Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Celowo zatrzymał się przed ciężarówką. Szeryfowi grozi 30 tys. grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów
Utworzona: 2023-05-20

Mężczyzna kierujący volkswagenem po zmianie pasa ruchu bez powodu zaczął hamować przed samochodem ciężarowym, o mało nie doprowadzając do kolizji.

Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Jedno z takich nagrań trafiło do policjantów z komisariatu VII w Katowicach. Na ul. Chorzowskiej mężczyzna kierujący volkswagenem po zmianie pasa ruchu bez powodu zaczął hamować przed samochodem ciężarowym, o mało nie doprowadzając do kolizji. Na koniec wykonał w kierunku znajdującego się za nim kierowcy obraźliwy gest. Mundurowi ustalili, że za kierownicą volkswagena siedział 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie i utrudnianie ruchu oraz jazdę bez uprawnień policjanci skierowali przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 30 tysięcy złotych grzywny.

Przesłane nagranie obejrzysz ➡ TUTAJ

Źródło: policja.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels