Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Bez zezwolenia nie wjedziesz do portu w Dover

Utworzona: 2024-07-05


Ze względu na przewidywany wzrost natężenia ruchu w weekendy począwszy od 13 lipca do połowy sierpnia, w nocy ze środy 10 lipca na czwartek 11 lipca na autostradzie M20 uruchomiony zostanie kontrapas w ramach operacji Brock.

W celu zapewnienia skutecznej kontroli ruchu i zminimalizowania wpływu zakłóceń na drogach w okolicach portu Dover i terminalu Eurotunelu w Folkestone, Kent & Medway Resilience Forum wprowadzi nowy system zezwoleń dla ciężarówek czekających w kolejce do przekroczenia kanału La Manche. Zezwolenia mają na celu uniemożliwienie kierowcom ciężarówek korzystanie z dróg lokalnych podczas podróży przez Kent, aby ominąć kolejkę w ramach Operacji Brock.
WAŻNE: brak zezwolenia oznacza brak dostępu do portu w Dover!

Rozwiązanie to zmniejszy również potrzebę nagłego zamykania tuneli Roundhill na drodze A20 w Folkestone i pomoże uniknąć zatorów na drogach lokalnych w okresach dużego natężenia ruchu.

Kiedy wejdzie w życie?

System zezwoleń zacznie obowiązywać od 10 lipca, kiedy na autostradzie M20 zostanie uruchomiona operacja Brock w ramach przygotowań do wzmożonego ruchu związanego z początkiem sezonu urlopowego. System zostanie wdrożony zaraz po uruchomieniu systemu kontroli ruchu na terenie Dover (Dover TAP). Ciężarówki będą wypuszczane z kolejki dopiero wtedy, gdy na terenie portu będzie wystarczająca ilość miejsca.

Jak będzie funkcjonował system zezwoleń?

Kierowcy ciężarówek MUSZĄ jechać właściwą trasą na autostradzie M20 i odebrać zezwolenie na początku operacji Brock. Jeśli tego nie zrobią, NIE BĘDĄ mieli dostępu do portu w Dover.

🚩 Zezwolenia będą dotyczyć wyłącznie kierowców pojazdów towarowych zmierzających do portu Dover i będą wydawane przy wjeździe do kolejki w ramach operacji Brock.
🚩 Zezwolenia będą sprawdzane na skrzyżowaniu Courtwood Interchange A20/B2011. Kierowcy posiadający ważne zezwolenie będą mogli ponownie wjechać do kolejki na autostradzie A20 i kontynuować podróż do portu.
🚩 W przypadku BRAKU ważnego zezwolenia, zostaną zawróceni i będą musieli dołączyć do kolejki

PAMIĘTAJ: brak zezwolenia oznacza brak dostępu do portu w Dover!

Co się stanie, jeśli kierowcy spróbują ominąć ten system?

Kierowcy samochodów ciężarowych próbujący ominąć kolejkę mogą zostać na miejscu ukarani grzywną w wysokości 300 funtów.

Jakie ustalenia obowiązują w przypadku lokalnych przewoźników i dostaw?

Miejscowe samochody ciężarowe i dostawy lokalne nie będą musiały opuszczać autostrady A20, ale będą mogły kontynuować podróż w kierunku Dover. Przewoźnicy z Kent, którzy kwalifikują się do uzyskania zezwolenia dla przewoźnika lokalnego, otrzymają je przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Operacja Brock

Ze względu na spodziewany wzrost natężenia ruchu na 23-kilometrowym odcinku autostrady M20 między węzłami 8 (w Maidstone) i 9 (w Ashford) zostanie zainstalowany kontrapas. Aby go uruchomić, M20 – w kierunku Londynu od węzła 9 do węzła 8 oraz od węzła 7 do 9 na jezdni w kierunku wybrzeża – będzie zamknięta od godz. 20:00 w środę, 10 lipca, do godz. 6:00, w czwartek 11 lipca. Kiedy autostrada M20 zostanie ponownie otwarta, w czwartek 11 lipca, będzie obowiązywała organizacja ruchu z wykorzystaniem kontrapasa i należy kierować się znakami. Po ustawieniu zapory oddzielającej kontrapas wszystkie samochody ciężarowe zmierzające do portu w Dover lub Eurotunelu muszą kierować się znakami, aby dołączyć do kolejki na węźle 8.

Kierowcy próbujący ominąć kolejkę zostaną na miejscu ukarani grzywną w wysokości 300 funtów oraz wysłani na koniec kolejki. Dotyczy to również prób ominięcia M20 poprzez zjazd na M2/A2 w Brenley Corner. Cały pozostały ruch w kierunku wybrzeża powinien kierować się znakami i przejechać na drugą stronę jezdni autostrady M20 w kierunku Londynu. Osoby zamierzające skorzystać z Eurotunelu lub portu w Dover powinny zaplanować więcej czasu na podróż i upewnić się, że są przygotowane na opóźnienia, tzn. powinni mieć odpowiednią ilość paliwa, ciepłą odzież oraz prowiant.

Źródło: kent.gov.uk/nationalhighways.co.uk
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels