Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jak dostosować umowy kierowców do Pakietu Mobilności?

ID: 263964


CSK zaprasza na kolejny WEBINAR, na którym nie omawia problemów, tylko je rozwiązuje.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (106)

~Ccc
Parkingowi mędrcy biorą się za wyliczenia. A gdzie prognozowana wypłata 12 a nawet już słyszałem że 15 netto za miesiąc. Za mniej macie nie wsiadać nawet do auta. No to jak to jest? Wy, z waszymi kwalifikacjami prawie na pilota promu kosmicznego macie zarabiać 7 tyś? Nie możliwe. Ja tylko się powtórzę. Zawód siofera jest zaliczany do zawodów prostych, nie wymagających dodatkowo jakichś szczególnych kwalifikacji. Kilku zabiorą prawo jazdy, kilku znowu wjedzie pod pociąg, kilku wróci na ojcowiznę sadzić ziemniaki i branża szybciutko wyczyści się z parkingowej hołoty. Nadchodzą złote czasy dla firm transportowych.
~!!!iiii
No i nie wliczyłem ulgi dla "średniej klasy", bo to pewnie tez będzie trzeba oddać i nie polecam jej wliczać do pensji miesięcznie, bo to może zaboleć przy rozliczaniu PiT (bo to będzie do oddania jakieś 900zl za każdy miesiąc) No ale wtedy co miesiąc do reki kierowca dostanie 8200- 8500 tylko jak przekroczy o złotówkę 133680brutto/rok to będzie musiał oddać i opodatkować lepiej poczekać do rozliczenia PIT z tymi ulgami bo to kwota ponad 10000 i jak będzie trzeba oddać to zaboli.
~!!!iiii
~ccc masz racje chyba za dużo na raz informacji do przyswojenia i nie każdy zrozumie, ze zarobić więcej nie znaczy otrzymać więcej.
Jakiś Szu twierdził, ze próbuje komuś wmówić, że jak więcej zarobi to gorzej dla niego.
Myślę, ze w "miarę" merytorycznie podszedłem do tematu i może teraz się odnieść czy faktycznie kierowca więcej otrzyma, gdy więcej zarobi. Czy to gorzej dla niego czy lepiej nie mnie decydować.
~kierowca
cycycymbale
za wyliczenia powinni się wziąć gumofilce, co nie rozróżniają brutto od netto.
Taki dziad nigdy nie potrafił kalkulować z głową.
Złote czasy dla takiego dziada? nie bądź bardziej śmieszny, niż jesteś. Taki dziad już leży i kwiczy. Każdy z nich ma tyle w papierach nawywijane, że jedna kontrola i dziada nie ma.
A tak w ogóle, to skończ cymbale pirdolić, szlabanu pilnuj, weekend idzie, może ktoś przyjedzie i nie będziesz musiał ganiać z miotłą.
~Ccc
Tępe siofery poniżej 12 tysięcy netto nie wsiadają do budy. To teraz pytanie do ekonomistów parkingowych. Ile trzymacz musi oddać urzędowi skarbowemu w rozliczeniu rocznym? Podpowiem że 12 tyś netto to 18061 zł brutto. Do dzieła.
~!!!iiii
Ccc to przecież szef powinien wiedzieć a potem jak fiskus każe oddać domiar to pewnie szef złodziej. I bądź tu mądry i wyjaśnij o zaliczkach na podatek, o kwocie wolnej od podatku o drugim progu podatkowym itp. Tylko to wciąż szef będzie złodziejem a nie US.
agar
Ja chcę zarobić więcej i zapłacić podatek, jak uczciwy obywatel.. pozdr
~!!!iiii
Przeczytaj co było napisane wyżej i zobacz czy otrzymasz więcej. Czy do tej pory nie zarabiałeś uczciwe i nie płaciłeś podatków. Okradałeś państwo?? Nie wydaję mi się, bo system był jaki był. Dziś system zmienią i więcej nie dostaniesz tylko więcej oddasz. Taki se la vie.
~Piotrek
Tak ale urlop 8tś L4 7tś renta ewentualna renta 6tyś emerytura 7tyś i w banku rozmowa jak z klijentem a nie biedakiem!
~kierowca
cycycymbał
A co mnie to obchodzi?
Zarabiam więcej niż twoje 12 tys. Na rękę. Odprowadzam 25% podatku. Uczciwie. Sądzisz, że taki ekonom jak ty, co plac zamiata i szlaban podnosi jest jakąś alfą i omegą? W doopie byłeś, goowno widziałeś.
~kierowca
Być może kierowca dostanie takie same pieniądze, zarobi na tej rewolucji system.
Do czasu.
Bo jak się wydarzy jakieś nieszczęście, albo trzeba będzie zapłacić za urlop normalnie, a nie od najniższej, to kierowca jest na plusie.
Zawsze uważałem, że zarobki powinno podawać się w rozliczeniu rocznym, a nie miesięcznym.
~!!!iiii
Piotrek podstaw wg tego co pisałem wyżej 3500 brutto o jakim L4 czy urlopie mówisz? Nawet jeśli masz coś dostać więcej to składki zdrowotne i emerytalne (ZUS) max do średniej krajowej czyli ok 5900 brutto wynikające z godzin wypracowanych za granicą, reszta to tylko podatki. Jeśli pracodawca dobrze ułoży regulamin wynagradzania (a tak będzie, bo tak jak tytuł wątku mówi szkolenia od tego będą) to podstaw będzie właśnie ok 3200-3600 brutto plus dodatki wynikające z pracy. Czyli jak jesteś na urlopie czy na L4 to nie pracujesz więc tych dodatków nie otrzymuje pracownik w czasie dni niepracujących (pranie odzieży, nadgodziny, godziny nocne ryczałtowe itp) tak jak z dietami nie jeździsz nie dostaniesz.
~Piotrek
Czyli jak by się nie obrócił to i tak dduuppaa z tyłu
~Ł ysy
Kto będzie Piotrusiu trzymał chorowitych w firmie?
~Piotrek
Łysy za 25lat byłem raz na L4 jak miałem zapalenie trzustki i więcej nie chcę korzystać z tego dobrobytu! Ale lat przybywa i różnie bywa
~!!!iiii
Piotrek tak na logikę dostosowanie przepisów do PM (tak jak sobie to rząd wymyślił, można było inaczej) plus" PiS ład" to rocznie ok 7mld zł do budżetu w roku. 300tys kierowców w międzynarodówce średnio 2000zl od każdego podatków (nie liczę ZUS). Tłumaczyć więcej.
~Gieniu
No i tak rzad dba o pracownbikow. Z jedndej strony daje 150 zl a z drugiej zapi.. 5000, ktore zostalo wypracowane przez kierowce. Bogaci nadal poomijaja ten je.. wal bo wejda w spolke komantyto-akcyjna z samym soba i kilka baniek bedzie opodatkowane na 17%.
~Gieniu
Skladka zdrowotna 900zl a jak wezwiesz karetke to ci powie ze nie przyjedzie i masz zdychac. D o mnie nie przyjechala - na szczescie nie zdechlem.
~!!!iiii
Gieniu jedno osobowych spółek już nie będzie (spółka to spółka), komandytowa też już się nie kalkuluje. Wynagrodzenie z tytułu posiedzenia zarządu też już zostało nałożone (podatkiem zdrowotnym) kontrakty menadżerskie też. Czyli masz 3 spółki plus jakaś działalność i np kontrakt za Certyfikat Kompetencji i płacisz 5 pełnych składek zdrowotnych, bo przecież będziesz miał złota karę pacjenta i jak zadzwonisz na pogotowie to Bentleya z profesorem medycyny wyślą.
W DE też jest podobnie ale jest limit składek do wysokości od średniej krajowej. Możesz mieć dochodu ile chcesz ale składkę płacisz max od średniej krajowej. I to jest składka a u nas to podatek zdrowotny.
~Gieniu
Nie placisz skladki zdrowotnej w spolkach komandytowo-akcyjnyc h.
~!!!iiii
Ok. Muszę się zorientować nie posiadałem tej wiedzy.
Wiem, że jak masz parę baniek to cit estoński plus spółka w Estonii ( nie powiązana osobowo i kapitałowo) i z fakturami wewnątrz wspólnotowymi można robić cuda na legalu. Nie zapłacisz podatku ani u nas ani w Estonii tylko działka dla biura podatkowego w Estonii.
~Gieniu
Jednym slowem mali i sredni przedsiebiorcy zostana dojechani. Zarabiajacy uczciwie np. informatycy zostana dojechani. Kierowcy na miedznarodowce beda zarabiali jak zarabiali ale koszty pracodawcy sie zwieksza drastycznie. Ceny energii beda rosly a to podwyzszy koszty produkcji ale to inflacja to nie tylko jest w Polsce sako bank swiatowt wpompowal tyle papieru bez pokrycia przez 18 miesiecy co normalnie drukuje przez 10 lat.
~!!!iiii
W Polsce w spedycjach i logistykach jeszcze ciągną kasę na uczniów/studentów do 26r nie płacą podatków do 120000/rok. od tego roku. Student uczeń cieszy się, że dostał cokolwiek za praktykę i tylko podpisuję kwit. No i jaką ma zdolność kredytową. To taki przywilej dużych miast bo tam kontrolę są nie często.
~!!!iiii
O wyciąganiu kasy na małoletnich dowiedziałem się od polityka partii miłościwie nami rządzącej. On tak na swoją córkę wyciągał kasę z firmy.
Dlatego jak widzę tu jakieś dziwne kłótnie i podziały to coś mnie bierze, bo politycy to bezkręgowce i sprzedajne qwy. Do kasy lecą jak pszczoły do ula. 7mld od kierowców rocznie w podatkach do budżetu to ładny torcik do podziału na różne fundację itp. Bo przecież nie na pomoc w rzadkich chorobach tylko na plakaty itp. a co potem się zrobi? ?
Protokół zniszczenia.
~!!!iiii
Miś ciągle aktualny
Gienio_
Musza miec kase na socjale dla patologii w dresach, 500+ zeby na nich zaglosowala. Jednak wydaje mi sie, ze to ich ostatni labedzi spiew.
~!!!iiii
Znajomy ma dużą produkcję mięs rachunek za gaz 400proc z 500tys na 2mln to wzrost produktów o 80proc, także inflacja w pierwszym kwartale będzie dwucyfrowa. Te piecet to może będzie na 50 bochenków chleba.
~!!!iiii
Gienio myślę, że zrobią wybory przed podatkowym zeznaniem rocznym w 23r za nim wyjdzie prawdziwą twarz PiS Ładu i mogą wziąć jeszcze jedną kadencję. Zresztą opozycja jest tak słaba, że nie wygra lub tak świadoma, że nie chce brać teko burdelu jaki zastaną za 1-2lata po 6-7 latach rządzenia przez hordę idiotów.
~!!!iiii
Gienio już trochę wiem coś o tych sp. K-A ale w transporcie to trzeba założyć na słupa, bynajmniej komplementariusz. Za duża odpowiedzialność. Transport jest na zbyt małej marży i obarczony duża ilością zmiennych i to raczej negatywnych aby ryzykować majątkiem. Jednak chyba wolę sp. z o. o.
~Kopalnik
Co w koncu z tymi komornikami? Wytlumaczy mi to ktos?
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.211.26.178

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels