Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

35 milionów ciężarówek w 30 lat

Utworzona: 2024-04-01


W marcu 2024 roku pociąg towarowy LeShuttle Freight (Eurotunnel) kursujący między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną przez tunel pod kanałem La Manche, przewiózł 35-milionową ciężarówkę.

Jubileuszowy pojazd należy do Ontime Capitrans, jednego z największych hiszpańskich przewoźników specjalizujących się w transporcie ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest klientem LeShuttle Freight od ponad 25 lat i dostarcza artykuły chłodzone do supermarketów w Wielkiej Brytanii. Kierowca, Luis Vitervo Panches, pracujący w zawodzie od 36 lat, przeprawił się przez kanał La Manche pociągiem ponad 1000 razy.

Od 1994 r. 15 składów przewiozły łącznie ponad 750 mln ton towarów. Eurotunnel stanowi ważne ogniwo w globalnym łańcuchu dostaw i przewozi 25% towarów między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną dzięki swojej szybkości, łatwości i elastyczności, oferując do 6 kursów na godzinę. Każdy skład o długości 800 m może przewieźć do 32 ciężarówek między Folkestone a Calais podczas podróży trwającej 35 minut.

Hiszpania jest kluczowym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii. Wartość wymiany towarowej między oboma krajami w 2023 r. wyniosła 29 mld funtów. Ogółem 16% całego handlu między nimi odbyło się poprzez tunel pod kanałem La Manche. Jest to główna trasa przewozu świeżych produktów z Hiszpanii. 15-20% przewozów realizowanych przez LeShuttle Freight stanowią towary z Hiszpanii i Portugalii, co czyni region półwyspu Iberyjskiego jednym z największych partnerów handlowych, oprócz Niemiec, Europy Wschodniej i krajów Beneluxu.

Eurotunnel wprowadził usługę FIRST dla klientów frachtowych poszukujących dodatkowej oszczędności czasu i dedykowanego wsparcia podczas przepraw przez kanał La Manche. Ponadto, użytkownicy LeShuttle Freight mają do dyspozycji aplikację internetową Driver Info, która dostarcza kierowcom najważniejsze informacje, takie jak godzina odjazdu i przyjazdu, numer wagonu oraz status celny powiązany z numerem rejestracyjnym pojazdu. Aplikacja służy również do przekazywania ważnych instrukcji bezpieczeństwa i procedur operacyjnych, aby zapewnić płynność obsługi na każdym etapie podróży. Umożliwia także dostęp do programu lojalnościowego.

Źródło: LeShuttle Freight
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels