Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Do 600 tysięcy złotych w kredycie – decyduje obrót a nie dochód

Utworzona: 2020-10-12


Na polskim rynku usług transportowych dominują małe firmy, użytkujące kilka zestawów ciężarowych lub samochodów dostawczych. Drobni przewoźnicy nie dysponują często odpowiednimi zasobami finansowymi, które pozwoliłyby im sfinansować inwestycje lub przetrwać trudne chwile.

Firmy te potrzebują zastrzyku pieniędzy, a jednocześnie nie są dla banków partnerem do rozmowy. Nie stoją jednak na straconej pozycji.

MS Premium, firma ze Śląska Opolskiego specjalizująca się w doradztwie finansowym i kredytowaniu podmiotów gospodarczych, ma atrakcyjną ofertę dla sektora TSL.

Wiemy, że ze względu na dużą konkurencję i niestabilność branży transportowej, niektóre banki niechętnie udzielają kredytów firmom z tego sektora gospodarki. Z drugiej strony mamy świadomość, że popyt na usługi transportowe jest duży, co umożliwia dynamicznym przedsiębiorcom pozyskiwanie atrakcyjnych zleceń transportowych, które gwarantują godziwy zysk. Niestety, właścicielom firm transportowych często brakuje pieniędzy na załatanie bieżącej dziury finansowej lub sfinansowanie inwestycji, które zapewnią rozwój. Nasza oferta skierowana jest właśnie do tych przedsiębiorców, którzy nie są partnerem dla banków a chcą się podeprzeć finansowo lub rozwinąć biznes. Zwykle przeznaczają pozyskane środki na bieżące finansowanie działalności (zakupy paliwa, opłaty leasingowe), konsolidację kredytów lub inwestycje we flotę lub środki trwałe, na przykład zakup budynku
– informuje Michał Matusiak, przedstawiciel MS Premium.
Podkreśla przy tym, że oferta ma liczne zalety. Transportowcy mogą otrzymać finansowanie w maksymalnej wysokości 600 tys. zł, przy czym do wyliczenia zdolności finansowej kredytobiorcy brane są pod uwagę obroty firmy, a nie uzyskiwany dochód. W praktyce osiągnięcie ok. 100 tys. zł rocznego obrotu wystarczy żeby ubiegać się o kredyt w podobnej wysokości. Oferta dotyczy kredytu ratalnego z okresem spłaty rozciągniętym nawet do 10 lat lub kredytu w rachunku bieżącym.


Co ważne, przedsiębiorca ubiegający się o finansowanie nie musi zabiegać o poręczycieli oraz składać zabezpieczenia w postaci środków trwałych stanowiących jego majątek, np. nieruchomości. Ponadto, pieniądze z kredytu mogą być przeznaczone na dowolny cel, co oznacza, że nie jest wymagane udokumentowanie, na co środki finansowe zostały wydane. Nie trzeba wyjaśniać, jak bardzo tak liberalne warunki kredytowania ułatwiają przewoźnikom dostęp do finansowania. A do tego koszty kredytu nie są wysokie – od klienta nie jest pobierana na przykład dodatkowa opłata za usługę pośrednictwa kredytowego.

Kredyty dla przewoźników objęte są gwarancjami PLD de minimis oraz COSME, udzielanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Są to gwarancje bezpłatne, które zabezpieczają 80% kwoty kredytu. Gwarancja PLD de minimis jest realizowana w ramach rządowego programu "Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego". Została wdrożona w celu ułatwienia dostępu do finansowania firmom z sektora MŚP. Natomiast COSME to program ramowy Komisji Europejskiej nakierowany również na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany w latach 2014-2020. Zarządza nim Europejski Fundusz Inwestycyjny, który zawarł umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego
– wyjaśnia Michał Matusiak.
Dodajmy, że firma MS Premium obsługuje klientów z całej Polski. Zaprasza do swoich placówek, a na życzenie wysyła doradców kredytowych do siedziby klienta. Dodatkowe informacje i odpowiedzi na szczegółowe pytania udzielane są telefonicznie lub po wysłaniu listu pocztą e-mail.

Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels