Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ułatwią pracę kierowcom, zapewnią bezpieczeństwo rowerzystom i pieszym

Utworzona: 2023-05-25


Mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, a także ułatwienie pracy kierowcom, producent wprowadza do swoich pojazdów szereg innowacyjnych systemów bezpieczeństwa.

Zaktualizowane unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa, Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa ogólnego (GSR), które wejdzie w życie w lipcu 2024 r. GSR, sprawiają, że niektóre systemy wspomagające kierowcę stają się obowiązkowe. Niektóre z nowych funkcji zostały opracowane, aby – już teraz spełniać, a nawet przewyższać. Wprowadzenie nowych regulacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz poprawę ochrony kierowców, pieszych i rowerzystów. UE szacuje, że przestrzeganie nowych zasad może uratować ponad 25 000 istnień ludzkich i uniknąć 140 000 obrażeń do 2038 r. Niektóre z nowych funkcji samochodó ciężarowych Volvo zostały opracowane, aby – już teraz spełniać, a nawet przewyższać – zaktualizowane unijne przepisy.

Nieustannie opracowujemy i wprowadzamy dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które mogą zwiększyć możliwości kierowcy, pomagając chronić zarówno jego, jak i osoby, z którymi dzieli drogę. W Volvo Trucks naszą długoterminową wizją jest zero wypadków, a bezpieczeństwo leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dzięki tym nowym systemom podejmujemy ważne kroki, aby osiągnąć te cele. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do zaostrzenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa, a Volvo Trucks oferuje już inne systemy, które staną się obowiązkowe w 2024 r. wraz z GSRmówi Anna Wrige Berling, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Produktów w Volvo Trucks.

Wśród nowowprowadzonych funkcji znajdą się:

Front Short Range Assist (zawarty w GSR)
Przedni radar i kamera służą do wykrywania, czy ktoś znajduje się przed ciężarówką. Za pomocą sygnału wizualnego i dźwiękowego system ostrzega kierowcę o zbliżającym się ryzyku kolizji.

Inteligentny asystent prędkości (zawarty w GSR)
Ta funkcja informuje kierowcę o ograniczeniach prędkości, wykrywając znaki drogowe i wyświetlając ograniczenie na tablicy rozdzielczej. System wyświetla ograniczenie prędkości dla rzeczywistego zestawu pojazdów, a także ostrzega za pomocą alertów wizualnych i dźwiękowych w przypadku przekroczenia ograniczenia prędkości.

System monitorowania ciśnienia w oponach (zawarty w GSR)
System ten monitoruje ciśnienie w oponach ciężarówki i przyczepy. Nowe rozporządzenie GSR stanowi, że jeśli ciśnienie spadnie o 20% poniżej ciśnienia odniesienia, kierowca powinien zostać o tym poinformowany za pośrednictwem wyświetlacza kierowcy. System Volvo wykracza poza wymogi prawne, umożliwiając kierowcy wybór ostrzeżenia nawet przed wymaganym spadkiem ciśnienia o 20%. System jest w stanie monitorować szeroki zakres odczytów podciśnienia i nadciśnienia. Ponadto lepszą efektywność energetyczną uzyskuje się dzięki utrzymywaniu zawsze optymalnego ciśnienia w oponach.

Ostrzeżenie o otwarciu drzwi
Ten system, który jest dostępny po obu stronach ciężarówki, ostrzeże, jeśli poruszający się obiekt, taki jak pieszy, rowerzysta lub samochód, zbliża się od tyłu w monitorowanym obszarze, po tej samej stronie pojazdu, po której otwierane są drzwi. System jest aktywny podczas postoju oraz przez dwie minuty po wyłączeniu silnika lub silnika.

Auto Hold
Funkcja Auto Hold pomaga utrzymać wózek w bezruchu do momentu wciśnięcia pedału przyspieszenia, zapewniając w ten sposób kierowcy poczucie bezpieczeństwa i wspomagając go na pochyłościach i wzniesieniach.

Inteligentny asystent prędkości będzie dostępny na większości rynków, podczas gdy inne systemy będą dostępne na całym świecie w Volvo FH, FM i FMX z układami napędowymi na olej napędowy, gaz i elektryczny od września tego roku. Modele Volvo FL i FE otrzymają systemy bezpieczeństwa w ramach ulepszeń GSR przed końcem 2023 roku.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels