REKLAMA

Kierowcy a legenda o Janosiku
ID: 250587

witam do rzeczy, skad sie bierze przekonanie kierowców o tym że szef kradnie pieniądze kierowców, czy że ma ukryte bogactwo, czy że to cham i prostak, ano z tego że jednak każdy człowiek ma cos takiego jak sumienie, jest tez tzw opinia społeczna itp, i teraz wyobrazacie sobie osobę która podchodzi do żebraka i zabiera mu pieniądze, albo okrada bieda emerytke, musi nie miec sumienia i naraża się na brak akceptacji działań ze strony innych, natomiast już tzw legenda janosika jest wiecznie żywa, czyli zabranie bogatemu i oddanie biednemu czyli sobie jest powszechnie akceptowane i pochwalane. Co wiec ma zrobić kierowca aby jego sumienie nie budziło go po nocach i aby miec szacunek u swoich kompanów, jest to bardzo proste wystaczy wykreować obraz szefa dziadtransa krwiopijcy i siebie jako osoby uciemieżonej i już mamy gotowa recepte problem rozwiązany, i tu nie liczy sie czyy ten obecny jest taki, bo przecież zawsze mógły pracowac pro publico bono a zyski jak św Augustyn powienien rozdac biednym " oczywiscie biednymi sa w tym przypadku kierowcy, a jesli tego nie robi to znaczy że jest dziadtrans i złodziej a wtedy już droga do zabrania co moje jest prosta, znam to z autopsji kiedyś zadtrudniłem kierowce który to opowiadał jakie to dziadtarnsy i jak o okradali gość juz w czasach tzw 5 z przodu miał zarobki o 40 % wyższe od średniej i co i tak kradł na potege złapałes go na jednym to zbierał się za drugie i tak po kolei az do zwolnienia, to było i śmieszne i straszne jak nawet na drobnych rzeczach próbował ukrecic 10 -15 pln, oczywiscie nie twierdze że wszyscy tacy sa ale, jak czytam kierowców którzy tak gorliwie jada po tzw dziadtransach od razu maluje mi się własnie obraz takiego kierowcy

~scancargo
*.146.225.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

REKLAMA

Posty (34)

~JanSzofer1961
2020-04-07 09:42:37
Dotychczasowi Komentujący.. To że wysililiście się na jak widać komentarze nie pozbawione emocji (choć przyznaję niektóre całkiem sensownie zbudowane i nie odnoszą się do tzw. Meritum, to dobrze. ! ) aż nadto świadczy o tym że to właśnie do Was adresowane są te przepraszam za terminologię "wypociny". ! No bo jak inaczej nazwać "elaborat" pozbawiony sensu, logiki, gramatyki stylistyki, a próbujący poruszyć temat od dawna nie tyle ba*alny, co oparty na "beletrystyce", natomiast Wy na niego żywiołowo reagujecie. !
~scancargo
2020-04-07 09:49:19
a propos utartych schematów to faktycznie w latach 1990-2007 transport to była żyła złota ludzie dorobili się grubej kasy na tym, znam kilka osób co maja na dzień dzisiejszy kasy jak lodu, ale to se ne wrati, dlatego że kiedyś bariera wejscia była sporo wyższa w praktyce nie było spedycji kanapowych, był klient przeoźwnik lub klient spedycja przewoźnik, kiedyś przy okazji reklamacji która miałem wyszło że miedzy klientem a przewoźnikiem było nc 6 spedycji pośredniczących !!!
~scancargo
2020-04-07 09:59:50
do Jan - ej no bez takich :-) , to nie jest wypracownie z polskiego żeby był wstep rozwiniecie i zakończenie, po za tym posłychaj swoich równolatków, teksty w stylu skad wział kase na złom - jak to pieszczotliwie kierowcy nazywają sprzet - pewnie ukradł no bo skąd sa na porządku dziennym, czesc kierowców nie rozumie że czasy sie mocno zmieniły i kiedys z transportu było tyle kasy że wszyscy brali garsciami i nikt nie płakał a teraz jak się szczypte za dużo weźmie to cały domek z kart sie wali,
~JanSzofer1961
2020-04-07 10:55:05
Scancargo.. Ja widać nie masz pojecia, jak bardzo wk ur wi a czytanie tekstu pozbawionego znaków interpunkcyjnych. ! Dlaczego, ano dlatego że jak widać u ciebie dawno zaginęła potrzeba używania takowych, a to świadczy o tym ze jesteś niechlujny. ! Więc powiedz mi jak traktować Poważnie.. (bo zapewne takie miały być twoje intencje, inicjując temat skądinąd atrakcyjny w kategoriach beletrystyki). . człowieka, który ewidentnie nosi cechy dotkiniętego wtórnym a*alfabetyzmem.? Natomiast dokładając to tego bałaganu ewidentne Dziury w stylistyce, powodujesz ze aby zrozumieć o co ci chodzi, trzeba naprawdę się zmęczyć. !
Teraz odnosząc się mimo wszystko do jak się domyślam "meritum" tematu.. Powiem ci jedną rzecz, co do której nie mam żadnych wątpliwości. !..
Cytując słowa jednego z nielicznych Uczciwych, Wykształconych, Światłych ludzi tzw. Biznesu, Człowieka z tytułem Dr. Chemi Marka D. z Zielonej Góry, z którym Miałem Zaszczyt Wspólpracować na pewnej Bardzo Ważnej dla Bezpieczeństwa Życia Społeczeństwa płaszczyźnie.. Stwierdzl On tak.. Conajmniej 80% wszystkich tzw. Bisnesmenów, piastujących wysokie zaczące stanowiska we wszystkich Urzedach ówczesnej (rok od 1989 do dziś) Władzy, to w przeszłości, przemytnicy, międzynarodowi złodzieje, bandyci, a nawet terroryści, znalazłoby się też kilku z prawomocnymi wyrokami za umyślne zabójstwo. ! Zaznaczam że Pan Marek nigdy nie należał i nie należy do żadnej partii politycznej.. Wiec proszę cię.. przestań pie rd ol ić mi tu o Janosiku. !
jacek-kuba
2020-04-07 14:05:11
Co to za niechluj ten scancargo?
irish_dude
2020-04-07 14:33:55
Przyznaję, że wywód autora wątku trochę chaotyczny i słusznie wytknięto mu błędy. Szczerze też wątpię, aby autor zatrudniał kogokolwiek - według mnie, to kolejny troll.
Rozbawił mnie natomiast fakt, że za krytykę i naukę języka polskiego, wziął się pajac, który sam nie ma pojęcia o interpunkcji i gramatyce :-) Mam na myśli buraka z Niemiec, gdyby ktoś miał wątpliwości.
Wiem, że to forum już dawno osiągnęło dno, ale czasem zdarza się, że ktoś puka od spodu...
~Gienio
2020-04-07 14:39:26
Zadam jedno pytanie do autora watku: Czy placiesz ZUS od calosci i podatki jak sie nalezy czy walisz w ch.. ?
ninobzik
2020-04-07 14:39:58
I ujj z tematu się zrobił.
Miast czepić się faktu, że owe forum nigdy nie było, nie jest i nie będzie opiniotwórczym., ., czołowi spece zabrali się, za stylistykę i gramatykę.
Tak jakby klijenta interesował fakt, czy qurwa nosi podpaskę, czy podpaske., .,
~Mormon
2020-04-07 14:47:40
To ja dorzucę swoje trzy grosze...
My Polacy mamy zepsute DNA, przez wiele wieków byliśmy dymani przez zaborców, wyzwolicieli, dobroczyńców...
Mam wrażenie, że zanikła w nas postawa obywatelska, uczciwość wobec siebie.
Tu każdy podejrzewa każdego. Mamy jawny podział na dy mających i dymanych. Nikt nie mówi o zwykłej ludzkiej przyzwoitości... No i oczywiście - oni, w postaci systemu. Oni zawsze przeciw nam.
irish_dude
2020-04-07 14:49:05
Nino - przecież gołym okiem widać (sam wyżej pisałeś), że to kiepska prowokacja. Trollik wymęczył kilka zdań, może nawet celowo okaleczył język ojczysty, żeby wywołać awanturę. I awantura będzie - jak nie tutaj, to na innym wątku, bo przecież o to idzie. Zwłaszcza, że znowu pojawił się wszechwiedzący :-) :-)
JanSzofer1961
2020-04-07 14:57:53
~ IRISH-DUDE... LLLLLLLUUUUUUSTERECZ KO LALECZKO.. ; )
JanSzofer1961
2020-04-07 15:04:53
Mormon. . słusznie prawisz, aczkolwiek, o ile dobrze Cię zrozumiałem, sugerujesz że możliwa jest zwykła ludzka uczciwość w biznesie.. ? Podaj może jakiś przykład.. ?
JanSzofer1961
2020-04-07 15:24:49
irish Duda. . masz wybiórczą spostrzegawczość, albo jesteś równie nichlujny jak autor wypocin j. w.
Otóż Nasz Geniusz w dwóch zdaniach zawarł 298 słów. ! Nie daj Boże żeby kiedyś w przypływie emocji zechciał wyrazić swoje uczucia i myśli jednym tchem..
irish_dude
2020-04-07 15:36:37
jasiu - nie zaczepiaj mnie. Napisałem ci wcześniej, co myślę o burakach twojego pokroju i nie zamierzam wdawać się w jakiekolwiek przepychanki.
Na tym forum już chyba wszyscy wiedzą, że nie znoszę prostaków i głąbów, którym wydaje się, że mogą tu zabłysnąć chamstwem. Musisz poszukać kogoś na swoim poziomie, bo ja nie rozmawiam z nizinami.
Pajaców po prostu ignoruję.
JanSzofer1961
2020-04-07 15:43:45
irisch- Duda... aha... to niezauważyłem, hmm Natomiast zauważyłem to
irish_dude
2020-04-07 14:33:55

Rozbawił mnie natomiast fakt, że za krytykę i naukę języka polskiego, wziął się pajac, który sam nie ma pojęcia o interpunkcji i gramatyce :-) Mam na myśli buraka z Niemiec, gdyby ktoś miał wątpliwości.
Wiem, że to forum już dawno osiągnęło dno, ale czasem zdarza się, że ktoś puka od spodu... P O J E B I E
ninobzik
2020-04-07 15:50:59
Irish, . , zgadza się.
Czekam na odniesienie się, samego autora wuntku, do mego wpisu drugiego.
Już sam fakt podpierania się opiniami z forum, trąci żenada.
JanSzofer1961
2020-04-07 15:53:22
irisch Duda.. i kto tu kogo zaczepia chłoptasiu.. Dam ci darmową radę.. jeżeli chcesz grać role alfy, omegi to wbij się w środowisko adekwatne do twojego poziomu i tam siedż.. Jeżeli coś cie irytuje, to na pewno jest to coś inteligentnego w swojej konstrukcji.. więc nie próbuj bo sie tylko zmęczysz..

1

~kumidan
2020-04-07 21:52:55
JanSzofer
Scancargo , jak napisał, tak napisał. Wątek jest jasny, Często, aby kogoś upodlić, trzeba tego kogoś wykreować na wroga, Najlepsza metoda to blużnierstwa, fałszywe oskarżenia, zdezawuować wszystkie poczynania tegoż wroga, obelgi, fałszywe dowody i świadkowie. Metoda iście bolszewicka i tyle.
Nie uważam, że trzeba się zmęczyć, aby zrozumieć intencje autora.
Interpunkcja, ortografia, jak najbardziej. Każdemu zdarzy się wtopa.
Sam piszesz-''Jeżeli CIE coś irytuje... ''Cie i ciebie to nie są formy zawsze równoprawne. W przypadku powyżej, prosi się użyć''ciebie''
Napi sałeś-''Jeżeli coś cie irytuje, to na pewno jest to coś inteligentnego w swej konstrukcji... ''Przerost formy nad treścią.
Nie uważam, aby bezczelna, chamska teściowa, była inteligentna w swej konstrukcji, a irytuje mnie kosmicznie, i do tego jeszcze muszę się uśmiechać.
Gdyby irytowały nas, w swej konstrukcji oczywiście, rzeczy inteligentne, to jest to koniec świata. Burctwo akceptowalne byłoby hurtem i w detalu.
PS Nie trzeba być panem Markiem, doktorem chemii ( no widzisz, chemii pisze się przez 2 i), aby wiedzieć, jaka banda zawłaszczyła polską gospodarkę.
JanSzofer1961
2020-04-07 23:05:20
~Kumidan. . Dziękuję za konstruktywną krytykę. !
jacek-kuba
2020-04-08 02:53:52
Janek daj spokój, kumidan to pe dał forumowy, neobolszewik, folksdojcz i przedstawiciel lgbt w jednym.
irish pozdro.
ninobzik
2020-04-08 03:14:55
Kidman jest spoko koleś.
A to że kogoś żopa boli, bo docierają do niego fakty z życia wzięte, to już nie jest problem mówcy, . , raczej odbiorca powinien szybko szukać sra/cza.
ninobzik
2020-04-08 03:15:02
Kidman jest spoko koleś.
A to że kogoś żopa boli, bo docierają do niego fakty z życia wzięte, to już nie jest problem mówcy, . , raczej odbiorca powinien szybko szukać sra/cza.
jacek-kuba
2020-04-08 03:37:41
Wiem, że jest w porządku, jak ma pół członka w żołądku.
ninobzik
2020-04-08 03:54:19
I po co ta gadka??
Że stoisz po drugiej stronie opcji politycznej, nie oznacza, że musisz naśladować mowę tych, którym umozliwiles rządzenie 40 milionowym krajem.
Zresztą był to bardzo nie trafiony wybór.
Nie ma nic gorszego od pomieszania katolika z manią postkomunistyczną.
irish_dude
2020-04-08 04:09:57
Jacek - pozdro :-) z Ohio :-)
~kumidan
2020-04-08 10:13:07
Niuniabzik
Dzisiaj, bolszewik z krwi i kości, najgłośniej krzyczy, że bolszewikiem nie jest.
Dzisiaj duchowny, taki jakiś ojciec zwany jest, dostaje dwa maybachy od bezdomnego i moherowe bereciki udają, że w to wierzą, a tych co nie wierzą, w duchu miłości bliżniego, chcą wywieszać na latarniach.
Dzisiaj z POPIS-u, przy korycie jest PIS. PO kradło mniej ostentacyjnie. PISdzielcom, to się po prostu należy. Te ich SKOKI na kasę, Getbeck, póki co, jeszcze nie pozwoliły im wybudować Wierzy Braci Mniejszych. PÓKI CO!!
Korwin Mikke obwieścił, że wyborca PIS, to osobnik mało rozgarnięty. Wierchuszka pisdzielców, nie wykrztusiła z siebie, ani słowa oburzenia. No kużwa!!, to Korwin ma rację??

-1

ninobzik
2020-04-08 10:40:13
Kidman, . , Nie wiem kto ma rację.
Jedno jest pewne, Lepper miał mocną teczkę., .
Chciałbym poznać jej zawartość.

Nie widzę w tym kraju szans na zmianę, i bardzo mnie to martwi.
Nie ma już mężów stanu i zaufania publicznego.
Zostały same qurwy, kacyki.
Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną zrobiło swoje, ciemnogród żąda krwi, ciemnogród żąda zapomóg.

Może Łukaszenkę na pół roku wynająć.
Znam tamte rejony, jest pięknie, cisza, spokój i żadnych śmieci. !!
Nie ma takiego złodziejstwa, qurestwa i kolesiostwa.

Jeszcze trochę i skończymy na garnuszku UE, coś na wzór grecki nas czeka.
Ręce opadają, sił mi brak gdy na to patrzę !!

Zacytuję klasyka., .
Coście squrwysyny uczynili z tą krainą, pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną.
Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła, chętnie by zabili ciebie, byle zapchać swoje ego.
Amen !!
~UK driver
2020-04-08 14:07:46
Ja pracuję w UK w DHL i nie narzekam, wszystko jest jasne, oczywiste i uczciwe. Nie czuję się tu uciemiężony ani wyzyskiwany a o polskich dziadach nie chce nawet słyszeć, nigdy już nie podejmę pracy u polskiego dziada.

1

~kumidan
2020-04-11 08:49:54
NIUNIABZIK
Trzydzie ści lat transformacji, przyniosło nam kapitalizm, już nie z wilczym ryjem, tylko z krokodylą paszczą. Małe firmy rodzinne są bestialsko niszczone, a korporacje nie odpuściły nawet, handlu cmentarnymi zniczami. Wszystko to, dzieje się za przyzwoleniem katolickich oszołomów, często z esbecką przeszłością. Scena polityczna zabetonowana, POPIS ma się dobrze, Makrela i Makaron robią z nami co chcą, o transporcie międzynarodowym nie wspomnę.
Życzę Wesołych Świąt i przede wszystkim zdrowia.
ninobzik
2020-04-11 09:08:32
Dzięki za pamięć.
Już się zdeczko martwiłem, czy abyś zdrów, bo znając realia życia i jego ochrony, w tym padole nad Wisłą, ., człowiek został zmuszony aby sam sobie radzić i umierać w domu, aby odciążyć niewydolną służbę zdrowia.
Oszolomą i nawiedzonym talibom, pozostaje gorliwa modlitwa i wiara w cuda, ., oczywiście po uprzednim zasileniu kabzy, czarnosukienkowych pomagierow pana stwórcy.

Cóż mogę powiedzieć, .,
Właściwie to małym cytatem cię uracze, tak na poprawę humoru jak i na zobrazowanie naszej posranej rzeczywistości.
"Idą święta, idą święta, w rzeźni kwiczą już zwierzęta. Tata został mikołajem, bo już kasy nie miał wcale".

Chyba se kurde jajecznicę upitrasze i pójdę szukać zająca.
Tutaj, chociaż chwilowo z dala od domu, można bynajmniej spokojnie spacerować i delektować się urokami wiosny.

Apropo, czytałeś może instrukcje obsługi kart wyborczych??
Czytał eś, że owych kart nie wolno UKRYWAĆ, i należy wysłać je uzupełnione o dane osobowe, łącznie z adresem.
Ciekawa sprawa.

Zdrowia Kidman, pozdrów również kogo tam uważasz za stosowne.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.234.247.75

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels