)
~Rysio
~Ben no ok takie jest twoje zdanie i masz prawo mieć takie zdanie art 12 konstytucji tak mówi.
Dobra przetłumacz mi ten paragraf kita ktoś
~Donn Diego
Rysio, zrob wydruk i napisz, ze karta zostala wyciagnieta przez kogos innego. Raczej nikt sie do niczego nie przyczepi.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.191.54.249

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2025
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce