Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Parking APCOA - To już PLAGA!!
ID: 267834

Zawsze wydawało mi się, że w POLSCE mandaty może wystawiać jedynie policja i straż wiejska, a w zeszłym miesiącu dostałem wezwanie do zapłaty na parkingu przed LIDLem.
Nie chciało mi się iść po ten ich gibany tikecik i nie włożyłem go do auta. Parkowałem może z 15 minut, zrobiłem zakupy, wychodzę i widzę za wycieraczką WEZWANIE DO ZAPŁATY.
Przeczytałem się i w nerwach zacząłem się rozglądać. Dzisiaj uważam, że miałem ogromne szczęście że dziada nie zauważyłem, bo już siedziałbym z wyrokiem za pobicie. Jednak wezwanie jest wezwaniem. Gdybym jechał swoim autem, wezwanie wylądowałoby na ziemi i tyle. Jednak byłem z teściami i to ich samochodem, a na wezwaniu straszyli konsekwencjami dla właściciela auta.
Zeskanowałem telefonem ten ich śmieszny kod i pojawiła się strona APCOA. Postanowiłem napisać reklamację i napisałem, że dziadyga roznoszący te bileciki miał szczęście że uciekł, bo zmusiłbym go do zjedzenia tego biletu i do popicia go wodą z kałuży. Napisałem, że jeszcze raz zaparkuje i na niego poczekam, a od właściciela auta mają się odwalić, bo jechałem nie swoim autem. Podałem im własny adres, dane osobowe i numer telefonu. Jak mają coś do mnie, to niech dzwonią do mnie.
Mój tata, kiedy przeczytał co napisałem, odrzekł że teraz na pewno nie anulują mandatu.
Może i nie anulują, ale ja nie będę się przed złodziejami płaszczył i prosił za 95zł. Ja nie kierowca ciężarówki, który wyprzedzając na zakazie zgrywa cwaniaka, a później beczy do policjanta, że panie władzo, że może trochę mniejszy ten mandat. Ja nie jestem cipą. Ja z nimi od początku do końca na ostro pojadę.

Jeździłem później po różnych parkingach i szukałem gdzie są krzaki w odległości nie mniejszej niż 30 metrów od parkingu.
Wsadziłem do bagażnika śrutówkę z długą lufą i szukałem. Znalazłem. Zaparkowałem auto i poszedłem w krzaki. Położyłem się na trawie, nabiłem wiatrówkę i czekałem na sukinsyna z bilecikami.
-No... - pomyślałem sobie - To będzie twój ostatni w życiu wystawiony mandat. Dostaniesz śrutem w łeb, to ci się odechce.

Leżałem w krzakach 45 minut, ale nikt nie przyjechał. Nogi mi zdrętwiały, zachciało mi się na kibelek i pojechałem do domu.
Miałem jechać za kilka dni znów w to miejsce, ale dzisiaj sprawdzam pocztę i jest mail. Mandat został anulowany.
Nie wiem, czy te durne biurwy wiedzą, że właśnie ocaliły jednemu pracownikowi zdrowie, a może i życie. Zrobiły to nieświadomie, ale mogą sobie pogratulować. Gdybym zapłacił, to wyczekałbym na dziadygę z tą wiatrówką w krzakach. Nie podarowałbym,

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
*.151.39.119

REKLAMA

Posty (9)

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2022-08-08 09:42:06
jak w temacie...

1

~Bolek
2022-08-08 10:00:13
Cypek, nie darzę ciebie sympatią ale tu zgadzam się z tobą. Nie biorę żadnych kwitków pod lidlem. Niech mnie podadzą do sądu a nie marnują papier na straszenie.
Może w Germani mają takie prawo, nie jeżdzę do najeźców ale u nas żadnego szlabanu, zakazu wjazdu.
I jeszcze te kasy niby samoobsługowe. Obsługa jest wliczona już w cenę towaru, Za to że sam wszystko zeskanuję nie ma nic taniej, więc niech niemiec pier... i się

1

~Kolega Pozdrawiam
2022-08-08 20:25:13
Trochę nie na temat ale mam pytanie?? Skanuje ktoś sam ten towar w sklepach?? Ja zrobiłem to raz i więcej tego nie zrobię. Powiedziałem obsłudze sklepu Kaufland, że następnym razem zrobię to wyłącznie za wynagrodzeniem na umowę - zlecenie... Męczyć się za swoje własne pieniądze... !!! W takiej np Francji kasjerka uśmiechnięta... Kilka uprzejmości i spokojnie bierze się za robotę... Pełna kultura. U nas tak tresują te kasjerki, że skanuje biegiem. Człowiek zapoci się przy kasie lub przy tym pie/rdo/lo/nym terminalu samoobsługowym... Pytam się?? Gdzie te sku/rwi/ale upolitycznione związki zawodowe. Tutaj jest pole do popisu, a ich nie ma!!!
~Kolega Pozdrawiam
2022-08-08 20:31:30
Co do tych bilecików to blazenada jest. Nie dość, że człowiek przyjeżdża robić zakupy i wydaje kasę to jeszcze jakieś *ly za swoje własne pieniądze... Jest to frustrujące. Tak samo jak płacenie za np. lanie w kiblu.
~kierowawa
2022-08-08 20:35:02
Widzisz gdyby nie ta APCOA to chcąc zrobić zakupy w Lidlu musiał byś szukać miejsca parkingowego w krzakach. Dlaczego? Bo na parkingu stały by samochody pobliskich mieszkańców, lub pracowników pobliskich biur, fabryk. To samo jest pod niektórymi biedronkami.
~Bolek
2022-08-09 08:08:15
kierowawa, możliwe że było by jak piszesz ale to nie problem klienta. Ja nie będę biegał za kwitkiem. Niech zatrudnią ciecia przy szlabanie. Szwab chce oszczędności. Gdy mam wybór idę do Biedronki ale często tylko Lidl w pobliżu.
~Ordynator orginał!
2022-08-09 08:20:25
Uwaga bo pod Lidlem gwintuja beż ostrzeżenia. Lepiej wziąć ten bilecik.
~Geju
2022-08-09 10:49:00
Ja mam na to sposób znany od lat, ściągam gacie i sr. am na takim parkingu
~kierowawa
2022-08-09 13:21:17
~Bolek
2022-08-09 08:08:15 kierowawa, możliwe że było by jak piszesz ale to nie problem klienta. Ja nie będę biegał za kwitkiem. Niech zatrudnią ciecia przy szlabanie. Szwab chce oszczędności. Gdy mam wybór idę do Biedronki ale często tylko Lidl w pobliżu.

W Warszawie pod niektórymi biedronkami jest to samo, też trzeba kwitek pobrać. Często anulują podwyższoną opłatę jak pokażesz paragon ze sklepu.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.200.137.63

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels