Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Szykują się zmiany na jednym z największych parkingów dla ciężarówek w Europie

Utworzona: 2024-04-02


Firma bp pulse zakupiła Ashford International Truckstop w hrabstwie Kent w ramach swoich działań mających na celu wspieranie elektryfikacji branży transportu drogowego. Koncern planuje uruchomić wiele opcji ładowania dla samochodów ciężarowych.

Obiekt położony jest przy węzłach 10 i 10a autostrady M20, zaledwie pół godziny jazdy od Dover, najbardziej ruchliwego portu promowego w Wielkiej Brytanii, oraz 20 km od terminalu pociągów towarowych LeShuttle Freight w Folkestone. Każdego roku przez kanał La Manche przejeżdża około 3,5 mln pojazdów ciężarowych. Nabycie parkingu Ashford International Truckstop otwiera możliwość zaspokojeniu potrzeb brytyjskich i europejskich przewoźników w coraz większym stopniu korzystających z ciężarówek elektrycznych.

Obiekt może pomieścić około 20 ładowarek megawatowych, 10 urządzeń o mocy 400 kW i 125 o mocy 100 kW. Wydajność ta zależy od dostępności przyłączy energetycznych i tempa elektryfikacji w brytyjskim oraz europejskim sektorze transportu drogowego. Umożliwiłoby to firmie bp puls uruchomienie wielu różnych opcji ładowania dla pojazdów ciężarowych, zarówno do ładowania dziennego, jak i w nocy. Oczekuje się, że pierwsze ładowarki megawatowe zostaną wprowadzone w 2026 roku. Urządzenie o takiej mocy może w pełni naładować akumulator ciężarówki w ciągu 45 minut, umożliwiając zasięg do około 500 km, w zależności od modelu pojazdu, typu akumulatora, pogody i warunków jazdy.

Obecnie parking Ashford International Truckstop jest własnością Grupy GSE. Na terenie o powierzchni 8,5 ha znajduje się 660 strzeżonych miejsc parkingowych i dodatkowe usługi dla kierowców samochodów ciężarowych. W ramach umowy kupna bp puls odda teren w dzierżawę spółce Ashford International Truckstop Ltd, należącej do Grupy GSE, w celu obsługi istniejących obiektów i prowadzenia bezpiecznego parkingu w ramach długoterminowej umowy najmu. Natomiast firma bp puls będzie obsługiwać i zarządzać infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych. Celem koncernu jest utworzenie sieci stacji obsługi pojazdów ciężarowych wzdłuż kluczowych korytarzy logistycznych w Wielkiej Brytanii i Europie, aby zapewnić przewoźnikom szereg opcji energetycznych, w tym paliwa tradycyjne, aby wspierać klientów flotowych na każdym etapie procesu dekarbonizacji.

W styczniu 2023 r. bp uruchomiło pierwszą w Europie sieć ładowania samochodów ciężarowych na 600-kilometrowym odcinku korytarza Ren-Alpy w Niemczech. Infrastruktura ładowania na parkingach dla ciężarówek należących do niemieckiej spółki 21 Aral puls (marki bp) już teraz umożliwia pojazdom elektrycznym pokonanie ponad 750 km na wielu trasach na terenie całych Niemiec. Po zainstalowaniu ładowarek na parkingu Ashford International Truckstop spółka bp pulse utworzy połączenie między Wielką Brytanią a niemieckim korytarzem ładowania, aby zachęcić przewoźników do korzystania z pojazdów elektrycznych.

Źródło: bp pulse
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels