Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Pauza w systemie 3/1

ID: 266747


Czy można robić 2 razy 24 pod rząd i na trzeci tydzień zjeżdżając do domu odebrać?

~Olo
*.140.120.223

Posty (160)

~kiero
Skoro dziad ci tak wytłumaczył i tym cię tak dziad dyma to pracuj tak.
Na lepsze traktowanie nie zasługujesz
~Furman
Możesz zrobić pod rząd 3 pauzy 24 h. ale warunkiem jest nie ruszanie w niedzielę i niestety ale jazda nocna ale w poście to ja Ci tego nie wytłumaczę szkoda czsu
~Oli
Czyli zaczynam pracę w poniedziałek o 6 rano i na pierwszy weekend np. 44 godziny na drugi weekend 44 godziny i dopiero na trzeci weekend robię 45 plus oddaje godziny.
System 3-1
~Mundry
Dobrze robita
~Scania
Oli
2023-03-26 12:38:47
Czyli zaczynam pracę w poniedziałek o 6 rano i na pierwszy weekend np. 44 godziny na drugi weekend 44 godziny i dopiero na trzeci weekend robię 45 plus oddaje godziny.
System 3-1

Zaczynając pracę o 6. 00 poniedziałek kończysz jednocześnie odpoczynek regularny tygodniowy 45 zrobiony na przełomie tygodni ( 6 godzin już w nowym ), dzięki temu zaliczasz go sobie na pierwszy tydzień pracy, w drugim tygodniu robisz skrócony (24-45), w trzecim tygodniu kończysz pracę najpóźniej w niedzielę i rozpoczynasz odpoczynek regularny 45, który zaliczasz do trzeciego tygodnia.
Czwarty wolny tydzień to odpoczynek regularny 45 +rekompensata do skróconego w drugim tygodniu.

I tak wkoło można.
~Scania
Dzięki takiemu układowi zgodnie z rozporządzeniem 561/2006 w każdych kolejnych dwóch tygodniach jest conajmniej jeden odpoczynek regularny i jeden skrócony.
~takijeden
Scania, bzdury piszesz
~Scania
Udowodnij, że bzdury.
~takijeden
Nie chce mi sie, tlumaczenie czegos na tym forum to syzyfowa praca.
Tutaj sa tylko madrzy i madrzejsi
~Scania
Nie masz racji, więc nie udowodnisz.
Wszystko co napisałem jest zgodne z prawem i jest stosowane przez setki kierowców bez problemu od wielu lat.
Więc twoje zdanie w tej kwestii jest bez znaczenia.
~takijeden
W twoim wpisie brakuje jednego tygodniowego odpoczynku
~takijeden
Tak jak napisales robi sie jezdzac dwa tygodnie
~Kiero
Popaprańcy jakie odpoczynki jakie tacho ludzie wy się ogarnijcie ile pracujesz godz w systemie 3/1 a jaki jest kodeks pracy dla pełnego etatu 168 godz ile ty wyrabiasz godz zacznijcie się szanować i pracować w miarę normalnie, nie macie rodzin, dzieci, znajomych, hobby, całe życie chcecie spędzić w ciężarówce? Pomyślcie!!
~Kiero
45 godz to czas pracy nie jazdy, 45 godz max pracy w tygodniu a wam wmawiają że jazdy do tego rozładunki, załadunki i wychodzi 15 godz nie dawajcie się tak dymać
~takijeden
No i odezwal sie Kiero, moim zdaniem to jeden z najmadrzejszych forumowych medrcow.
Oczywiscie to sarkazm, zeby nie bylo watpliwosci
~Mundry
Dobrze pisze
~Scania
kiero niestety, ale nie masz w niczym racji.
W kodeksie pracy nie ma nic o 168 godzinach pracy miesięcznie, ani o 45 tygodniowo.
Jest 40 godzin średnio w tygodniu, jest o 48 średnio wraz z nadgodzinami, jest o 60 maksymalnie w tygodniu.
O 45 nie ma.
W 3/1 możesz pracować maksymalnie 60 tygodniowa, więc średnia nie przekroczy napewno 48.
Więc w czym problem.
~Scania
~takijeden
2023-03- 26 22:24:22
W twoim wpisie brakuje jednego tygodniowego odpoczynku
~takijed en
2023-03-26 22:25:33
Tak jak napisales robi sie jezdzac dwa tygodnie

Tak można jeździć w 3/1.
Masz wtedy w 4 tygodniach 3 regularne i 1 skrócony.
Dodatkowo by nie przekroczyć 6×24 dochodzi jeszcze jeden skrócony tygodniowy.
Ale wbrew parkingowej opinii nie ma nigdzie kary za zrobienie 2×24 z rzędu.
~Eryk
2023-03-26 21:11:42
"... Zaczynając pracę o 6. 00 poniedziałek kończysz jednocześnie odpoczynek regularny tygodniowy 45 zrobiony na przełomie tygodni ( 6 godzin już w nowym ), dzięki temu zaliczasz go sobie na pierwszy tydzień pracy... "

Jak można wcześniej coś zaliczyć czy nawet zacząć zaliczać do tego czego jeszcze w całości nie istnieje, czyli nie nastało (do przyszłego (łych) tygodnia (ni)? No... , jak???
To jest to samo jak dzielić na kawałki skórę jeszcze nie zabitego niedźwiedzia (jest z tej samej serii). No... , trudno... :-)

A może ktoś wierzy w cud, że tachografy cyfrowe nowej generacji (te które podpowiadają jaki i kiedy należy zrobić tygodniowy odpoczynek w obecnym tygodniu) znają do którego tygodnia kierowca zaliczył przeszły tygodniowy odpoczynek (zrobiony na styku / na przełomie dwóch tygodni) lub może te tachografy znają zamiary czy plany kierowcy na przyszłość? :-)
Oczywiście że tachografy tego nie znają (bo mają informację tylko z źródła danych przeszłych wydarzeń) i, jak wynik, podpowiadają z oparciem na to co mają (jednokowo jak i z jazdą 90 godzin dla dwóch kolejnych tygodni).


Jako informacja o obłudniku / kłamco-pajacu forumowym, niby to "znawcy" / "doradcy".

Wątek " Projekt w sprawie tachografów"
~Scani a
2022-12-12 11:03:51
"... czas dyżuru i przerw nie liczy się do czasu pracy kierowcy"
~kiero
2 022 -05-11 08:24:44
"... Czas przerwy i czas dyspozycji nie liczą się do czasu pracy... "

Wyjaśni enie.
Ustawa o czasie pracy kierowców.
Art. 6
3. DO CZASU PRACY kierowcy WLICZA SIĘ PRZERWĘ w pracy trwającą 15 MINUT, którą pracodawca jest obowiązany wprowadzić, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin.
Art. 10.
3. W przypadku gdy kierowca, do którego stosuje się zadaniowy czas pracy, nie wypracował dobowego wymiaru czasu pracy, okresy, o których mowa w ust. 1 * (DYSPOZYCJA), ZALICZA SIĘ DO CZASU PRACY w wymiarze 8 godzin, a w pozostałym zakresie do czasu dyżuru.
(*) - wyjaśnienie


Wąt ek "Dniówka w transporcie - czym jest i jak ją rozliczyć?"
~Scania
2023-01-27 16:00:17
"Podstawa w calosci jest wypłacana tylko po przepracowaniu 176 godzin w miesiącu... "

Wyjaśnienie.
Jeśli prasownik zatrudniony na pelny etat z tych (nie z winy pracownika) lub innych (nie zależnych od pracownika) przyczyn nie wypracowuje w 1-miesięcznym okresie rozliczeniowym całych godzin jednego etatu (jako przykład, odbieranie czasu wolnego za godziny nadliczbowe w zeszłym miesiącu na wniosek pracownika) to pracodawca jest zobowiązany zgodnie prawnych podstaw wypłacić pracownikowi za cały etat, co najmniej minimalną podstawe.


Wątek "Dniówka w transporcie - czym jest i jak ją rozliczyć?"
~Scania
2023-01-28 10:54:23
"Wolne za nadgodziny odbiera się w tym samym okresie rozliczeniowym. "

Wyjaśnienie.
Gazeta Podatkowa nr 63 (1938) z dnia 8. 08. 2022
Termin udzielenia czasu wolnego za nadgodziny.
Pytanie :
"W zakładzie obowiązuje jednomiesięczny okres rozliczeniowy. W lipcu 2022 r. pracownik miał dużo nadgodzin z przekroczeń dobowych, ale ponieważ był zainteresowany czasem wolnym (z uwagi na konieczność załatwienia wielu spraw rodzinnych), a nie dodatkiem, postanowiliśmy udzielić mu tego czasu wolnego. W lipcu br. nie udało się nam jednak tego zrobić. Czy mamy taką możliwość w następnym okresie rozliczeniowym, tj. w sierpniu br.? "
Odpowiedz :
"TAK. Pracodawca może zrekompensować pracę w nadgodzinach poprzez m. in. udzielenie pracownikowi czasu wolnego (obok wypłaty normalnego wynagrodzenia za tę pracę w terminie bieżącej wypłaty).
Wymiar czasu wolnego oraz graniczny termin jego udzielenia zależy od tego, czy z wnioskiem o czas wolny wystąpił pracownik, czy też o jego udzieleniu zdecydował jednostronnie pracodawca. W pierwszym przypadku proporcja godzin wolnych do liczby nadgodzin wynosi 1:1, a w drugim 1, 5:1. Należy nadmienić, że decyzja o zrekompensowaniu nadgodzin czasem wolnym, jednostronnie przez pracodawcę lub na wniosek pracownika, musi zapaść (w odniesieniu do nadgodzin dobowych) przed terminem płatności wynagrodzenia za miesiąc, w którym wystąpiły te nadgodziny. Do tego czasu pracownik - w sytuacji przedstawionej w pytaniu - powinien wystąpić z pisemnym wnioskiem o udzielenie czasu wolnego (art. 1512 K. p. ).
Termin wykorzystania czasu wolnego, w przypadku, gdy jego udzielenie następuje bez wniosku pracownika, powinien przypadać najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w którym wystąpiły nadgodziny. Powyższe wynika z ART. 1512 § 2 K. p., który jednak NIE OKREŚLA GRANICZNEGO TERMINU UDZIELENIA CZASU WOLNEGO NA WNIOSEK PRACOWNIKA. MOŻE WIĘC TO NASTĄPIĆ POZA GRANICAMI CZASOWYMI OKRESU ROZLICZENIOWEGO, W KTÓRYM WYSTĄPIŁY NADGODZINY (tu: w sierpniu br. ). "
Źródło : h t t p ://www. kodekspracy. pl/artykul, 196, 20344, termin-udzielenia-cz asu-wolnego-za-godzi ny-nadliczbowe. html
(żeby link zadziałał trzeba usunąć w nim odstępy)
=>
~Cezary
=>
Wątek "2 tygodniowy czas pracy"
~Scania
202 3-03-02 09:56:09
"... bzdur ciąg dalszy... "
2023-03-02 10:05:46
"... O zaliczeniu i wykorzystaniu odpoczynku... "
Wątek "Dwie skrócone pauzy. "
~kiero
2022-06-2 4 06:47:40
"... Nie ma żadnych podziałów na zaliczony czy wykorzystany"

Wyj aśnienie.
Roz porządzenie (WE) nr 561/2006/2020.
Art. 8.
6. W ciągu każdych kolejnych dwóch tygodni * (W KAŻDYCH DOWOLNYCH OKRESACH DWUTYGODNIOWYCH) kierowca WYKORZYSTUJE co najmniej:
a) dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku; lub
b) jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny.
Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się NIE PÓŹNIEJ niż PO zakończeniu SZEŚCIU OKREAÓW 24 GODZINNYCH, licząc od końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.
W drodze ODSTĘPSTWA od akapitu pierwszego KIEROWCA wykonujący międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy MOŻE, poza państwem członkowskim siedziby, WYKORZYSTAĆ KOLEJNE SKRÓCONE TYGODNIOWE OKRESY ODPOCZYNKU, POD WARUNKIEM ŻE w ciągu kolejnych czterech tygodni * (W KAŻDYCH DOWOLNYCH OKRESACH CZTEROTYGODNIOWYCH) WYKORZYSTA przynajmniej CZTERY TYGODNIOWE OKRESY ODPOCZYNKU, z których PRZYNAJMNIEJ DWA będą REGULARNYMI tygodniowymi okresami odpoczynku.
Do celów niniejszego ustępu UZNAJE SIĘ, ŻE KIEROWCA WYKONUJĄCY MIĘDZYNARODOWE PRZEWOZY DROGOWE, jeżeli ROZPOCZYNA on DWA KOLEJNE SKRÓCONE TYGODNIOWE OKRESY ODPOCZYNKU POZA PAŃSTWEM CZŁONKOWSKIM SIEDZIBY PRACODAWCY i POZA PAŃSTWEM SWOJEGO ZAMIESZKANIA.
6b. Każde SKRÓCENIE tygodniowego okresu odpoczynku NALEŻY ZREKOMPENSOWAĆ równoważnym okresem odpoczynku WYKORZYSTANYM JEDNORAZOWO PRZED KOŃCEM TRZECIEGO TYGODNIA następującego po danym tygodniu.
W przypadku gdy WYKORZYSTANO dwa kolejne skrócone tygodniowe okresy odpoczynku zgodnie z ust. 6 akapit trzeci, NASTĘPNY OKRES tygodniowego odpoczynku MUSI BYĆ POPRZEDZONY OKRESEM ODPOCZYNKU WYKORZYSTYWANYM JAKO REKOMPENSATA za te dwa skrócone tygodniowe okresy odpoczynku.
7. Odpoczynek WYKORZYSTANY jako rekompensata za skrócony tygodniowy okres odpoczynku WYKORZYSTUJE SIĘ ŁĄCZNIE Z innym okresem odpoczynku trwającym CO NAJMNIEJ DZIEWIĘĆ GODZIN.
8. REGULARNE tygodniowe okresy odpoczynku ORAZ DOWOLNY tygodniowy okres odpoczynku trwający PONAD 45 GODZIN wykorzystywany jako rekompensata za wcześniejsze skrócone tygodniowe okresy odpoczynku NIE MOGĄ BYĆ wykorzystywane W POJEŹDZIE. Muszą one być wykorzystane w odpowiednim dla każdej płci miejscu zakwaterowania wyposażonym w odpowiednią infrastrukturę noclegową i sanitarną.
Wszelkie koszty zakwaterowania poza pojazdem pokrywa pracodawca.
8a. Przedsiębiorstwo transportowe organizuje pracę kierowców w taki sposób, aby umożliwić im powrót do centrum operacyjnego pracodawcy, które jest zwyczajową bazą dla danego kierowcy i w którym rozpoczyna się jego tygodniowy okres odpoczynku, w państwie członkowskim siedziby pracodawcy lub powrót do miejsca zamieszkania kierowcy w każdym okresie czterech kolejnych tygodni, tak aby WYKORZYSTALI oni przynajmniej jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku lub tygodniowy okres odpoczynku trwający ponad 45 godzin WYKORZYSTYWANY jako rekompensata za skrócony tygodniowy okres odpoczynku.
Jednakże w przypadku gdy kierowca WYKORZYSTAŁ dwa kolejne skrócone tygodniowe okresy odpoczynku zgodnie z ust. 6. przedsiębiorstwo transportowe organizuje pracę tego kierowcy w taki sposób, by mógł on wrócić przed rozpoczęciem regularnego tygodniowego okresu odpoczynku trwającego ponad 45 godzin WYKORZYSTYWANEGO jako rekompensata.
Przedsiębiorstwo dokumentuje, w jaki sposób spełnia ten obowiązek, i przechowuje tę dokumentację w swoim lokalu oraz przedstawiają na żądanie organów kontrolnych. "
9. Tygodniowy okres odpoczynku, który przypada na dwa tygodnie można ZALICZYĆ do dowolnego z nic * (czyli do jednego tygodna), ale nie obu.
(*) - wyjaśnienie.

W Art. 8. ust. 9. (Rozp. nr 561/2006/2020) jest dokładnie napisane że ZALICZYĆ (przypisać, czyli zrobić z wyjściem poza ramki granic okresu czasu) tygodniowy odpoczynek MOŻNA TYLKO DO dowolnego OKRESU czasu JEDNEGO TYGODNIA ( NIE DO OKRESU czasu DWÓCH / CZTERECH TYGODNI!!!). W innych określionych okresach czasu (Art. 8. ust. 6-8) tygodniowy odpoczynek musi być tylko wykorzystany (czyli zrobiony całkiem w ramach granic obowiązującego okresu czasu).


Wystrzegajcie się tego (~Scania, vel ~kiero, ~Kero, ~Bob, ~Tadek, ~fric t. d. / AgaGora / Pan_Ordynator - w profilu Agnieszka Gorec... , imitatora - podszywacza) opętano-szokniętego paranoika "znawcy". We wszystkich z kim nie zgadza się widzi / szuka szoszonów, kołchozników, kacapów, ruskich troli i t. d., stale / wszędzie szokając i szokając, cały czas. :-)

Wątek "Czas pracy kierowcy - wątek zbiorczy kołchoźnika"
~Scani a
2023-03-08 14:08:58
"Szo?"

Wątek po jakim czasie można zrobić 15 min przerwy?"
~Scania
2023-03-17 06:48:57
"Szo... ? "
~Cezary z kołchozu
Szo tam szoszon znowu muczysz?
~Scania
Tachograf jest mądrzejszy od szoszona, dlatego jeśli w poniedziałek jest
odpoczynek regularny, który można zaliczyć na nowy tydzień to tachograf go tak zalicza.
Szoszon nie wie
~Cezary z kołchozu
Szoszon wie jak bykom jajca kołysać
~Florean
~Oli

Jako informacja.

Tygodniowy okres odpoczynku zawsze czyni się z oparciem na wcześniej zrobione tygodniowe okresy odpoczynku w poprzednich tygodniach.
Żeby dokładnie wiedzieć kiedy zacząć, którym sposobem ("WYKORZYSTANYM" czy "ZALICZONYM") i jaki (regularny czy skrócony) można zrobić tygodniowy okres odpoczynku w obecnym tygodniu to trzeba popatrzeć WSTECZ i dokonać an alizy czy nie ma potrzeby w rekompensacie skróceń, kiedy, gdzie, którym sposobem i jaki tygodniowy okres odpoczynku był zrobiony w poprzednim (ich) tygodniu (iach) (Rozp. nr 561/2006/2020 Art. 8 ust. 6-9).
Również przy tym nie trzeba zapominać i o ograniczeniach 56 godzin "jazdy" w tygodniu kalendarzowym, 90 godzin "jazdy" w dwóch kolejnych tygodniach kalendarzowych, 60 godzin pracy - "jazda" plus "inna praca" w tygodniu kalendarzowym i średnie 48 godzin pracy w tygodniu kalendarzowym w okresie rozliczeniowym (Rozp. nr 561/2006/2020 Art. 6 ust. 2-3).
Każdego obowiązującego przepisu trzeba pilnować i dotrzymywać synchronizując razem.

W ciągu każdych kolejnych dwóch tygodni (w jakimkolwiek wziętym dowolnym okresie czasu - czy to w okresie czasu 1-2 tygodni, czy 2-3, czy 3-4 i t. d. ) od godz. 00. 00 w poniedziałek pierwszego tygodnia do godz. 24. 00 w niedzielę drugiego tygodnia zobowiązano zmieścić się całkiem w pełnej mierze co najmniej jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku (45h) i jeden skrócony tygodniowy okres odpoczynku (24h-44:59h), nie zależnie w jakiejkolwiek kolejności, co nie wyłącza możliwość mieć w tym okresie (dwutygodniowym) jeden tygodniowy odpoczynek (jakikolwiek) na styku dwóch tygodniów co przemieszcza się z jednego w drugi tydzień i ktury może być ZALICZONY (nie zrobiony całkiem w JEDNYM konkretnym tygodniu lecz zrobiony całkiem, czyli WYKORZYSTANY, w okresie DWÓCH tygodni) tylko do jednego dowolnego z ich (Rozp. (WE) nr 561/2006/2020 Art. 4 pkt. i), Art. 8 ust. 6-9).

W drodze ODSTĘPSTWA, w ciągu każdych kolejnych czterech tygodni (w jakimkolwiek wziętym dowolnym okresie czasu - czy to w okresie czasu 1-4 tygodni, czy 2-5, czy 3-6 i t. d. ) od godz. 00. 00 w poniedziałek pierwszego tygodnia do godz. 24. 00 w niedzielę czwartego tygodnia zobowiązano zmieścić się całkiem w pełnej mierze co najmniej cztery tygodniowe okresy odpoczynku, z których przynajmniej dwa muszą być regularnymi (45h), nie zależnie w jakiejkolwiek kolejności, co nie wyłącza możliwość mieć w tym okresie (czterotygodniowym) nawet trzy tygodniowe odpoczynki (jakiekolwiek) na stykach dwóch tygodniów które przemieszczają się z jednego w drugi tydzień i które mogą być ZALICZONE (nie zrobione całkiem w JEDNYM konkretnym tygodniu lecz zrobione całkiem, czyli WYKORZYSTANE, w okresie CZTERECH tygodni) tylko do jednego dowolnego z ich (Rozp. nr 561/2006/2020 Art. 4 pkt. i), Art. 8 ust. 6-9).

Jako przykłady :
1. Nie korzystając odstępstwem.
Tydzień 0 - 45h
Tydzień 1 - 24h-44:59h (co najmniej 24 godziny odpoczynku są zmieszczone do Nd 24:00)
Tydzień 2 - 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Śr 03:00)
2. W drodze ODSTĘPSTWA.
Tydzień 0 - 45h (W BAZIE KRAJU SIEDZIBY FIRMY lub W MIEJSCU ZAMIESZKANIA KIEROWCY)
Tydzień 1 - 45h
Tydzień 2 - 24h-44:59h
Tydzień 3 - 24h-44:59h
Tydzień 4 - 9/11h plus 2x1min-21h plus 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Śr 24:00/22:00 - Pt 17:58/16:58 W BAZIE KRAJU SIEDZIBY FIRMY lub W MIEJSCU ZAMIESZKANIA KIEROWCY)
Tydzień 5 - 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Sb 03:00)
lub
Tydzień 0 - 45h plus 45h (W BAZIE KRAJU SIEDZIBY FIRMY lub W MIEJSCU ZAMIESZKANIA KIEROWCY)
Tydzień 1 - 24h-44:59h
Tydzień 2 - 24h-44:59h
Tydzień 3 - 9/11h plus 2x1min-21h plus co najmniej 1min tygodniowego odpoczynku 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Pt 20:59/18:59 - Nd 14:57/12:57 W BAZIE KRAJU SIEDZIBY FIRMY lub W MIEJSCU ZAMIESZKANIA KIEROWCY)
Tydzień 4 - 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Sb 03:00)
~Olo
Pracuje w Niemieckij firmie 3-1 na Niemieckiej umowie. I niech ktoś mi napiszę czy robiąc wpis manualny muszę zaznaczyć dojazd do domu A potem dojazd do pracy? Czy tylko to że od wyciągnięcia do osadzenia karty była pauza. Kierowcy z Polski robią tak no bo przesiadaja się na Niemieckich parkingach i muszą to zaznaczyć. A czy ja muszę skoro zjechalem na firmę tam gdzie pracuje w Niemczech.
~Wojciech
Jak to jest śmieszne gdy ktoś z pachołeko niewolników lizusów zaoceanicznego chadzieja (terorysto sodomito satanista) próbuje kogoś wyzywać szoszonem, starając się podkreślić swoją niby to "wyższość", ta jeszcze z polskomownych skrzywdzono-ubogich szowinistów pomówiaczów prowokatorów zbierającyh obecnie deszczową wodę dla mycia / zmywania, szczaw / grzyby dla wyżywienia (szykując się do jedzenia robactwa), chrust / śmiecie paliąnce dla ogrzewania / gotowania, wtenczas gdy sam szoka, przeka i coka. :-)

Przeczytajcie, skompleksowani durnie, uważnie ze zrozumieniem jeszcze raz to -
Wątek "Czas pracy kierowcy - wątek zbiorczy kołchoźnika"
~kumid an
2023-03-13 12:08:56
"... Szkopy zwą nas poloczkami, tak tak... to taki wzorzec tego synonimu Polaka, inni to ciapaci, jeszcze inni to szoszony, zupełnie inni to ciemne Cygany i Rumuny, a tak zupełnie inni są oczywiście ''czarnuchy''... ''
, i więcej nie przekładajcie swoje kompleksy (zwłaszcza związane z różnymi wyzywaniami was ) na inną osobę, mniej w przyszłości ośmieszysz się. :-)

Szoszonami, jak widać po waszym zachowaniu, to były te, z którymi wasze babcie i matki w młodości nastawiały "rogi", zachodząc w ciążę, waszym panom niby to "dziadkom" i "ojcom".
Więc, aż tak nerwowo, nie kompleksujcie, demonstrując szokaniem / ubogoścją swoje niby to "szlachetne" pochodzenie. :-)

Ta, i nie obrażajcie szokaniem przodków (ukraińców, zwolenników bandery) swojego prezydenta - doody, a skacz i krzycz zigując - slawa ukrainie... , bo inaczej na giliaku (na gałęź). :-)
Dla "napłyniętych" do Polski ukraińców, ta jeszcze z zachodniej części Ukrainy gdzie władza wypuściła z więzień przestępców i bezkontrolnie porozdawała wszystkim życzącym broń palna i nie tylko, kto nie skacze zigując ten moskal (ruski, kacap, kołchoźnik... ). :-)
~Scania
Olo
2023-03-27 09:47:19
Pracuje w Niemieckij firmie 3-1 na Niemieckiej umowie. I niech ktoś mi napiszę czy robiąc wpis manualny muszę zaznaczyć dojazd do domu

Jeśli zaczynasz i kończysz pracę w bazie firmy to dojazd do pracy i z pracy to jest tylko i wyłącznie twój problem.
Nieważne czy do pracy masz 1 czy 1000 kilometrów
~Scania
Odnośnie odpoczynku tygodniowego.
Żaden przepis i zadne służby kontrolne nie wymagają odbywania całego odpoczynku w konkretnym tygodniu.
Każdy odpoczynek może być zrobiony na przełomie tygodni.

Brednie szoszona to tylko brednie nic więcej
~Brajan
Opętano-szoknięty dureń ta jeszcze paranoik (~Scania), jeszcze coś śmiesznego, głupiego i kłamliwego szokniesz albo chociaż cokniesz i/lub przekniesz, przecież potrafisz, co?
No, rozśmiesz publiczność. Pokaż się w pełnej i całej "piękności". Niechaj każdy widzi / wie kim / czym jesteś. :-)
~Scania
Tydzień 4 - 9/11h plus 2x1min-21h plus 45h (rozpoczęcie odpoczynku nie później niż w Śr 24:00/22:00 - Pt 17:58/16:58

Kolejna brednia szoszonska.

Nie wymaga się nigdzie zrobienia odpoczynku dziennego przed rekompensatą czy odpoczynkiem tygodniowym
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.221.25.133

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2025
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels