Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Operacja Brock na M20 - utrudnienia i sankcje dla kierowców niestosujących się do zaleceń

Utworzona: 2024-05-22


W środę (22 maja) autostrada M20 między Maidstone i Ashford będzie zamknięta w celu przygotowania kontrapasa w ramach operacji Brock.

Ze względu na spodziewany wzrost natężenia ruchu na 23-kilometrowym odcinku autostrady M20 między węzłami 8 (w Maidstone) i 9 (w Ashford) zostanie uruchomiony system ruchu przeciwbieżnego. Operacja Brock stanowi część działań mających na celu zapewnienie płynnego ruchu na terenie hrabstwa Kent w przypadku zakłóceń w świadczeniu usług przez kanał La Manche.

Aby zorganizować ruch przeciwbieżny, odcinek autostrady M20 w kierunku Londynu, od węzła 9 do węzła 8 oraz w kierunku wybrzeża od węzła 7 do 9, będzie zamknięty od godz. 20:00 w środę, 22 maja, do godz. 6:00 w czwartek, 23 maja. Kiedy autostrada M20 zostanie ponownie otwarta w czwartek, 23 maja, będzie już na niej obowiązywał ruch przeciwbieżny zgodnie z oznakowaniem. Po ustawieniu szlabanu wszystkie samochody ciężarowe zmierzające do portu w Dover lub Eurotunelu muszą kierować się znakami, aby dołączyć do kolejki pojazdów na węźle 8.

Kierowcom pojazdów ciężarowych jadących do UE, którzy nie będą przestrzegać oznakowań i będą próbować skorzystać z innej trasy do Eurotunelu lub portu w Dover, grozi kara grzywny w wysokości 300 funtów oraz odesłanie na koniec kolejki. Dotyczy to m.in. prób ominięcia M20 za pośrednictwem M2/A2 w Brenley Corner. Wszystkie pozostałe pojazdy zmierzające w kierunku wybrzeża – w tym lokalne pojazdy ciężarowe i samochody osobowe udający się na kontynent – powinny kierować się znakami i przejechać na drugą nitkę autostrady M20 w kierunku Londynu. Wszystkie osoby planujące skorzystanie z Eurotunelu i portu w Dover, powinny zaplanować więcej czasu na podróż i upewnić się, że są przygotowani na opóźnienia, to znaczy, że posiadają odpowiednio dużo paliwa, ciepłą odzież oraz zapasy, takie jak żywność i napoje.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels