Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Austriacka A9 zamknięta do końca tygodnia

Utworzona: 2024-06-10


Jak poinformował austriacki operator autostrad ASFINAG, w sobotę, 8 czerwca br. przez autostradę A9 w pobliżu Bösebach przelało się pięć lawin błotnych. W niektórych przypadkach warstwa naniesionego błota i gruzu wynosiła 2 metry.

Pracownicy ASFINAG, strażacy i przewoźnicy pracowali przez całą dobę, aby przy pomocy 20 ciężarówek i 7 koparek usunąć masy ziemi, która nie przestawała się osuwać z niestabilnych zboczy, wraz z ogromną ilością wody. W niedzielę, 9 czerwca br. geolodzy i inżynierowie sprawdzili zbocza oraz infrastrukturę i odkryli, że ilość wody spowodowała również poważne uszkodzenia autostrady. Na długości setek metrów zniszczeniu uległy systemy odwadniające, a także ogrodzenia i barierki ochronne. Nie można jeszcze oszacować skali zniszczeń. Uszkodzony jest także most na północ od węzła Bösebach, którego filar został wypłukany przez masy wody. ASFINAG natychmiast zlecił rozpoczęcie prac zabezpieczających.

Ze względów bezpieczeństwa autostrada A9 pozostanie zamknięta w obu kierunkach do końca tygodnia. Najwcześniej w piątek na jezdni w kierunku Voralpenkreuz będzie można otworzyć ruch dwukierunkowy. Prace remontowe na jezdni w kierunku Spielfeld potrwają jednak dłużej. W związku z tym ruch w obu kierunkach od miejscowości St. Michael oraz Deutschfeistritz będzie nadal kierowany drogami S6 Semmering i S35 Brucker Expressway.

Źródło: ASFINAG
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels