Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DB Schenker zamawia 1500 pojazdów Volta Zero

Utworzona: 2021-12-02


To największe jak dotąd zamówienie na duże ciężarówki bezemisyjne w Europie.

W ramach partnerstwa firma wiosną i latem przyszłego roku DB Schenker wykorzysta pierwszy prototyp Volta Zero w rzeczywistych warunkach dystrybucji. Wyniki tych testów zostaną uwzględnione w produkcji seryjnej 1470 pojazdów, które powstaną w nowym zakład produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii.

16-tonowa ciężarówka elektryczna Volta Zero jest używana w europejskich terminalach DB Schenker do transportu towarów z węzłów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów miejskich. To właśnie w takich warunkach uwidaczniają się największe zalety pojazdu wynikające z jego innowacyjnej konstrukcji. DB Schenker i Volta Trucks wspólnie zbadają możliwości zastosowania tej technologii w celu potencjalnego rozszerzenia oferty pojazdów. Rynkowa premiera rozpocznie się w 10 lokalizacjach na terenie 5 krajów.

W ramach zawartego partnerstwa obie firmy opracują również wspólnie specyfikacje dla wcześniej zapowiedzianej 12-tonowej wersji Volty Zero, na podstawie testów przeprowadzonych na miejscu w celu przyspieszenia rynkowej premiery pojazdów i przeszkolenia kierowców.

Źródło: Volta Zero
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels