Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowa inwestycja MAINFREIGHT w Sosnowcu
Utworzona: 2023-03-17

Operator logistyczny zajmujący się magazynowaniem, transportem morskim i lotniczym oraz krajowym, jak i międzynarodowym transportem drogowym podpisał umowę wynajmu magazynu o powietrzni niemal 2230 m2.

Firma posiadająca oddziały w Azji, Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach wciąż rozszerza swój globalny zasięg. Z uwagi na szeroko zakrojoną działalność wymaga również precyzyjnie określonych warunków powierzchni magazynowych, stąd też decyzja o wynajęciu magazynu i biura w Panattoni Park Sosnowiec III. Obiekt ten ze względu na swoje położenie, zapewnia doskonały dostęp do 4,5-milionowej Aglomeracji Śląskiej oraz innych miast południowej Polski, w tym Krakowa. Zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1, a także w niedużej odległości od autostrady A4 i Katowickiej Strefy Ekonomicznej. Nowa inwestycja MAINFREIGHT to jednocześnie 3 oddział tej firmy w Polsce.


Dzięki nowemu magazynowi będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a nasz zespół będzie się cieszyć większą przestrzenią i komfortem pracy. Dużym atutem nowej lokalizacji jest bliskość między innymi Sosnowca i Katowic, a także trasy S1. W nowym obiekcie uruchomimy magazyn typu cross-dock, wyposażony w 8 ramp służących do przeładunków samochodów ciężarowych, co znacząco usprawni obsługę aut liniowych wyjeżdżających codziennie do Rumunii, Hiszpanii, Francji, Portugalii i krajów Beneluksu. Dodatkowo, nowy magazyn MAINFREIGHT wyróżnia się proekologicznymi rozwiązaniami z zakresu oszczędności energii i został wybudowany zgodnie ze standardami BREEAM na poziomie Very Good tłumaczy Rafał Maciaszek, Branch Manager, MAINFREIGHT Europe.
Źródło: Cushman & Wakefield
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels