Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemal 200 km na jednym ładowaniu

Utworzona: 2023-11-24


FOTON model eAmumark to pojazd idealny do wykorzystania w transporcie „ostatniej mili”, czyli dostarczenia ładunku do końcowego odbiorcy tam, gdzie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu ze względu na ochronę środowiska naturalnego.

Bateria w tym samochodzie ma 81 kWh, co pozwala na przejechanie przez pojazd około 200 km po jednorazowym jej naładowaniu. Przy pełnej ładowności jest to zakres, który odpowiada zapotrzebowaniu dla obsługi przez kurierów i dostawców do sklepów, którzy przewożą towar z baz położonych w pobliżu miast. Z sieci 230 V, w zależności od ładowarki, ładowanie do 80 proc. pojemności trwa do 40 minut, a w wypadku najmniejszej o mocy 11 kWh trwa około 7 godzin.

Wystarczy więc zostawić go podłączonego do ładowarki na noc i rano bateria jest pełna. Samochód FOTON model eAmumark jest pojazdem przeznaczonym do transportu >>ostatniej mili<< oraz usług miejskich w tym komunalnych. W dobie >>zielonego transportu<< jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych firm logistycznych, które działają w tych strefach miast, gdzie dopuszczony jest jedynie czysty, czyli bezemisyjny transport wyjaśnia Mirosław Kalinowski, prezes E-Van sp. z o.o., firmy, która zajmuje się sprowadzaniem i montażem samochodu FOTON w Polsce.
FOTON eAmumark ma większą ładowność niż inne samochody tego typu. Jego DMC, czyli masa całkowita, wynosi 4,25 t, a według nowych przepisów pojazdem takim może kierować osoba, która ma prawo jazdy kategorii B.

Ten samochód uzupełnił flotę 3,5-tonowych pojazdów, którymi można kierować bez konieczności podnoszenia kwalifikacji kierowcy do wyższej kategorii. To pozwala na duże oszczędności, ponieważ takie kursy są dosyć kosztowne zauważa prezes Kalinowski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels