Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czysty i cichy krok ku przyszłości miejskiej dystrybucji

Utworzona: 2023-08-08


Dachser Holandia włączył do eksploatacji dwie pierwsze ciężarówki z napędem elektrycznym. To ważny krok na drodze do bezemisyjnych dostaw w przyszłych miejskich „strefach zerowej emisji” (Zero Emissions Zones - ZES), które w Holandii będą obowiązywać od 1 stycznia 2025 r.

Pierwszą e-ciężarówką użytkowaną w codziennych operacjach w Rotterdamie jest Volvo FL Electric 4x2 z miejscem na 18 palet i ładownością 6 ton. Zasięg do 220 km w połączeniu ze stacją ładowania w oddziale firmy w Waddixveen tworzą odpowiednie warunki do realizacji dostaw w mieście. Druga żółto-niebieska e-ciężarówka jest wykorzystywana w oddziale w Zevenaar. To Renault Trucks D Z.E. o podobnym zasięgu i ładowności, obsługujące dostawy miejskie w Arnhem i okolicach. Kierowcy, którzy przeszli szkolenie z obsługi pojazdów w celu zapewnienia bezpieczeństwa jazdy i wydajności operacji transportowych, doceniają cichą pracę silników i doskonałą widoczność całego otoczenia dzięki zainstalowanym kamerom.

Tylko bezemisyjne ciężarówki wyprodukowane po 1 stycznia 2025 r. uzyskają możliwość wjazdu do wyznaczonych stref w wielu holenderskich miastach. W przypadku eksploatowanych już pojazdów określono okresy przejściowe, m.in. ciężarówki spełniające w dniu 1 stycznia 2025 r. normę emisji spalin Euro VI w wieku do pięciu lat będą mogły jeździć w strefach bezemisyjnych do 1 stycznia 2030 r.

Koncepcja firmy pn. "Emission-Free Delivery" jest dzisiaj wykorzystywana w przypadku lokalnych dostaw w 12 regionach metropolitalnych w Europie. Do 2025 r. dołączy do nich co najmniej 12 kolejnych miast. Długoterminowym celem jest zwiększenie liczby pojazdów bezemisyjnych w całej europejskiej sieci operatora, aby osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych netto.

Interesują nas nie tylko ciężarówki z napędem elektrycznym, ale również zasilane wodorem, szczególnie w przypadku dostaw na większe odległości. Obecnie analizujemy to rozwiązanie w ramach naszej strategii ochrony klimatu
powiedział Aat van der Meer, Managing Director spółki Dachser Benelux.
Źródło: Dachser
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels