Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiany w ruchu na A2 w kierunku Świecka i Warszawy
Utworzona: 2023-06-07

Od 9 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac remontowych na odcinku Poznań - Nowy Tomyśl. W związku z tym ruch odbywać się będzie na innych nitkach autostrady.

Prace remontowe nawierzchni ciągu głównego autostrady w okolicy węzłów Poznań Zachód oraz Buk postępują zgodnie z planem. Od 9 czerwca drogowcy rozpoczną prace na kolejnym odcinku, między 144 a 140 km nitki północnej (kierunek Świecko). W związku z pracami ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę południową autostrady. Równocześnie rozpoczną się także prace na odcinku między 111 a 115 km A2 w kierunku na Warszawę (nitka południowa). W tym przypadku ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę północną. W związku z pracami zostanie zamknięty wjazd na MOP Kozielaski (ok. 114 km A2, kier. Warszawa).

Realizacja prac została tak zaplanowana, aby przebiegała w sposób sprawny i jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac.

Prace modernizacyjne nawierzchni bitumicznej między Nowym Tomyślem a Poznaniem są częścią wieloletniego planu utrzymaniowego i wynikają z dbałości Autostrady Wielkopolskiej o zapewnienie wysokiej jakość drogi oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców. Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów.

Źródło: Autostrada Wielkopolska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels