Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

280 darmowych i bezpiecznych miejsc parkingowych w porcie Antwerpia-Brugia

Utworzona: 2023-03-31


31 marca miejsce to zostało otwarte dla kierowców pojazdów ciężarowych i nadano mu nazwę Ketenis.

Parkingu na lewym brzegu Skaldy to drugi taki obiekt na terenie portu – pierwszy o nazwie Goordijk, znajduje się na na prawym brzegu Skaldy i oferuje 210 miejsc. Parking Ketenis jest ogrodzony, dobrze oświetlony i wyposażony w system monitoringu, sieć Wi-Fi oraz zaplecze sanitarne. Kierowcy mogą zakupić przekąski i napoje w automatach. Nowy parking znajduje się w pobliżu obecnych i przyszłych terminali kontenerowych na lewym brzegu Skaldy. Otwiera to możliwość wykorzystania parkingu jako dziennego postoju dla samochodów ciężarowych, które spóźniły się na termin wyznaczony w terminalu.

W trakcie budowy rozpoczęto przygotowania pod instalację stacji ładowania. Obecnie władze portu ustala szczegóły umowy koncesyjnej na prowadzenie parkingów Ketenis i Goordijk, zgodnie z którą koncesjon ariusz ma zapewnić co najmniej 10 szybkich ładowarek (300 kW) na parkingu w Ketenis i co najmniej 5 w Goordijk.

W tym miesiącu rozpoczęły się też prace wstępne z związku z budową kolejnego parkingu dla ciężarówek w porcie wewnętrznym Zeebrugge, który też ma zostać wyposażony w infrastrukturę do ładowania ciężarówek elektrycznych. W ten sposób powstanie zielony korytarz dla transportu drogowego pomiędzy dwoma obszarami portowymi.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels