Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zamknięcie dróg wjazdowych na A2 - mapy i szczegółowe informacje

Utworzona: 2023-08-02


6 sierpnia br. rozpoczną się prace na skrzyżowaniu A2 i dróg S5 oraz S11. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania objazdów.

Spółka Autostrada Wielkopolska SA, zgodnie z założonym wieloletnim harmonogramem inwestycyjnym i remontowym, przystępuje do modernizacji nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód. Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni i zostały podzielone na etapy, w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, a przejazd przez węzeł był możliwy dla części ruchu. Czas realizacji tego etapu planowany jest na około dwóch tygodni. Prosimy pamiętać, że tempo prac oraz termin ich zakończenia zależą w dużej mierze od sprzyjających warunków atmosferycznych. Opady deszczu, gradu lub inne załamania pogody mogą opóźnić prace.

Równolegle z remontem węzła Poznań Zachód Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu zrealizuje remont warstwy ścieralnej nawierzchni zarządzanych przez siebie łącznic w obrębie ww. węzła w ciągu drogi ekspresowej S11. Prace będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy będzie dotyczył modernizacji łącznic wjazdowych na autostradę. Po około dwóch tygodniach prace przeniosą się na łącznice zjazdowe z autostrady.


Pierwszy rozpocznie się 6 sierpnia br. i będzie dotyczył modernizacji łącznic wjazdowych na autostradę. Na tym etapie nie będzie możliwości wjazdu na autostradę z tras S11 i S5 z kierunku Piły i Wrocławia. Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni i zostały podzielone na etapy, w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, a przejazd przez węzeł był możliwy dla części ruchu. Etap pierwszy – remont łącznic wjazdowych na autostradę rozpocznie się 6 sierpnia. Prace przygotowawcze w okolicy 156 km A2 rozpoczną się 2 sierpnia.

Objazdy


📌Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Warszawy.


📌Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Świecka.


📌Dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy objazd zostanie wytyczony przez węzeł Tarnowo Podgórne, DK 92 do Wrześni następnie wjazd na autostradę na węźle Września lub wcześniej, przez węzeł Kostrzyn (S5) do Węzła Poznań Wschód i dalej wjazd na A2.


📌Dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (s11) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka objazd zostanie wytyczony przez węzeł Ławica, DW 307 do węzła Buk, na którym można włączyć się do ruchu w kierunku Świecka.


📌Dodatkowo, dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) w kierunku Katowic zostanie wytyczony objazd przez węzeł Ławica, następnie ulicami Poznania (Bukowska-Reymonta-Głogowska) do węzła Poznań Komorniki, na którym następuje wjazd na autostradę.
Źródło: Autostrada Wielkopolska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels