Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

A2 wciąż w remoncie. Objazd dla jadących ze Świecka i Warszawy

Utworzona: 2023-09-18


25 września br. planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni na węźle Jordanowo (68+710 km A2). W związku z pracami na poszczególnych etapach prac zostaną wytyczone objazdy, a przejazd pojazdów wielkogabarytowych, o szerokości większej niż 2,5 metra, nie będzie możliwy od 20 września br.

Autostrada Wielkopolska II, zgodnie z wieloletnim planem utrzymaniowym, przystępuje do prac modernizacyjnych na węźle Jordanowo (68+710 km A2). Aby zminimalizować uciążliwość remontu dla kierowców, prace zostały podzielone na etapy.

Etap pierwszy rozpocznie się 25 września br. i będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach zjazdowych węzła. W związku z tym, dla kierowców podróżujących autostradą A2 i chcących zjechać w kierunku drogi S3 zostaną wytyczone objazdy.

🚩 Dla kierowców podróżujących z kierunku Świecka zostanie wytyczony objazd przez węzeł Torzym, drogę wojewódzką nr 138 do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Torzymiu, dalej drogę krajową nr 92 do ronda na obwodnicy Świebodzina, drogę gminną prowadzącą do węzła „Świebodzin Północ", lub dalej do węzła „Świebodzin Południe".🚩 Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy objazd poprowadzi przez węzeł Nowy Tomyśl (pojazdów o DMC>7t) lub węzeł Trzciel (tylko dla pojazdów o DMC<7t).

Z węzła Nowy Tomyśl (pojazdy o DMC>7t) trasa objazdu poprowadzi drogą wojewódzką nr 305 do ronda w Bolewicku, następnie drogą krajową nr 92 w kierunku obwodnicy Świebodzina i dalej do węzłów Świebodzin Północ lub Świebodzin Południe.Kierowcy, którzy skorzystają ze zjazdu na węźle Trzciel (pojazdy o DMC<7t) będą poruszać się drogami powiatowymi do drogi krajowej nr 92 następnie w kierunku obwodnicy Świebodzina i dalej do węzłów Świebodzin Północ lub Świebodzin Południe.Czas realizacji prac na łącznicach zjazdowych szacowany jest na ok 16 dni. Spółka Autostrada Wielkopolska II zobowiązała wykonawcę do terminowego ich wykonania. Warto jednak pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr, deszcz itp.) mogą wpłynąć na czas realizacji.

UWAGA: w związku z prowadzonymi pracami przejazd pojazdów ponadnormatywnych, o szerokości większej niż 2,5 metra nie będzie możliwy od 20 września br. do zakończenia całości prac.

Źródło: Autostrada Wielkopolska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels