Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Chcą przyspieszenia wdrażania infrastruktury wodorowej
Utworzona: 2021-04-16

Nikola Corporation, IVECO oraz niemieckie przedsiębiorstwo Open Grid Europe podpisały list intencyjny w sprawie współpracy mającej na celu stworzenie podmiotu, który zajmie się przesyłem wodoru siecią rurociągów ze źródeł produkcyjnych do stacji paliw wodorowych w celu wsparcia pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV).

Zawarta współpraca ma pomóc w dalszym definiowaniu i formalizowania ról i obowiązków partnerów oraz zasad zarządzania w ramach partnerstwa, aby umożliwić realizację celów, które mają być określone w ostatecznych umowach. Głównym celem współpracy jest dalszy rozwój rozwiązań opartych na paliwie wodorowym w Niemczech w ramach wspierania europejskiego systemu transportu komercyjnego oraz współpraca z partnerami branżowymi, która doprowadzi do instalacji bezpiecznych, niezawodnych i opłacalnych punktów przechowywania i tankowania pojazdów FCEV.

Zdaniem Pablo Kozinera, prezesa Nikoli ds. energii i handlu współpraca ta stanowi bardzo atrakcyjne, długoterminowe rozwiązanie w zakresie dystrybucji paliw, które powinno przyspieszyć wdrażanie i akceptację pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi w ramach całej branży.

Wraz z wprowadzeniem pojazdów ciężarowych zasilanych wodorem i akumulatorami nastąpi transformacja ekosystemu transportowego oraz zmiana obecnych modeli biznesowych w łańcuchu wartości. Nasza współpraca to istotny pierwszy krok w tworzeniu platformy partnerstw, dzięki którym transformacja ta stanie się rzeczywistością w Europie, co wymaga przedsiębiorczego i nielinearnego myślenia wewnątrz struktur sektora przemysłowego opartego na paliwach kopalnych powiedział Gerrit Marx, prezes ds. pojazdów użytkowych i specjalistycznych w CNH Industrial.

OGE zobowiązuje się do stworzenia sieci rurociągów do transportu wodoru ze źródeł produkcyjnych do punktów dystrybucji. Jesteśmy dumni, że możemy odegrać istotną rolę w rozwoju stacji paliw dzięki naszej infrastrukturze sieciowej oraz wziąć udział w działaniach na rzecz dekarbonizacji gospodarki dodał dr Thomas Hüwener, dyrektor techniczny OGE, operatora sieci gazociągów o długości 12 000 km w Niemczech.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels