Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Spalili ciężarówkę i sprzęt. Wpadli i grozi im 5 lat więzienia
Utworzona: 2023-12-09

We Wrześni aresztowano dwóch mężczyzn, którzy podłożyli ogień pod samochodem ciężarowym, dźwigiem oraz oponami. Wartość strat wyniosła szacunkowo 110 tysięcy złotych, za co zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 5 grudnia br. w miejscowości Bierzglinek doszło do pożaru pojazdu ciężarowego marki Scania wraz z przyczepą, dźwigiem marki Hydros oraz 15 oponami samochodowymi. Właściciel oszacował straty na 110 tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz technika kryminalistyki. Podczas przeprowadzonych oględzin ujawniono ślady wskazujące na celowe podłożenie ognia, a nie na samozapłon.

Kolejnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Gminy Września w związku z tym incydentem. Podczas przesłuchania zarówno 18-latek, jak i 20-latek przyznali się do dokonania tego przestępstwa.

Zgodnie z przepisami prawa, za spowodowanie uszkodzenia wymienionych przedmiotów poprzez podpalenie grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie obu oskarżonych zadecyduje sąd.

źródło: Policja Wielkopolska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels