Każdy przedsiębiorca, także transportowy, lubi stabilność i nie znosi niepewności. Co przyniesie jutro, jakie zmiany w prawie i podatkach - zastanawia się wielu polskich przewoźników. W ich rankingu strachu wygrywa niepewność związana z Polskim Ładem, chociaż i nowe regulacje Pakietu Mobilności, zmieniające zasady delegowania pracowników (wejdą w życie od lutego 2022) odbierają spokojny sen wielu przedsiębiorcom transportowym. O tym co czeka polską branżę transportową w najbliższym czasie rozmawiali uczestnicy i prelegenci podczas konferencji zorganizowanej we wrześniu w Wiśle przez Kancelarię Transportową ITD-PIP.
Doświadczeniem ciekawym i cennym dla pogłębienia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników konferencji były wieczorne warsztaty poświęcone rozliczaniu pracy kierowców. Pomocne w tym obszarze są programy rozliczające, z których jednak trzeba umieć korzystać. Podczas warsztatów prowadzący przeprowadził eksperyment - włączał różne ustawienia programów, co przyniosło znaczną różnicę w końcowych wyliczeniach (od 300 do 3000 zł), chcociaż dane wyjściowe pozostały niezmienne. Innymi słowy, wynagrodzenie pracowników zostało nieprawidłowo zawyżone, a budżet firmy nadwerężony. W opinii organizatora spotkania w Wiśle, osoby zajmujące się w firmach rozliczaniem kierowców często popełniają błędy (np. nieprawidłowe naliczanie poszczególnych dób i rozliczanie nadgodzin), które narażają firmę na niepotrzebne wydatki.
Kancelaria Transportowa ITD-PIP zapowiada zorganizowanie kolejnej konferencji dla przewoźników, a poniższy film zawiera streszczenie tego, co się wydarzyło w Wiśle na wrześniowym spotkaniu.
Utworzona: 2021-09-29