Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Orientuj się! Komu w drogę, temu nowy serwis dla kierowców A4Info.pl

Utworzona: 2024-04-29


Jak komfortowo zaplanować podróż w czasie natężenia prac drogowych i związanych z nimi zmian w organizacji ruchu? Zarządca koncesyjnego odcinka A4 Katowice-Kraków ma na to patent – serwis www.a4info.pl. Kierowcy znajdą w nim informacje o remontach oraz losowych zdarzeniach na drodze, a obrazowe przedstawienie miejsc tymczasowej organizacji ruchu ułatwi nawigowanie w objazdach lub zwężeniach.

Stalexport Autostrada Małopolska w ubiegłym roku rozpoczął realizację programu inwestycyjnego, wynikającego bezpośrednio z zapisów umowy koncesyjnej. Zgodnie z nimi, w 2027 r. spółka jest zobowiązana przekazać autostradę resortowi infrastruktury w doskonałym stanie technicznym, który pozwoli uniknąć remontów i modernizacji w dłuższej perspektywie. SAM SA wymieni nawierzchnię obu jezdni autostrady i wyremontuje 22 wiadukty. Zmodernizuje także odwodnienie autostrady, wprowadzając rozwiązania, które zniwelują wpływ zanieczyszczeń w wodach opadowych na środowisko naturalne. Żeby zapewnić kierowcom maksymalny komfort w poruszaniu się po odnawianej autostradzie, koncesjonariusz przygotował narzędzie, które ma być drogowskazem, jak – mimo zmian w organizacji ruchu – dotrzeć do celu bez zbędnego stresu.

Niespodzianki na drodze? Jest na to patent.

Działanie strony A4Info.pl jest bardzo proste i intuicyjne. Użytkownicy mogą śledzić na interaktywnej mapie aktualną sytuację na autostradzie, sprawdzić, gdzie i w jakich terminach prowadzone są prace oraz jakich zmian można spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Narzędzie pozwala łatwo zorientować się, którędy przebiegają ewentualne objazdy i gdzie napotkamy zwężenia drogi. Serwis w czasie rzeczywistym podaje także informacje o wszelkiego rodzaju zdarzeniach mających wpływ na sytuację podróżnych – jak np. wypadki czy prace utrzymaniowe [np. koszenie trawy na poboczach i skarpach].Sytuacja na intensywnie obciążonych drogach może się zmieniać bardzo dynamicznie. A4 Katowice-Kraków, z ponad 45. tysiącami pojazdów na dobę i intensywnym programem inwestycyjnym w najbliższych latach, z pewnością należy do takich korytarzy. Zdecydowaliśmy się wzbogacić wiedzę kierowców o sytuacji na drodze względem wskazań tradycyjnych aplikacji z funkcją nawigacji, by podróż A4 Katowice-Kraków można było odbyć w komforcie, planując ją przed wyjazdem. Ma to szczególne znaczenie dla podróżnych korzystających z A4 incydentalnie, jak np. w czasie zbliżających się podróży wakacyjnych. Strona A4Info.pl to wygodne narzędzie, z którym kierowcy będą mogli elastycznie reagować na zmiany, od których zależy czas trwania, komfort i bezpieczeństwo podróży naszym odcinkiem autostrady A4. Od teraz w jednym miejscu dostarczymy kierowcom zilustrowane graficznie, w przystępny sposób, informacje o tym, co aktualnie dzieje się na autostradzie.
– mówi Andrzej Kaczmarek, prezes Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A.


2 750 ton asfaltu na 1 km jezdni i inne ciekawostki

Strona A4Info.pl informuje również o tym, dlaczego i w jaki sposób Stalexport prowadzi wymianę nawierzchni czy modernizację odwodnienia. Wyjaśnia szczegółowo np. jak przebiega remont z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku przy wyłączonym jednym pasie i w jaki sposób to dość kosztowne i pionierskie rozwiązanie, stosowane na A4 Katowice-Kraków od lat, zapewnia płynność przejazdu i minimalizuje utrudnienia.

W zakładce „Ciekawostki” kierowcy znajdą m.in. odpowiedzi na pytania, które sami zadają sobie poruszając się remontowanym odcinkiem – np. dlaczego noc to nie najlepsza pora na prowadzenie prac drogowych albo ile ton asfaltu potrzeba do wyremontowania 1 km autostrady.

Roboty drogowe, nagłe załamania pogody, wypadki i inne losowe zdarzenia – nikt nie lubi niespodzianek w podróży. Dzięki serwisowi A4Info.pl można nie tylko zorientować się w sytuacji na drodze i oswoić prowadzone remonty, ale także przekonać się, że nie są one tak straszne, jak je malują.

Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels