Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DACHSER przejmuje Grupę Brummer

Utworzona: 2024-04-12


Dzięki przejęciu firmy zajmującej się transportem żywności w kontrolowanej temperaturze pomiędzy Niemcami, Austrią i krajami sąsiadującymi, przewoźnik wzmacnia własną sieć transportu i przechowywania żywności w Europie.

W ubiegłym roku obroty firmy osiągnęły poziom około 128 mln euro, co czyni ją jedną z wiodących przedsiębiorstw zajmujących się logistyką żywności w Europie Środkowej. Dwaj właściciele i dyrektorzy zarządzający Brummer Logistics Group, Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann, postanowili skoncentrować się na zarządzaniu i budową nieruchomości, szczególnie w sektorze logistycznym. W przyszłości ich działania w tej dziedzinie będzie wspierać ich córka Valerie Brummer.

Jako dostawca usług logistycznych oferujący ich pełen zakres, firma koncentruje się na transporcie transgranicznym, magazynowaniu i logistyce kontraktowej żywności pomiędzy Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi. Usługi obejmują transport we wszystkich zakresach temperatur, w tym poniżej -18 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie Brummera znajdują się również rozbudowane rozwiązania logistyczne dla klientów komercyjnych i przemysłowych. W 2013 roku przedsiębiorstwo było jednym z partnerów założycieli Europejskiej Sieci Żywnościowej, która pod przewodnictwem systemowym firmy DACHSER obejmuje 34 kraje w Europie. W ramach sieci producenci, dostawcy i firmy handlowe na rynku spożywczym mają dostęp do sieci transportu drobnicowego na terenie całej Europy.

W przyszłości klienci firmy DACHSER będą mogli korzystać z sieci dystrybucyjnej Brummera w południowych Niemczech, Austrii i Słowenii, gdzie firma zatrudnia ponad 350 kierowców i dysponuje flotą składającą się z ponad 300 własnych chłodni. Zakup obejmuje całą działalność operacyjną Grupy Brummer. Spółki zgodziły się nie ujawniać ceny transakcji. Przejęcie wymaga jeszcze zgody niemieckich i austriackich organów ds. konkurencji. Po zakończeniu przejęcia sieć firmy Brummer będzie w pełni zintegrowana z siecią DACHSER Food Logistics.

Źródło: DACHSER
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels