Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Przy granicy porzucił dostawczaka z 29 imigrantami w części ładunkowej
Utworzona: 2023-09-28

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach skontrolowali w rejonie granicy z Niemcami dostawczego busa z pustą szoferką. Kierowca, jak podejrzewają funkcjonariusze, porzucił pojazd, zostawiając w części ładunkowej 29 nielegalnych migrantów.

Srażnicy graniczni pełniąc służbę ukierunkowaną na zwalczanie nielegalnej migracji w powiecie żarskim, wytypowali do kontroli stojącego na parkingu przy stacji benzynowej dostawczego citroena na niemieckich numerach rejestracyjnych. Szoferka kierowcy była pusta, ale w części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze znaleźli 29 cudzoziemców. Kierowca porzucił pojazd zostawiając zamkniętych w nim migrantów. Funkcjonariusze SG rozpoznali okolicę w celu odnalezienia kierowcy dostawczego citroena – niestety z wynikiem negatywnym.

Podczas weryfikacji pochodzenia cudzoziemców okazało się, że w części ładunkowej busa przemycano 13 obywateli Turcji oraz 16 Syryjczyków. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli paszporty trzynastu Turków oraz jednego Syryjczyka, ukryte w części ładunkowej samochodu.

Sprawdzenia dokonane przez funkcjonariuszy SG potwierdziły, że cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. Obcokrajowcy z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok oraz trzy lata próby. Dodatkowo wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, obywatele Turcji i Syrii zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

Źródło: Straż Graniczna
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels