Nowe rozwiązanie wspiera mobilny standard radiowy 4G, zapewniając tym samym możliwość użytkowania urządzenia w przyszłości, nawet przez wiele lat. Kompaktowa oszczędzająca przestrzeń konstrukcja urządzenia wymaga trwałego zamontowania w pojeździe. Aplikacja na smartfona może być używana do zmieniania takich ustawień pojazdu jak jego kategoria czy liczba osi. Może również służyć do sprawdzania aktywnych systemów opłat oraz informacji, np. deklaracji pojazdu. Ustawieniami OBU można zarządzać za pomocą przycisków znajdujących się na urządzeniu, zmiany ustawień potwierdzane komunikatem głosowym z urządzenia W przyszłości możliwe będzie użytkowanie i zmienianie ustawień OBU głosowo. Aby to umożliwić, trwają już prace nad rozpoznawaniem głosu przez sztuczną inteligencję.
Użytkownicy otrzymają dostęp do platformy on-line, dzięki której będą mogli monitorować swoje OBU w czasie rzeczywistym. Będą mogli zobaczyć dane pokładowe i status OBU. Ponadto będą mogli ustawiać kategorie i liczby osi pojazdów oraz uruchamiać systemy opłat drogowych. Możliwe jest również włączenie funkcji ostrzeżenia, np. gdy liczba osi będzie poniżej określonego poziomu.
Obejmując 17 systemów poboru opłat drogowych w 15 krajach, UTA One next jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem EETS na rynku. Aktualnie obsługiwane są systemy opłat drogowych w Belgii (w tym Liefkenshoektunnel), Niemczech, Francji, we Włoszech (łącznie z promem Caronte), w Austrii, i Polsce (A4 i sieć e-TOLL), na Węgrzech, w Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (wliczając promy i mosty na autostradach), Szwecji (mosty), Danii (mosty) oraz Szwajcarii (razem z Liechtensteinem). Wkrótce UTA Edenred planuje zwiększyć liczbę systemów poboru opłat o Słowację i Czechy.
UTA One next będzie dostępne natychmiast i zastąpi UTA One w przypadku wszystkich nowych zamówień. Użytkowane aktualnie urządzenia UTA One mogą być dalej wykorzystywane bez ograniczeń, aż do wyczerpania baterii.
Źródło: UTA Edenred
Utworzona: 2023-05-04