Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowca z zatrzymanym prawem jazdy, ukarany mandatem i przekazany policji

Utworzona: 2023-09-16


Na drodze ekspresowej S61 w miejscowości Zabiele, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli polską ciężarówkę. Zestaw przewoził elementy stalowe z Dąbrowy Górniczej do Estonii.

Kontrola danych z tachografu wykazała braki w przejechanej ilości kilometrów na trasie pokonanej przez kierowcę. Podczas dalszych czynności inspektorzy stwierdzili, że używał on niedozwolonego magnesu, służącego do fałszowania zapisów tachografu. Zabroniona manipulacja miała miejsce w trakcie bieżącego dziennego czasu prowadzenia pojazdu. Oprócz tego, w dniach poprzedzających kontrolę, kierowca wyjmował kartę z tachografu i nie rejestrował na niej swoich aktywności.

Inspektorzy zatrzymali prawo jazdy kierowcy na najbliższe trzy miesiące oraz ukarali go mandatem karnym. Używanie magnesu zakłóca nie tylko właściwe działanie tachografu, ale także drogomierza pojazdu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, inspektorzy przekazali kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Za stwierdzone naruszenia przepisów zostaną wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w firmie. Grożą im kary pieniężne.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels