Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nie tylko Polska włącza się do dyskusji o tyrolskie zakazy
Utworzona: 2023-06-01

Rumuński związek przewoźników drogowych domaga się od swojego rządu, aby na arenie europejskiej zajęli się uchybieniom ze strony Austrii w sprawie swobodnego przepływu pojazdów ciężarowych przez Tyrol.

Uważają oni bowiem, że wprowadzenie sektoralnego i ilościowego ograniczenia ruchu a także zakaz jazdy nocą jakie wprowadziła Austria, mają wpływ na działalność rumuńskich przewoźników drogowych realizujących transport międzynarodowe na terenie UE. Długotrwałe działania minimalizujące możliwości przewozów transportem drogowym i jednocześnie niezapewnienie odpowiednio funkcjonującego zamiennika jakim mógłby być transport kolejowy, postawiły wielokrotnie europejskich przewoźników przed problemami.

Do Komisji Europejskiej wnioskowały wcześniej związki i stowarzyszenia z takich państw jak Austria, Francja, Dania, Włochy, Węgry, Norwegia, Szwecja, Holandia, Czechy i Polska, wysyłając liczne pisma związane z nieprzepisowo wprowadzonymi ograniczeniami. Jak widać więc problem jest ogólnoeuropejski. Pomimo nacisków KE nie podjęła żadnych działań wobec Austrii.

Przypominamy, że od dzisiaj w wybrane dni ruch w Tyrolu będzie dawkowany.

Lista dni 📆

Źródło: rumuński związek przewoźników
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels