Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Gwiaździsty Marsz na Warszawę - utrudnienia dla kierowców nie tylko w stolicy

Utworzona: 2024-02-26


We wtorek 27 lutego rolnicy organizują ogólnopolski protest. Ciągniki przejadą przez wiele newralgicznych tras w stolicy, a utrudnienia mogą wystąpić na drogach całej Polski, w związku z przyjazdem rolników ciągnikami do Warszawy.

Protest zapowiedziało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. Z informacji wynika, że rolnicy spotkają się przed Pałacem Kultury i Nauki. Następnie przejadą trasą: Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi, rondem de Gaulle'a, Nowym Światem, plac Trzech Krzyży, Wiejską, Piękną i Alejami Ujazdowskimi.

Protesty mają być organizowane również pod Warszawą. Policja zapowiada, że w powiecie legionowskim, należy spodziewać się utrudnień na drogach DK 61 i 62 oraz DW 631 i 632. Uczestnicy zgromadzenia na terenie tego powiatu przewidują dwa punkty blokadowe. Pierwszy z nich to rondo w Zegrzu Południowym czyli skrzyżowanie DK 61 z DW 631. Druga blokada obejmie skrzyżowanie DK 62 z DW 632 czyli rondo w Dębe. Zakończenie protestu przewidziane jest na godz. 23:45. W związku z planowanymi utrudnieniami legionowscy policjanci proponują skorzystać z tras alternatywnych:
➡ dla DK61 zalecany jest objazd przez Borową Górę (skręt na światłach w ul. Zegrzyńską), następnie wyjazd w Dębe na DW 632, która prowadzi do miejscowości Michałów Reginów, co umożliwia powrót na DK 61,
➡ dla DK 62 zaleca się wybór DW 622, a następnie przejazd ul. Nasielską w Borowej Górze. Kolejno wyjazd na DK 61 i tu dalsze zastosowanie ma objazd dla DK 61.

Rolnicy zapowiedzieli również blokadę S7 w okolicy Radomia, która ma rozpocząć się o godzinie 12:00 i potrwać do 16:00. Protestujący planują całkowicie zablokować węzeł drogowy w Jedlance na drodze S7.Rolnicy protestują w Polsce od 9 lutego, sprzeciwiając się wprowadzaniu Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy. Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będą walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels