Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe połączenie promowe pomiędzy Polską a Szwecją

Utworzona: 2024-05-13


21 maja Lakeway Link rozpocznie usługę RoRo, z trzema w wypłynięciami w tygodniu w każdym kierunku. To kamień milowy w transporcie morskim, oferujący połączenie dla efektywnego i bardziej zrównoważonego transportu towarów pomiędzy Gdynią a Södertälje.

Lakeway Link jest jedyną firmą oferującą regularny, zgodny z rozkładem transport RoRo dla naczep i ładunków gabarytowych pomiędzy Gdynią a Södertälje. Nowe połączenie złagodzi obciążoną sieć drogową i kolejową pomiędzy kontynentem a Skandynawią, zmniejszając zarówno korki, jak i wpływ na środowisko. Ponadto, nasza usługa nie wymaga zaangażowania pracy kierowcy. Aby wdrożyć tę usługę, Lakeway Link nabył statek M/S Lakeway Express. Statek RoRo pływa pod szwedzką banderą i będzie miał port macierzysty w Västerås, gdzie Lakeway Link ma swoją siedzibę.

Lakeway Express, o pojemności 1625 metrów linii ładunkowej lub około 108 naczep, jest w pełni wyposażony, aby sprostać potrzebom transportu naczep, ładunków Project Cargo i MAFI. Statek będzie zawijał do OT Port Gdynia i Portu Södertälje po szwedzkiej stronie. Podróż między dwoma miejscami docelowymi trwa około 22 godzin. Po zakończeniu przebudowy śluz w Södertälje w 2026 roku, spodziewa się, że usługa zostanie rozszerzona o port w Västerås, dostępny przez jezioro Mälaren.

To pierwszy krok, aby wprowadzić nowe, innowacyjne rozwiązanie dla transportu wodnego bezpośrednio do centralnej Szwecji i regionu Mälaren. Nasze rozwiązanie stanowi bardzo konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnego transportu drogowego, zapewniając opcję wysyłki o znacznie niższym wpływie na środowisko. Ponadto nasza usługa wychodzi na przeciw problemowi niedoboru kierowców ciężarówek na rynku. Kierowcy zostawiają swoje naczepy na nabrzeżu, a stamtąd są one wprowadzane na pokład mówi Fredrik Hermansson, CEO Lakeway Link.

Strategicznie położone porty z doskonałymi połączeniami

Lakeway Link nie tylko wzmocni sieć logistyczną do i z regionu Mälar. Ułatwi również transporty do i z docelowych miejsc w innych częściach Szwecji i Norwegii. Wiele z nich znajduje się w bliskiej odległości od Södertälje i jeziora Mälaren. Drugim końcowym miejscem docelowym trasy jest Gdynia, która jest dobrze połączona z kilkoma głównymi liniami transportowymi w Europie. Gdynia jest również kluczowym portem przeładunkowym i centrum dla międzykontynentalnego ruchu morskiego.

Źródło: Lakeway Link
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels