Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dwa pierwsze elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM dla Solidaris
Utworzona: 2024-02-12

Solidaris, będący wieloletnim partnerem Volvo Trucks, staje się pierwszym polskim rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, które wprowadza do swojej floty jednocześnie dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM.

Dwa pierwsze egzemplarze rozpoczęły pracę w regionie Kędzierzyn-Koźle, rzucając tym samym światło na rozwijające się możliwości transportu zrównoważonego w Polsce. Tym samym kolejne miasto, ma na swoim terenie firmę, która odważnie inwestuje w elektromobilność ciężką.

Nazwa Solidaris nie jest przypadkowa. Chcieliśmy, aby odzwierciedlała nasze wartości i podejście do biznesu. Solidność to fundament naszej działalności, a pomysłowość pozwala nam być na krok przed konkurencją mówi Piotr Groeger, współwłaściciel Solidaris.
Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.

Dla Solidaris, wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności
z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży komentuje Piotr Groeger.
Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się z udziałem Piotra Groeger, Jana Groeger, Małgorzaty Kulis – Dyrektor Zarządzającej Volvo Trucks Polska, Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle - Sabiny Nowosielskiej oraz Starosty Powiatu KK Pawła Masełko. Wszyscy uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym w kierunku zrównoważonej przyszłości transportu.

Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris Sp z o.o. to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów - z jednej strony konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i Solidaris Sp z o.o., która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem 20-lecia Solidaris, obchodzonego niedawno przez Klienta. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami. Piotr i Jan Groeger – własciciele Firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadzie zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego. Dzisiejszy dzień i zasilenie floty Solidaris w 2 zeroemisyjne pojazdy jest tego namacalnym dowodem. Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras. To również zaufanie do naszej marki, która ma dziś ugruntowaną pozycję w segmencie ciężkiej elektromobilności oraz może sie poszczycić największą liczbą komercyjnie jeżdzących po polskich drogach pojazdów elektrycznych. Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach Braci Groeger, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym Ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem TC, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris komentuje Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels