Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Amfetamina i kokaina warte 3 mln zł w kabinie ciężarówki - kierowca z zarzutami w areszcie
Utworzona: 2023-12-08

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania zatrzymali w Świecku ciężarówkę.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli ciężarówkę jadącą z Holandii do Polski. 46 - letni mieszkaniec powiatu poznańskiego oświadczył, że wiezie papier. Podczas szczegółowego sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli ukryte pieniądze (prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich) oraz narkotyki – ponad 6,5 kilograma kokainy oraz 5 litrów płynnej amfetaminy.

Śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Królestwa Niderlandów, a ich czarnorynkowa wartość to około 3 miliony złotych. Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Źródło: KAS
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels