Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

74 tony z napędem elektrycznym

Utworzona: 2022-03-16


Zelektryfikowana Scania, przystosowana do tworzenia zestawu o masie całkowitej 74 t, zostanie dostarczona firmie wydobywczej Boliden wiosną 2022 roku. Inwestycja wpisuje się w cel firmy – zmniejszenie emisji CO2 o 40% do 2030 roku.

Zelektryfikowana ciężarówka tworząca zestaw transportowy o DMC 74 ton będzie wykorzystywana przez firmę przewozową Renfors Åkeri AB na 30-kilometrowej trasie po drogach publicznych przy kopalni w północnej Szwecji.

Po raz kolejny pokazujemy, że jest to technicznie możliwe przy wykorzystaniu całkowicie zelektryfikowanych pojazdów ciężarowych. Postęp następuje szybko! Aby umożliwić większej liczbie klientów wykonanie tego kroku, niezbędny jest rozwój infrastruktury. Współpraca nad tego rodzaju koncepcją z takimi graczami jak Boliden, którzy chcą przyspieszyć rozwój, nie tylko w obszarze ochrony środowiska, jest bardzo cenna
– mówi Fredrik Allard, szef e-mobilności w firmie Scania.
Zastosowane w pojeździe rozwiązania techniczne oparte są na obecnej technologii wykorzystywanej w seryjnej produkcji. Dodano jednak mocniejsze komponenty, dzięki czemu pojazd sprawdza się podczas ciężkich operacji. Jego dostawa planowana jest na drugi kwartał 2022 roku. To część projektu REEL – Regional Electrified Logistics – inicjatywy mającej przyspieszyć rozwój zelektryfikowanego transportu ładunków w Szwecji.

Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels