Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Chatbot, który usprawni realizację dostaw na ostatniej mili
Utworzona: 2023-05-29

Najnowszą innowacją firmy XPO było opracowanie chatbota, który automatycznie dzwoni do odbiorcy końcowego, aby poinformować go o dokładnym czasie i miejscu dostawy zamówienia.

XPO oferuje już usługę umożliwiającą komunikację za pośrednictwem WhatsApp, dzięki której klienci mogą w każdej chwili sprawdzić status swojego zamówienia, a także informacje o pojeździe i kierowcy, który zrealizuje dostawę. Dzięki najnowszej innowacji, komunikacja z klientem została znacznie ulepszona. Teraz chatbot automatycznie dzwoni do odbiorcy gdy kierowca wyrusza w trasę do końcowego punktu dostawy. Gdy system otrzymuje powiadomienie o rozpoczęciu dostawy, sprawdza trasę w Google Maps, oblicza, ile czasu zajmie podróż, a następnie dzwoni, aby poinformować odbiorcę o dokładnym czasie dostawy.

Opracowany przez XPO system umożliwia klientowi wydawanie słownych poleceń, np. aby chatbot powtórzył wiadomość lub anulował dostawę w danym terminie. W takim przypadku przewoźnik otrzymuje powiadomienie, że odbiorcy nie będzie w domu, unikając w ten sposób niepotrzebnej podróży.
XPO oferuje usługi przewozu ładunków całopojazdowych, ładunków częściowych, paletowanych i dostaw na ostatniej mili. Firma dostosowuje swoje rozwiązania do specyficznych potrzeb swoich klientów z różnych sektorów przemysłowych i konsumenckich.

Źródło: XPO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels