Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zużywa mniej wody do neutralizowania pyłu drogowego

Utworzona: 2023-09-08


Nowy model wozidła Cat 777 (05) do transportu wody skutecznie przeciwdziała zapyleniu tras przejazdów w kopalniach czy kamieniołomach. Oznacza to lepszą widoczność, a więc zwiększenie bezpieczeństwa i skrócenie czasu transportów. Pojazd zużywa mniej wody do neutralizowania pyłu dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu jej dostarczania.

Prawidłowo nawilżone drogi transportowe mają bezpośredni wpływ na czas trwania przejazdów i zdolność do realizacji celów produkcyjnych w kopalni, kamieniołomie lub na placu budowy. W tych miejscach sprzęt przeznaczony do zwilżania nawierzchni jest jednym z najważniejszych pojazdów pomocniczych. Nowy model wozidła sztywnoramowego CAT 777 (05) Water Solutions Truck jest zbudowany na platformie pojazdu Cat 777E, który sprawdził się na całym świecie. Wozidło-beczkowóz zużywa mniej wody do neutralizowania pyłu drogowego dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu jej dostarczania w zależności od właściwości nawierzchni drogi - Cat Water Delivery System (WDS).

Model 777 (05) jest wyposażony w zbiornik na wodę marki Cat o pojemności 75.700 litrów, system zraszania, osłony przeciwbryzgowe, rynnę do napełniania i wyrzutniki kamieni. Pojazd jest napędzany silnikiem Cat C32B o mocy 765 kW (1026 KM), który spełnia chińskie normy emisji spalin Stage III, odpowiadające amerykańskiej normie EPA Tier 2.

System dostarczania wody WDS jest wyposażony w niezależny układ hydrauliczny, który wybiera profil zraszania niezależnie od obrotów silnika, zapewniając równomierne nawadnianie nawierzchni. Zmienny przepływ wody, zależny od prędkości przejazdu, uruchamia się i zatrzymuje automatycznie w chwili, gdy wozidło zwalnia lub się zatrzymuje, zapobiegając nadmiernemu nawodnieniu i wynikającej z tego słabej przyczepności na skrzyżowaniach dróg. Pompa charakteryzuje się miękkim rozruchem i automatycznie wyłącza się, gdy zbiornik jest pusty, aby zapobiec uszkodzeniu systemu.

System WDS składa się z armatki wodnej, chłodnicy oleju, pompy o zmiennej wydajności, zbiornika oleju hydraulicznego, elektronicznych skrzynek sterujących oraz silnika hydraulicznego/pompy wodnej. Pokrywając w jednym przebiegu drogę o szerokości do 24 m (80 stóp), system zrasza nawierzchnię z szybkością sięgającą 0,8 l/m2 przy prędkościach od 4 do 40 km/h. Armatka wodna zapewnia maksymalny zasięg oprysku 61 m oraz maksymalne natężenie przepływu sięgające 4732 l/min. Zbiornik wody, wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania zapobiegającą przepełnieniu, jest napełniany zdalnie, dzięki czemu operator może pozostać w kabinie.

System WDS jest połączony z chmurową technologią MineStar Edge, która pozwala gromadzić i przekazywać dane pojazdu, co umożliwia monitorowanie jego pracy w czasie rzeczywistym. Opcje obejmują m.in. dane o produktywności, zużyciu wody, poziomie paliwa i wody w zbiornikach, kiedy i gdzie zastosować zraszanie, czy geofencing.

System Edge Equipment Tracking zapewnia podstawową łączność bez zakłócania istniejących systemów zarządzania flotą. Funkcja śledzenia sprzętu dostarcza informacje, które wspomagają zarządzanie, m.in. dane dotyczące tankowania, monitorowanie wykorzystania czasu ze śledzeniem przestojów. Z kolei funkcja MineStar Edge Production Recording zapewnia doskonałą łączność z dokładnym i zautomatyzowanym rozwiązaniem pomiarowym w czasie zbliżonym do rzeczywistego, które raportuje każdy aspekt cyklu nawadniania bez konieczności udziału operatora. Usługi zawarte w pakiecie premium obejmują również dodatkowe informacje, m.in. o zużyciu wody przez wozidło i stację napełniania, o ilości wody odprowadzonej w jednostce czasu i na obsługiwanym obszarze.Źródło: Caterpillar
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels