Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Energia ze słońca zasili fabrykę i domy

Utworzona: 2024-01-18


Zakład przemysłowy Renault Trucks w Bourg-en-Bresse we Francji zostanie wyposażony w zadaszenie fotowoltaiczne na powierzchni 17 hektarów. Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2026 roku.

Renault Trucks realizuje projekt transformacji energetycznej terenu przemysłowego w Bourg-en-Bresse w partnerstwie z firmą TotalEnergies. Jego celem jest wyposażenie obiektów, w tym wiat parkingowych i zadaszeń dla wyprodukowanych kabin, w fotowoltaikę na łącznym obszarze 17 hektarów. Moc instalacji przekroczy 22 megawatów. To jedna z największych tego typu inwestycji we Francji. Zielona energia elektryczna, jaką wytworzy fotowoltaika zapewni 30% zużycia prądu przez zakład produkcyjny oraz pokryje równoważne zużycie przez 17500 mieszkańców, tj. 43% populacji Bourg-en-Bresse.

Jesteśmy mocno zaangażowani w dekarbonizację naszej branży i ochronę zasobów. Nasze zobowiązania to konkretne działania, takie jak elektryfikacja pojazdów czy dekarbonizacja własnych operacji. Transformacja energetyczna leży u podstaw naszej strategii, a ten projekt jest tylko jednym z przykładówwyjaśnia Karine Forien, wiceprezes ds. Strategy & Sustainability w Renault Trucks.


Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels