Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kara pieniężna dla przewoźnika i dochodzenie policyjne wobec kierowcy ciężarówki
ID: 251624

Tak zakończyła się kontrola wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (24)

~Gucio
Dziadkierowca u dziadtransa jeden wart drugiego. Karać wysoko takich cwaniaków bo psują pracę normalnym kierowcą i firmą.

3

~Ja piorkuje
Człowieku, wykorzystaj wolne chwile w pracy na poczytanie słownika języka polskiego!

2

~kiero
O fajnie, bo zawsze sie zastanawialem gdzie i jaki ten magnes musi byc.

2

~Gucio
2020-05-22 17:00:48 Przepraszam za błąd słuszna uwaga -liczba mnoga -kierowcom i firmom.

2

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
Gucio.
Niestety.
Jak przejrzysz facezbuka, to dojdziesz do wniosku, że ludzie mają w nosie własny język ojczysty. Aż mnie kusi, żeby napisać że to jest kolejny mały krok niemieckiej dyplomacji, doprowadzający świadomie do wynarodowienia Polaków, żeby nie czuli się wspólnotą, ale nie napiszę bo znów mnie zaatakują ludzie, święcie wierzący że niemiecka kanclerz latami drenowała kieszenie niemieckiego podatnika, żeby Polakom żyło się lepiej i wygodniej.
Naprawdę są ludzie, którzy w to wierzą.
I ja osobiście uważam, że to drastyczne obniżenie poziomu nauczania nie jest przypadkowe.
Mniejsza z tym teraz.

Za tej wrednej komuny, byliśmy okupowani i po naszych ulicach jeździło radzieckie wojsko. Normalnie w biały dzień armia czerwona jeździła po naszych ulicach z załadowaną bronią i opancerzonymi pojazdami. Nikt ich nie atakował, a czerwonoarmiści byli gotowi sprzedać część swojego umundurowania lub uzbrojenia za butelkę spirytusu, ale byli.
Ja osobiście zostałem postrzelony przez pijanego czerwonoarmistę i żeby sprawę uciszyć spędziłem kilka tygodni w radzieckim szpitalu wojskowym. W ramach zadośćuczynienia, wozili mnie po poligonie czołgiem, pozwolili obejrzeć samoloty i na odchodne dali 20 litrową puszkę ruskiej chałwy. Lepszej nie jadłem do dzisiaj :)
Jednak zawsze i podczas wszystkich w naszej historii perturbacyji, chroniły nas kościoły, religia, i potajemne nauczania. Młodzi ludzie wiedzieli, że poza wspólną historią, religią i językiem, niemamy nic więcej.
Zabrali nam państwo na 123 lata, zabrali nam walutę, armię, administrację i władzę. Zabrali nam wolność, swobody i nawet majątki.
Jednego zabrać nie udało się żadnemu okupantowi.
Żaden nie zdołał zabić w Polakach miłości do ojczyzny, pamięci ofiar, języka (choć pod niektórymi zaborami mówienie po polsku było surowo karane) i religii (choć sowieciarze zwalczali ją jak mogli).
Udało się do dopiero unii europejskiej (czyt. Niemcom). Dzisiaj bardzo mało ludzi uważa że w ogóle potrzebujemy własnego państwa, rządu, języka i waluty.
Po co nam język polski, jeśli jest angielski?
Po co nam złotówki, jeśli mamy EURO?
Po co nam rząd, jeśli tam same złodzieje?
Po co nam religia, jeśli mamy marksizm kulturowy?
Po co brać udział w przedsięwzięciach państwowotwórczych, jeśli możemy się zwyczajnie gzić i oddać się cielesnym przyjemnościom?
Po co nam własna literatura, kultura i czytanie książek, jeśli mamy TVN i programy typu JAK ONI SKAKAJĄ czy TRUDNE SPRAWY.

Niemcy w szkołach już uczą że Maria Curie Skłodowska była Rosjanką. (mam podręcznik w domu)
Już uruchomili program zapominania o Polakach. Żeby nikt za 50 lat nawet nie wiedział, że kiedyś było coś takiego jak Polska.
Nowym programem w niemieckiej edukacji będzie że Niemcy przecież od 1771 roku graniczą z Rosją, a Polska to był taki mały antysemicki kraj, który powstał w roku 1918, ale rozpętał II wojnę światową i Niemcy wraz z Rosjanami go rozbiły w 1939 roku, żeby zapobiec antysemityzmowi w Europie. I od tamtej pory nie ma Polski i nie ma też wojen w Europie, właśnie dzieki temu że nie ma Polski.
Mam wymienić kraje, którym taka wersja historii byłaby na rękę? A może sami sobie na to pytanie odpowiecie?
A może zbyt czarno widzę przyszłość?

1

~To i owo
W takiej sytuacji Przewoźnik traci licencje dożywotnio
Kierowca prawo jazdy dożywotnio i ogromna kara.
Tylko tak można wytępić takich oszustów i patologie.
Taki kierowca dla mnie to śmieć.
Dla takich jestem bezlitosny.

2

~Mgdb
Wojny również toczyły się głównie przez religię tylko trochę w starszych czasach więc nie wiem czy to taki dobry podpunkt. Lepiej być po prostu dobrym człowiekiem

1

laki81
Ile jeszcze lat będą tego typu firmy i kierowcy?To co jest obecnie jak widać nie odstrasza i nadal kary i konsekwencje są za słabe -może warto wziąć przykład z takich Państw jak Dania, Norwegia za taki numer szef i kierowca mieliby jednym słowem pozamiatane. Tam nawet nie padnie jakakolwiek propozycja typu "Panie no trzeba sobie pomóc", to samo Anglia ludzie idą do pracy i wiedzą co mają robić i nie ma kombinacji za takie numery dostaje się "wilczy bilet" i do widzenia. Patologię transportową można by w PL załatwić w miesiąc -wysoko karać, zabierać PJ, wstrzymywać licencję przewoźnikowi bo każdy szef wie co robi i jak pracuje jego kierowca, takiego delikwenta można w kilka dni wysadzić z auta -przecież każde auto ma dziś GPS i różne systemy. Im mniej takich ludzi w tym zawodzie tym lepiej.
~MIRROO
Cyprian co Ty tam uzywasz? To mi podrzuc nazwe bo juz niewiele wynalazkow mi poprawia humor !! I taka interpretacja historii! Wow...
~MIRROO
co do przekazu watka to : brawo ITD !!! eliminujcie tych co maja reguly w doopie.

2

~Ku ku zbieraj szczaw
To ziomal ku ku na muniu za fajera siedzial.

1

~bary
do ~Cyprian Kleofas Kozłowicz Kolego to nie jest forum dla Narodowcow. Co do twojego wpisu to ja urodzilem sie w 1962 roku wiec czasy stacjonowania Wojsk Radzieckich ciut pamietam ale nie pamietam zeby jezdzili po ulicach. No moze z wyjatkiem okolic gdzie stacjonowali choc i to raczej nagminne nie bylo. A stacjonowali w Polsc dlugo. Natomiast wojska USA ktore sa u nas krotko widuje dosc czesto. Mysle ze poslugujesz sie i traktujesz jak pewnik wyssane z palca plotki. To tyle w dyskusji.
~Kierowca
Tak tak tak tak - karać, po zamykać, po brać licencje, prawo jazdy i co jeszcze? No co??? Mondrosci w pisaniu i głupkowatych tekstach tylko macie? A kiedyś lepiej robiliście? No który jest bez winy? Który ma czyste sumienie? Co? Zatkało kakao? Banda forumowych nie udacznikow, de*ili i gamoni. Bo inaczej nie można was nazwać. Jak taki jeden z drugim mądry to zróbcie coś z tym. Chcecie naprawiać świat to zacznijcie od siebie a potem idźcie tam do tych darmozjadow z rządu i przekonajcie ich żeby coś z tym zrobić. A mianowicie żeby nie było wolnej anerykanki w stawkach za transport. Każdy kroi tego przewoźnika, spedycje to już najbardziej. A wystarczy jeden jedyny przepis że nie wolno jeździć po niżej ceny 1 litra ON/km i po problemie. Kto zanizy stawkę zamknąć mu firmę i wszystko wystawić na licytację, do trzech pokoleń wstecz. Zaraz ktoś powie że to nie da się zrobić i wykryć. Otóż da się przy pierwszej kontroli we firmie. No czasem po takiej kontroli na drugi dzień nie było by co zbierać po firmie. No ale cóż, cel uświęca środki. Na prawdę, dało by to efekt taki ze nikt by nie kombinował, nie oszukiwal na frachtach nie przycinal, a kierowcy by jeździli jak należy bo firmy by było na to stać. No ale za to się nikt nie weźmie bo po co? Z czego by ta chołota ITD żyła i do czego była by potrzebna? Ale to jest tylko takie moje stwierdzenie. Wiem wiem, zaraz na pewno zaleje mnie fala hejtu i wyzwiska pod moim adresem. Mam to w *, tak jak wy pseudo kierownicy.
~andrew1974bozo
Magnes nie jest w porządku bo to powoduje jazdę bez czasu pracy określone wg. prawa które określają czas jazdy, pracy i odpoczynku kierowcy. Powoduje to że kierowca jest zwyczajnie poganiany przez przewoźnika. To powoduje dlugi czas pracy niewiele czasu na odpoczynek i regenerację sił co w konsekwencji zmierza do wyczerpania organizmu oraz zasypiania nad kierownicą a to jest niebezpieczne. Jednak sama jazda na magnésie proszę szanownej redakcji oprócz powyższego czynnika sama w sobie nie stwarza zagrożenia na drodze.

2

~Pozdrawiam
Kierowca - ja jestem bez winy, takiej winy. Jest nas pewnie więcej.

2

~andrew1974bozo
Przychylam się w 100% do wypowiedzi kierowcy, jednak przyznasz że magnes tu to nie rozwiązanie. Sam jestem kierowcą. Jeździłem za dniówki, stałe miesięczne, diety i frachty więc wiem jak kroją przewoźników lecz prawdą jest też że to ich wina również. Pamiętam czasy jak firma zarabiała a kierowcy zawód był szanowany. Ale potem przewoźnicy zaczęli poganiać kierowców, zaczęły się kombinacje i kradzieże. A wystarczyło zakończyć wyścig szczurów i zdrowo- rozsadkowe podejście obu stron. Jednak dla części obu stron bo kierowców i przewoźników nawet dzisiaj jest mało osiągalne choć upłynęło parę lat i obie strony jakieś lekcje z historii powinny wynieść. Całe szczęście że jednak są ludzie na jakimś poziomie gdzie relacja jest zachowana na poziomie bo wiele osób ma głównie postawę roszczeniową.

1

laki81
~Kierowca
2020-05-2 3 08:46:38 Kolego jest wielu kierowców co nie kombinują JA sam nigdy tego nie robiłem w sytuacji przekroczenia czasu pracy, jazdy (bo są różne sytuacje ) robię wydruk opis i trudno - reszta dobra wola kontrolującego, ale pracuje jak człowiek i nie boję się żadnej kontroli typu ITD, BAG itp. Ale Ja szukając pracy stawiam i stawiałem to za podstawę, w firmach typu magnes, wyłącznik itp. nigdy się nie zatrudnię, bo mam rozum. Dla wszystkich miłośników i twardzieli stosujących tego typu kombinacje powiem tylko tyle - W razie wypadku, kontroli, żaden szef Wam nie pomoże, wypnie się na Was i zostaniecie sami w tym bagnie i jeszcze z długami po uszy. Pozdrawiam tych co normalnie pracują.
~fzg
Laki; mało wiesz. za magnes w gb dostalem 300funi +pauza24h. ale straszne.

1

~Gucio
2020-05-23 11:14:48 Pewnie jesteś gość niczego się boisz, a Ja znam gościa który przysnął i wpakował się zestawem do rowu na właśnie magnesie i wiesz co się stało ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania - bo kierowca popełnił przestępstwo - to już nie jest wykroczenie - a kochany szef podał tego kierowcę do Sądu o pokrycie szkód naprawy zestawu gość żeby z rodziną nie wylądował na ulicy nagina u Niemca aż miło i spłaca w ratach co miesiąc auto byłego szefa, jego tylko szczęście że poszedł mu były pracodawca na ugodę. Wiem wiem powiesz bajki... pamiętaj wszystko jest do czasu...

3

kamillo30
Ale tego nie wytępisz na parkingu czy promie się przechwalają ile to jeden czy drugi na plombie nie przejechał. A jak zapytałem skoro jeździsz za dwóch to jak z kasą? Nie no wiesz normalnie bo z rodziną chcę być. Zjazd w sobotę czapa w niedzielę leczenie kaca i tyle go rodzina wiedziała. Jeżdżę X lat i nadal tam sam temat w imię czego są te kombinację??
~Gucio
2020-05-23 17:20:59 Dokładnie kolego chwalić się że się jest głupim, ale co zrobisz...

1

~Kierowca
A czy ja pisałem że popieram tego typu kombinacje? Proszę przeczytać mój wątek uważnie.

1

~Rafał
Wielkie mi rzeczy, lata 2010-2016 to po całej europie jeździliśmy na magnesie, z Madrytu dolatywło się na szczała do Wrocławia, Anglię robiliśmy w 3 dni, a ta ci. a na krajówce dała się złapać. To już minęły czasy gdzie po całej Europie się latało, a i po Polsce kończą się czasy. Już bym w tej chwili nie wrócił do tamtych czasów.
~Patryk
Za manipulacje typu magnes pilot wyłącznik. pendrive. Czy też nowe życia na tarczkach. Kierowca powinnien mieć zatrzymane uprawnienia na okres 3 miesięcy. W tym okresie jeśli podejmie jazdę bezwzglednie więzienie. oraz dozywotnio zabierać uprawnienia po 2 razie złapany po tym okresie. I po problemie.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.239.9.151

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels