Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Gräfenhausen nie jest wyjątkiem
Utworzona: 2023-09-29

Parking przy autostradzie A5 w Hesji stał się symbolem protestu przeciwko nieuczciwym warunkom pracy i szczególnie drastycznym przykładem wyzysku pracowników w międzynarodowym transporcie. Niemieckie stowarzyszenia branżowe organizują konferencję by w przyszłości zapobiec wykorzystywaniu kierowców.

Te protesty uwidoczniły problematyczne warunki pracy w międzynarodowym transporcie drogowym. Doświadczenia związkowych ośrodków doradczych pokazują, że Graefenhausen wcale nie jest odosobnionym przypadkiem. Wychodzą na jaw modele biznesowe, które odgrywają istotną rolę nie tylko w międzynarodowym transporcie drogowym, ale także w innych branżach, takich jak sezonowa praca w rolnictwie, budownictwie czy opiece domowej, gdzie wykorzystywanie i wyzysk pracowników pochodzących z krajów trzecich staje się coraz większym problemem.

Jakie były przyczyny protestów w Graefenhausen i jakie są ich konsekwencje? Jak ocenić sytuację w pozostałych sektorach? Jakie reformy są konieczne, aby lepiej chronić pracowników mobilnych i migrujących, w tym pracowników z krajów trzecich, przed wyzyskiem? W jaki sposób można zapewnić lepsze egzekwowanie prawa? Te i inne pytania zostaną omówione z przedstawicielami świata polityki, administracji i związków zawodowych na konferencji, 12 października w godzinach 9:30 – 17:00. Wydarzenie zatytułowane „Graefenhausen nie jest przypadkiem wyjątkowym! – na rzecz uczciwej pracy transgranicznej w Europie!”, będzie odbywało się w sposób hybrydowy, co oznacza, że można w nim uczestniczyć osobiście lub za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby zainteresowane mogą się zarejestrować do środy, 4 października, przesyłając maila na adres raya.maana@fes.de z informacją, czy zamierzają uczestniczyć osobiście czy zdalnie. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język niemiecki i angielski. Link do uczestnictwa przez platformę Zoom zostanie przesłany tuż przed konferencją. Organizatorami są Faire Mobilität, Fundacja im. Friedricha Eberta (FES) oraz Federacja Niemieckich Związków Zawodowych.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels